Tomas Bietkis apie Kazlų Rūdos SC „Atakos“ pasirengimą, stažuotę užsienyje ir būsimus varžovus šiame sezone

Kazlų Rūdos SC „Atakos“ kariauna prie naujo RKL „A“ lygos sezono iššūkių slenksčio. Pirmasis varžovas – Kauno „Žalgiris-3“… Dar rugsėjo mėnesį pradėjusi pasirengimo ciklą, pasipildžiusi naujais krepšininkais, komanda sužaidė net 10 ikisezoninių rungtynių. Apie šio krepšinio sezono lūkesčius, būsimus varžovus, stažuotę užsienyje bei rengimosi pirmenybėms ypatumus kalbamės su komandos strategu Tomu Bietkiu:

– Kaip vertinate komandos pasirengimą sezonui, jos sportinę būklę? Su kokiais sunkumais teko susidurti?

– Prieš sezoną sužaidėme daug rungtynių ir kai kurių pakvietimų tikrai negalėjome atsisakyti. Turime jaunų, ambicingų žaidėjų, kurių tikslas kilti į aukštesnį lygį, todėl jiems tai buvo geras šansas parodyti save tiesiogiai prieš aukštesnio lygio komandas. Žaisime RKL „A“ divizione, kuriame sezono metu neturėsime tiek daug laiko atsistatyti nuo vienų rungtynių iki kitų, todėl pasiruošimo laikotarpiu keli etapai buvo intensyvesni tam, kad žaidėjai žinotų, koks nuovargis gali laukti sezono metu ir geriau pažintų save šiose situacijose.

– Ar egzistuoja „optimalus“ draugiškų rungtynių kiekis krepšinyje rengiantis sezonui? Ką manote apie tai? Nuo ko visai tai priklauso…? (Nuo lygos, kurioje rungtyniaujama, pačios komandos meistriškumo ir/ar…)

– Optimalus skaičius manau yra 6-8 rungtynės. Tai žinoma priklauso, ar komanda naujai surinkta, ar yra likusių žaidėjų antram sezonui. Mūsų atveju komandoje liko 9 krepšininkai iš praėjusio sezono, bet vasara daro savo, todėl vėl vienam kitą pajusti reikėjo laiko.

– Priešsezoniu teko jėgas išmėginti ir su dviem NKL komandomis, vienose iš rungtynių pasiekėte ir pergalę? Ar tai ką nors sako, apie Kazlų Rūdos komandos potencialą..?

– Žaidėme dvejas rungtynes prieš tikrai stiprias NKL komandas. Tai buvo geras testas mums išryškinant mūsų klaidas ir jas mėginant taisyti. Klaidos geriausiai išryškėja žaidžiant prieš aukštesnio meistriškumo komandas, kuriose ir greitis didesnis, ir sprendimai priimami greičiau. Žaidėjams tai buvo gera galimybė pamatyti, ką reikia patobulinti per metus, kad ateinantį sezoną galėtų kilti į aukštesnį lygį. Apie komandos potencialą tikrai nieko negalime sakyti, draugiškose rugtynėse kiekviena ekipa turi savo tikslus ir tai dažniausiai nėra pergalės siekimas, o žaidimo gerinimas. Mūsų komanda jauna ir „lubos“ šios ekipos yra didelės, todėl tikiuosi, kad mes sezono eigoje žaidimo kokybę tik gerinsime.

– Tarp rungtynių gausos dalyvauta „Perkūno Taurės“ turnyre, antrus metus iškovotas trofėjus. Gal galite palyginti turnyrus su praėjusiais metais? Kuriame sunkiau? Kodėl?

– Perkūno Taurės turnyre dalyvauja RKL ir stiprios mėgėjų komandos. Mums tai geros draugiškos rungtynės prieš sezoną ir žinoma žaidėjams įdomiau, kuomet kovojama dėl trofėjaus. Komandos, kurios dalyvavo šiais ir praėjusiais metais – panašios, todėl turnyras savo meistriškumu manau nesiskyrė, bet naudingų rungtynių pasiruošti sezonui tikrai turėjome.

– Vasarą tuščiai laiko taipogi neleidote, stažavotės užsienyje. Gal galite apie tai papasakoti plačiau? Kokią naudą gavote iš šios stažuotės?

– Kadangi atostogauti nemoku, tai nusiperkau kelionę į Turkijos kurortą ir sėdėjau savaitę salėje (juokauju). O jei rimtai, tai dalyvavau Eurolygos rengiamame trenerių seminare, kuriame paskaitas vedė tokie treneriai kaip Želko Obradovičius, Xavi Pascualis ir kiti dabar aktyviai dirbantys treneiai Eurolygoje. Gyvai mokytis iš geriausių trenerių Europoje tikrai gera patirtis ir žinių praplėtimas.

– Papildžius žinių bagažą, ar matote, ką būtų galima pritaikyti šiame sezone ir SC „Atakos“ žaidime..?

– Visko žinoma negalima taikyti, nes tai yra aukščiausio meistriškumo komandų žaidimas, bet kai kurias detales esame šiame sezone pritaikę ir manau tai padės mūsų rezultatams. Gal žaidėjams tai yra nauja, bet esame išsaugoję komandoje daug krepšininkų, todėl galime išmokti ir pritaikyti daugiau šiame sezone taktinių elementų.

– RKL‘e artėja jau trečiasis SC „Atakos“ sezonas. Analizuojate būsimus lygos varžovus. Kas Jūsų manymu bus „A“ lygos favoritai? Kokias galimybes atakiečiai turi pakartoti praėjusių metų reguliaraus sezono pasiekimą?

