„SC-Ataka“ pirmajame aštuntfinalyje „Olimpą“ paguldė po pratęsimo

Ketvirtadienio vakarą aštuntfinalių epopėją RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse pradėjo Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ kariauna. Pirmojoje akistatoje, vykusioje sporto centro salėje, lygos debiutantai po itin dramatiškų ir kovingų rungtynių, kuriose prireikė ir pratęsimo, rezultatu 78:77 (21:18; 10:15; 20:17; 17:18, pr. 10:9) įveikė Ukmergės „Olimpą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Džiugina ne tik sėkmingai pradėta dvikovų serija, bet ir tai, kad tą vakarą krepšininkų kovas sporto centre stebėjo itin gausus sirgalių būrys ir negalėjo nežavėti įspūdingas jų palaikymas. Sunkiose, permainingose ir daug emocijų kainavusiose rungtynėse nuobodžiauti išties nebuvo kada. Kaunamasi buvo nuo pat pirmų iki paskutinių dvikovos sekundžių.

Rungtynių pradžioje pirmi pasižymėjo atakiečiai, kuomet nuo baudų metimo linijos abu metimus pataikė M.Gelčius, tačiau netrukus 6 taškų serija atsakė ukmergiškiai, išsiverždami į priekį 6:2. Aikštės šeimininkai pusę kėlinuko buvo besivejančiųjų vaidmeny. Kazlų Rūdos komandos puolimas rėmėsi ant D.Sendos, E.Barkaus pečių. Po pastarojo taiklaus metimo rezultatas buvo lygus 11:11.

Na, o kito epizodo metu M.Gelčius persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 13:11. Tokia taškas į tašką dėlionė buvo iki pat atkarpos pabaigos. Likus keletui sekundžių iki ketvirčio pabaigos tiksliai varžovų krepšį atakavo „liūtiškai“ rungtynėse kovojęs U.Nikitinas ir atakiečiai trumpam atokvėpiui keliavo pirmaujant 21:18.

Antras kėlinukas prasidėjo vėl to paties U.Nikitino galingu prasiveržimu ir metimu iš po krepšio – 23:18, mėginant įsiūbuoti Kazlų Rūdos komandos puolamąsias pajėgas, tačiau paskesniuose epizoduose aikštės šeimininkų optinis taikiklis išsibalansavo. Tuo tarpu varžovai sužaidė seriją 11:0 ir išsiveržė priekin 29:23.

Šiaip ne taip Kazlų Rūdos komanda prisišaudė. Tolimoji artilerija suveikė D.Sendai. Likus rungtyniauti beveik trims minutėms iki antro kėlinuko pora jo tritaškių varžovus padarė pasiekiamus vienu metimu – 31:29, o rezultatą išlygino E.Barkus – 31:31.

Besibaigiant antram kėlinukui ėmė ryškėti ir dar viena Kazlų Rūdos komandos bėda, achilo kulnas -baudų metimai, kurie taipogi neleido palankesne aikštės šeimininkams linkme koreguoti rungtynių scenarijaus. Pirmoje rungtynių pusėje Ukmergės krepšininkai finišavo 2 taškų persvara. Jos galėjo ir nebūti, tačiau pasibaigus antram kėlinukui pora M.Gelčiaus mestų baudos metimų skriejo pro šalį.

Daug nervų, daug įtampos buvo ir trečio ketvirčio metu. Toliau nesisekė atakiečių gretose jos lyderiams, J.Davniukui, G.Asačiovui, antra vertus sunku buvo stabdyti „Olimpo“ vidurio puolėją I.Lukošių, kuris sugebėdavo varžovų atakas, neretai su komandos draugais puolant 2×2 užbaigti jas ir dėjimais iš viršaus. Tiesa Ukmergės krepšininkai pernelyg neatitrūko, jie pirmavo turėdami 3-5 taškų persvarą. Kazlų Rūdos komandą puolime patempdavo tai U.Nikitinas, tai D.Senda, tai E.Barkus.

