„Žolinės Taurė‘ 2023“ – Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkų rankose

Kazlų Rūdos sporto centro ir Marijampolės apskrities futbolo federacijos sėkmingas bendradarbiavimas tęsiasi. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiais Kazlų Rūdoje rugpjūčio 15-ąją buvo surengtas 7×7 futbolo turnyras kodiniu pavadinimu „Žolinės Taurė‘ 2023“. Tai buvo paskutinis vasaros futbolo turnyras, kuris įskaitinis kovoje dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės kaupiamų taškų. Finalinis etapas jau labai greitai. Rugsėjo 9-ąją sužinosime, kuri komanda taps šių metų čempione bendroje įskaitoje.

Na, o „Žolinės Taurė‘ 2023“ sulaukė nemenko komandų dėmesio. Pasivaržyti dėl turnyro trofėjaus Kazlų Rūdos miesto stadione varžėsi devynios komandos iš aplinkinių savivaldybių. Tradiciškai, jame dalyvavo Marijampolės „Niekur nežaidę“ ir „Šešupė“, Marijampolės r. „Liūtai“, Alytaus rajono „Simnas“, INTER, be abejo Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“. Į Kazlų Rūdą pirmąkart atvyko Prienų rajono „Balbieriškis“, vėl kibo į futbolo kovas Kauno „Nadruvis“ ir Kybartų „Jaunystė“. Pagal turnyro nuostatus, po burtų traukimo procedūros, komandos pogrupiuose sužaidė rato sistema ir pogrupių nugalėtojai iškart pateko į pusfinalius, na o antrąsias ir trečiąsias vietas užėmusios komandos turėjo sužaisti dėl dviejų kitų kelialapių į pusfinalius papildomas ketvirtfinalio rungtynes.

„Žolinės Taurė‘ 2023“ trofėjus šįkart atiteko Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkams, kurie grupės varžybose buvo antri. Ketvirtfinalis marijampoliečius suvedė su Kauno „Nadruvis“.  „Niekur nežaidę“ minimalia persvara 1:0 įveikė varžovus ir pateko į pusfinalį. O jame laukė INTER ekipa. Pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui buvo užfiksuotos nulinės lygiosios, todėl neapsieita be baudinių serijos. Ją Marijampolės komanda laimėjo 5:4 ir pateko į turnyro finalą. Jame teko ietis sukryžiuoti su kita to paties miesto „Šešupės“ komanda. Grupės varžybose „Šešupė“ buvo įveikusi varžovus rezultatu 2:1, tačiau šįkart scenarijus klostėsi kiek kitaip. Pagrindinis dvikovos laikas finale nugalėtojo neišaiškino, todėl teko vėl mušti baudinius. Fortūna ir vėl buvo „Niekur nežaidę“ pusėje. Lemiamą baudinį atrėmė marijampoliečių vartininkas N.Vaitiekūnas, komanda laimėjo baudinių seriją 2:1 ir tapo turnyro nugalėtoja.

Trečiąją vietą turnyre iškovojo INTER futbolininkai, kurie savo pasiekė taipogi po baudinių serijos. INTER varžovais buvo sėkmingai šiame turnyre pasirodę „Jaunystės“ futbolininkai. Iki pilnos laimės jiems trūko ne taip jau ir daug. Nors kybartiškiai rungtynių metu pralaiminėję 0:1 buvo spėję rezultatą išlyginti, tačiau baudinių serijos metu INTER komandai „Jaunystė“ nusileido 6:7.

Savotišką fiasko šiame turnyre patyrė Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ komanda, savo gretose turėjusi ne vieną ir ne du solidžius futbolininkus. Turnyro šeimininkams nepavyko įveikti minimalios kartelės, grupės varžybose tarp keturių komandų patekti į trejetuką. Paskutinis šansas kazlųrūdiškiams užsivėrė dvikovoje su Kybartų „Jaunyste“. Nors Kazlų Rūdos futbolininkai šių rungtynių metu buvo išsiveržę į priekį 1:0, tačiau rungtynių pabaigoje prasižengus aikštės šeimininkams prie savo baudos aikštelės, šiuo šansu pasinaudojo „Jaunystė“, kuri rezultatą išlygino 1:1 ir kaip parodė turnyro visuma jiems šių lygiųjų užteko, kad patektų į turnyro ketvirtfinalį.

„Žolinės Taurė‘ 2023“ turnyre buvo apdovanoti ir individualiai pasižymėję futbolininkai. Rezultatyviausiu turnyre tapo A.Breivė („Šešupė“), kuris per penkerias rungtynes varžovams atseikėjo 8 įvarčius. Geriausiu vartininku pripažintas „Niekur nežaidę“ futbolininkas N.Vaitiekūnas, kuris sugebėjo traukti savo komandą lemtingomis turnyro akimirkomis. Na, o geriausio gynėjo nominacija atiteko taip pat šios komandos atstovui.

Šią vasarą iš viso jau įvyko keturi futbolo turnyrai ir komandų rikiuotė pasitinkant didžiuosius finalus atrodo taip:

 

 1. Marijampolės „Šešupė“ – 18 taškų
 2. Marijampolės „Niekur nežaidę“ – 17 taškų
 3. INTER – 11,5 taško
 4. Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ – 10 taškų
 5. Alytaus r. „Simnas“ – 10 taškų
 6. Marijampolės r. „Liūtai“ – 6,5 taško
 7. „Antanavas“ – 4 taškai
 8. Kybartų „Jaunystė“ – 3 taškai
 9. Kauno „TaurasSonics“ – 1,5 taško
 10. Kauno „Nadruvis“ – 1,5 taško
 11. „Balbieriškis“ – 0 taškų

 

Turnyro Žolinės taurė protokolas