– Lyderiai išlieka tie patys kaip ir praėjusiame sezone – „Jurbarkas-Karys“, Kauno raj. „Omega“, „Raseiniai“, „Tauragė“. Pakartoti praėjusių metų rezultatą tikrai galime, praėjusio sezono rezultatai rodo, kad su lyderiais kovoti galime. Rungtynėse su lygos favoritais daug lemia maži dalykai, kurie dažnai nėra matomi statistikos protokole, tokie kaip vienas geras sprendimas ar koncentracija, komunikacija. Manau žaidėjai jau pažįsta vienas kitą geriau po praėjusių metų sezono ir tuos smulkius dalykus padarysime geriau ateinančiame sezone, todėl į lyderius žiūrėsime ir su jais žaisime kitaip.

– Kaip manote, ar „A“ lyga šiais metais sustiprėjo?

– Lyga kiekvienais metais yra labai stipri, dar negaliu palyginti su praėjusiu sezonu, kol komandos nepradėjo žaisti. Iš sudėčių matome, kad daugiau komandų yra lygiaverčių ir jos skiria daug dėmesio išsaugant senus žaidėjus. Meistriškumu ekipos manau nesusilpnėjo lyginant su praėjusiais metais.

– SC „Atakai“ vadovaujate jau treti metai. Jos sudėtyje taipogi yra krepšinio specialistų. Ar nesudaro tai papildomų sunkumų, nekyla keblumų priimti vienokius ar kitokius sprendimus? Ar nekyla konfliktinių situacijų vienu ar kitu klausimu?

– Siekiame bendro tikslo visi ir nei vienas nenorime, kad komanda blogai žaistų. Per tuos metus konfliktų nekilo, tokių, kad tai pakenktų komandos žaidimui. Jaunius Davniukas nuo pirmo sezono buvo asistentas ir visada kalbamės kaip išreikšti žaidėjus ir jiems padėti demonstruoti gerus rezultatus, kas gali būti geriausia komandai. Šiais metais prie mūsų prisijungė Ugnius Nikitinas, kuris padeda komandai paruošti apie varžovus informaciją prieš rungtynes ar treniruotes. Manau visada tarp trenerių turi būti kažkoks nesutarimas ar skirtingos nuomonės. Jei visi linksėsime galvomis, tai meluosime, o kuomet vyksta diskusija – vyksta darbas.

– Komandoje tarpsezoniu įvyko rokiruočių, ją papildė nauji krepšininkai. Kuo pasikeitė SC „Ataka“?

– Šiais metais turime 10 lygiaverčių žaidėjų, todėl norėsime būti aktyvesni gynyboje ir išlaikyti kuo didesnę koncentraciją viso sezono metu. Pasipildėme Karoliu Šaruku, kuris daug patirties jau yra sukaupęs šiame lygyje. Karolis, mano supratimu, padės komandai susitvarkyti stresinėse situacijose. Taip pat prie mūsų prisijungė Matas Makauskas, kuris savo energija ir gerais sprendimais galės padėti komandai.

– RKL‘e  SC „Ataka“ jau treti metai. Ar matote kokių poslinkių savo organizacijoje, Kazlų Rūdos krepšinyje per šį, kad ir trumputį laikotarpį..?

– Mūsų organizacijoje tikrai atsirado daugiau profesionalumo lyginant su pirmais metais, kuomet atėjome į RKL ir smagu, kad toliau kylame aukštyn. Kazlų Rūdos krepšinyje matau, kad vis daugiau jaunimo prie mūsų komandos prisijungia ir ateina sportuoti sporto centre, tas labai smagu. Džiugu, kad praėjusių metų sezono pabaigoje atsirado jaunimo, kurie labai nuoširdžiai mus palaikė ir už tai labai dėkoju jiems. Mūsų komandos krepšininkai irgi buvo nustebę kokią gerą ir priešininkams nemalonią atmosferą jie kūrė namų bei išvykos rungtynėse. Tikiuosi, kad šiais metais bus jaunimo, kurie mus palaikys ir mes galėsime juos daugiau įtraukti į klubo veiklą, prisidedant prie 3×3 pirmenybių, organizuojamų Kazlų Rūdoje ar kitomis krepšinį populiarinančiomis idėjomis..

– Pirmosios šio sezono rungtynės su Kauno „Žalgiriu-3“. Ką žinote apie varžovus ir ko galima tikėtis? Kiek pasikeitusi kauniečių komanda ir kuria linkme lyginant su ta, buvusia prieš pora metų?

– Apie varžovus daug informacijos neturime. Tai jauna komanda, kuri siekia tobulinti savo krepšininkus ir juos ruošti aukštesnio meistriškumo komandoms. Lyginti su komanda, kuri žaidė prieš kelerius metus RKL „B“ divizione, negalime – pasikeitė visi žaidėjai, atėjo nauji krepšininkai. Rungtynės bus sunkios, abi komandos jaus jaudulį, nes tai pirmosios čempionato rungtynės. Manau ir tikiuosi mūsų patirtis bus lemiamas faktorius ir su jauduliu tinkamai susitvarkysime.

– Na ir pabaigai – sužaidžiate 10 pirmų sezono rungtynių.. Kokį pergalių/pralaimėjimų balansą laikytumėte geru komandos rezultatu..?

– Tai ilgas laikotarpis, per kurį gali nutikti visko. Žaidimo kokybės prasme tikiuosi žaidimą gerinsime su kiekvienomis rungtynėmis, kas yra labai svarbu sezono pradžioje. Nenoriu sakyti skaičiaus, nes paskui gali atrodyti labai kvailai, bet kaip ir minėjau, mūsų komanda jauna ir ambicinga, į kiekvienas rungtynes važiuojame tik su viena mintimi – LAIMĖTI!