Antrosiose RKL „A“ lygos aštuntfinalio rungtynėse Ukmergės „Olimpas“ atakiečiams atsirevanšavo

Vieną skaudžiausių nesėkmių per pastaruosius dvejus metus šeštadienį Ukmergėje patyrė Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. RKL „A“ lygos aštuntfinalio atsakomosiose serijos iki trijų pergalių rungtynėse T.Bietkio treniruojama komanda nusileido „Olimpui“ rezultatu 63:92 (13:19; 20:32; 14:19, 16:22). Iškovoję pergalę varžovai išlygino serijos rezultatą – 1:1 ir krepšinio veiksmo trileris toliau kelsis jau pirmadienį, balandžio 4 d. į Kazlų Rūdą. Trečioji akistata numatyta 20.00.

Ukmergėje iš esmės „SC-Ataką“ laidojo varžovų tritaškiai. Dar pirmoje rungtynių pusėje ukmergiškiai jų pataikė net dešimt. Įprastai sezono metu šis „Olimpo“ krepšininkų statistinis rodmuo vidutiniškai siekdavo apie 30 procentų. Šįkart jų tritaškių pataikymas sudarė 41,3 proc…

Jau pirmomis dvikovos minutėmis pora tolimų metimų švystelėjo J.Fominas išvesdamas Ukmergės komandą į priekį 6:0. Į tai Kazlų Rūdos ekipa atsakė dviem taikliais metimais iš vidutinių nuotolių. Pasižymėjo M.Gelčius ir E.Barkus – 6:4. Nors aikštės šeimininkai, po I.Lukošiaus pataikyto metimo susigrąžino 6 taškų persvarą – 10:4, tačiau puikų pusantros minutės ruožą sužaidė atakiečiai. Po D.Ratkaus įsūdyto tritaškio ir pora kartų pasižymėjus E.Barkui, T.Bietkio treniruojama kariauna persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 11:10, priversdama varžovus prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos pora minučių kova vyko permainingai. Kazlų Rūdos komandai niekaip nesisekė perimti iniciatyvos, paleisti metimai iš gana patogių padėčių skriejo tiesiog pro šalį. Tuo tarpu aikštės šeimininkai besibaigiant kėlinukui buvo tikslesni. „Olimpas“ sužaidė atkarpą 7:0. Po V.Adomaičio tritaškio ukmergiškiai trumpam atokvėpiui keliavo pirmaujant 19:13.

Antras kėlinukas Kazlų Rūdos komandai prasidėjo viltingai. Jau pirmos atakos metu tolimoji artilerija nepavedė I.Dirdos – 19:16. Beveik keturias jo minutes atakiečiai laikėsi arti varžovų. Po vieno iš dviejų G.Asačiovo pataikytų baudos metimų, penktąją antro kėlinio minutę ukmergiškiai buvo pasiekiami vienu metimu – 23:21. Tuomet pliūptelėjo taškų kanonada iš „Olimpo“ krepšininkų pusės. Vieną paskui kitą tritaškius „sukalė“ K.Bielskis, J.Fominas. Vėlesnėmis rungtynių minutėmis tai jie pasikeisdami kartojo. Atakose sėkmingai rungtyniavo ir I.Lukošius. Taip aikštės šeimininkai iki pirmos rungtynių pusės pabaigos susikrovė net 18 taškų persvarą – 51:33.

Tikėtąsi, kad kovingi atakiečiai nenuleis rankų ir kabinsis į rungtynes antroje jų pusėje. Deja, pirmosios trečio kėlinuko minutės nieko gero nežadėjo. Keturios pirmos minutės tiesiog buvo taškų badas. „SC-Atakos“ krepšininkams niekaip nesisekė pataikyti. Tuo tarpu varžovai pirmavo jau 57:33. Šiokių tokių atsigavimo užuomazgų buvo jau besibaigiant trečiai atkarpai, po D.Sendos baudos metimų varžovų, persvara aptirpo iki 18 taškų – 65:47, tačiau įtampa ir emocijos darė savo, techninėmis pražangomis buvo nubaustas Kazlų Rūdos komandos treneris, o netrukus ir U.Nikitinas, kuris buvo priverstas palikti aikštelę. „Olimpas“ vėl netrukus perkopė 20 taškų ribą ir paskutinį ketvirtį pradėjo pirmaudamas 70:47.

Ketvirto kėlinuko pirmomis minutėmis ukmergiškiai vėl „apšaudė“ taikliais tolimais metimais Kazlų Rūdos ekipos krepšį ir persvara nepaliaujamai augo – 76:49. Tos dienos rungtynėse Ukmergės ekipos pranašumas nekėlė jau abejonių. Aikštės šeimininkai vienu metu buvo įveikę ir 30 taškų atortūkio ribą. Ukmergės ekipa arti jos balansavo iki rungtynių pabaigos. Atsakomąją akistatą jie laimėjo 92:63. Serijos rezultatas, kaip jau minėjome, tapo 1:1, o tai reiškė, kad iki aštuntfinalio serijos pabaigos lieka mažiausiai dar dvejos rungtynės.

Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ gretose rezultatyviausi buvo 13 taškų surinkęs I.Dirda ir po 10 sukaupę M.Gelčius, G.Asačiovas. Atakiečių vidurio puolėjas M.Gelčius su I.Dirda buvo ir naudingiausi ekipoje. Jų sąskaitoje po 12 NB.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos komanda gerokai nusileido varžovams rezultatyviais perdavimais (10 vs 27), dvigubai dažniau klydo (14 vs 7), kiek nusileido kovoje dėl atšokusių kamuolių (33 vs 35), neprilygo varžovams atakuojant krepšį iš tolimų atstumų (4/22 (18,1 proc) vs (12/29 (41,3 proc)).