Toks kvėpavimas varžovams į nugaras tęsėsi iki atkarpos pabaigos. Paskutines pora jo minučių sėkmingiau sužaidė jau aikštės šeimininkai, kurie surengę keletą sėkmingų paeiliui reidų, laimėdami atkarpą 6:0, paskutinį ketvirtį pasitiko pirmaudami taško persvara 51:50.

Lengviau ir šioje rungtynių dalyje netapo. Vėl vyravo taškų lenktynės pirmaujant tai vienai, tai kitai komandai. „SC-Atakos“ proveržio galimybės padidėjo, kuomet pora tritaškių švystelėjo E.Barkus. Tuomet aikštės šeimininkai kėlinuko viduryje įgijo 5 taškų persvarą 59:54. Varžovai nuolat lipo ant kulnų ir tirpdė šį nediduką pranašumą. Tuomet, likus 21 sekundei iki pagrindinio laiko pabaigos, tritaškį švystelėjo beveik visas rungtynes „tylėjęs“ J.Davniukas ir esant rezultatui 68:63 rodėsi pergalė jau ranka pasiekiama.

Deja, likus 4 sekundėms J.Fominas taipogi paleido taiklų tolimą šūvį, o pradėti atakos atakiečiams 5 sekundžių išsimetant kamuolį iš šoninės linijos neužteko. Tuo tarpu ukmergiškiai spėjo surengti ir greitą ataką, kurią sulig skambučiais dėjimu į krepšį užbaigė A.Krūminis – 68:68.

Pratęsimo metu vėl buvo rungtyniaujama taškas į tašką. Puikiu žaidimu „SC-Atakos“ komandą tempė M.Gelčius, vėl tritaškį įsūdė J.Davniukas, padidinęs aikštės šeimininkų pranašumą iki 5 taškų – 77:72, o rungtyniauti buvo likusios daugiau nei dvi minutės.

Šalia pozityviai nuteikiančių emocijų, sekė ir nuostoliai atakiečių gretose – dėl 5 pražangų limito buvo priverstas aikštę palikti U.Nikitinas, netrukus ir J.Davniukas. Iki pratęsimo pabaigos „SC-Atakai“ vėl vos pergalė neišslydo iš rankų. Varžovai buvo sumažinę pranašumą iki minimumo 78:77. Likus kelioms dešimtims sekundžių kamuolį kontroliavę „SC-Atakos“ krepšininkai buvo priversti atlikti metimą, o švieslentėje buvo fiksuojama, kad lieka 8 sekundės. Metimo  nepataikius, M.Gelčius puolime sugebėjo atkovoti kamuolį ir „sudeginti“ paskutines rungtynių sekundes, kurios konstatavo faktą, kad Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ keliauja šį šeštadienį į atsakomąjį vizitą, į Ukmergę pirmaudami serijoje iki trijų pergalių 1:0.

Rezultatyviausias prasidėjusio atkrintamųjų rungtynių ciklo krepšininkas nugalėtojų gretose buvo 20 taškų pelnęs D.Senda, 15 taškų surinko M.Gelčius, 14 – E.Barkaus sąskaitoje ir 13 taškų varžovams atseikėjo U.Nikitinas. Naudingiausiu krepšininku atakiečių kariaunoje buvo 10 kamuolių sugriebęs ir 26 NB surinkęs M.Gelčius.

Komandinėje statistikoje „SC-Ataka“ nusileido varžovams rezultatyvių perdavimų grafoje (9 vs 12), tačiau mažiau klydo (12 vs 18), atkovojo daugiau kamuolių (44 vs 38). Ypač sunkiai „SC-Atakos“ krepšininkams sekėsi pataikyti baudos metimus (14/31 (45,1 proc) vs (12/18 (66,6 proc)). Varžovai buvo tikslesni ir nuo dviejų taškų zonos (20/43 (46,5) vs (28/52 (53,8 proc)).