„Šilo“ futbolininkai įsivažiuoja – sostinėje įveiktas Vilniaus „Žalgiris B“

Puikia pergale šeštadienio popietę Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolo sirgalius nudžiugino G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda.

Atidėtose LFF Pirmos lygos antrojo turo rungtynėse „Šilo“ kariauna įveikė lig tol tik pergales skynusį Vilniaus „Žalgirį B“ ir iš sostinės grįžo su solidžiais trimis taškais.

Varžovai buvo nugalėti rezultatu 3:1 (1:0). Kazlų Rūdos komandos gretose įvarčiais pasižymėjo patyrę komandos vilkai – Audrius Brokas, Ričardas Beniušis ir Audrius Račkus.

Dvikova vyko gana permainingai. Kazlų Rūdos komandai ne taip jau ir lengva buvo sulaikyti mobilius, greitesnius, sugebančius bet kurią akimirką keisti kamuolio judėjimo kryptį jaunuosius vilniečius.

Per pirmas dešimt rungtynių minučių kažko itin grėsmingo prie Vilniaus komandos vartų „Šilo“ futbolininkai nenuveikė. Ne kartą mėginant sugriauti varžovų gynybą ir atsidurti su kamuoliu atakos smaigalyje miniistorijos baigėsi įkliūnant Kazlų Rūdos komandai į „Žalgirio B“ paspestą nuošalę.

Tuo tarpu „Šilo“ vartininkui G.Zenkevičiui šiuo rungtynių periodu veiklos netrūko. Į pirmą varžovų atakos bangą Kazlų Rūdos komandos vartininkas sėkmingai įsikišo, kuomet būdamas abiejų komandų sumaištyje, blokavo varžovo mėgintą smūgiuoti kamuolį.

Na, o dar viename epizode „Žalgirio B“ komandos futbolininkui M.Mikulėnui radus erdvę smūgiuoti kamuolį, šį G.Zenkevičius atrėmė.

Maksimaliai įvartinė situacija įkaito 14-ąją rungtynių minutę, kuomet prie savo baudos aikštės prieigų perėmę kamuolį vilniečiai, demonstruodami greičio pranašumą, atsidūrė „Šilo“ baudos aikštėje. Nekliudomai varžovo smūgiuotas kamuolys iš labai patogios padėties skriejo virš vartų.

Vos po minutės amortizuoti padėtį mėgino prie varžovų baudos aikštės su kamuoliu atsidūręs A.Račkus. Tačiau šio smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai vartininkui į rankas.

Kone sekančio epizodo metu savo potencialą pademonstravo vėl M.Mikulėnas. Perėmęs kamuolį iš „Šilo“ futbolininko prie pat baudos aikštės linijos, „Žalgirio B“ futbolininkas nieko nelaukdamas smūgiavo ir kamuolys pataikė į virpsto ir skersinio sandūrą.

Po truputį atakose atsivėrė ir „Šilo“ futbolininkai. 20-ąją minutę su kamuoliu atakos smaigalyje kūrė atsidūręs A.Brokas, tačiau smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Atakų bangos keliavo nuo vieno prie kito kranto. 21-ąją neblogas epizodas pasitaikė Vilniaus „Žalgiriui B“, kurie susikūrė progą pasižymėti, tačiau smūgiuotas kamuolys skriejo ne į vartų plotą.

Kaip reikia išnaudoti susikurtas progas, pademonstravo „Šilo“ futbolininkai. 32-ąją minutę, Kazlų Rūdos komandai rengiant ataką, aukšta trajektorija skriejant kamuoliui, R.Beniušis galva nukreipė jį arčiau vartų skuodusiam A.Brokui, kuris, vos įsiveržęs į baudos aikštę, pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:0.

Kontrargumentacijai vilniečiams pasitaikė šansas kėliniui einant į pabaigą. 38-ąją minutę Vilniaus futbolininkai turėjo galimybę baudos aikštės prieigose atlikti baudos smūgį. M.Valukonis galingu smūgiu perkėlė kamuolį per „Šilo“ pastatytą sienelę, tačiau šį sugavo tinkamą poziciją užsiėmęs G.Zenkevičius.

Čia pat „Žalgiris B“ atsidūrė arti išlyginamojo įvarčio, kuomet atakos smaigalyje vilnietis sugebėjo perkelti kamuolį per iš vartų išbėgusį G.Zenkevičių, tačiau Kazlų Rūdos komanda atsipirko kampiniu; kamuolys skriejo šalia vartų.

Paskutinę pirmo kėlinio minutę aistros kaito prie Vilniaus komandos vartų. Tuomet, atliekant baudos smūgį, A.Brokas kamuolį siuntė į baudos aikštę R.Beniušiui, tačiau šio galva smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio B“ atakų grėsmingumas sumenko. Tuo tarpu Kazlų Rūdos komanda jose buvo aštresnė. Jau 50-ąją minutę šeštose rungtynėse iš eilės mušamo įvarčio skoniu mėgavosi R.Beniušis.

„Šilui“ įžaidžiant kampinį, keletą akimirkų aikštės šeimininkams pavyko apsiginti, tačiau dešiniame aikštės krašte valdant toliau kamuolį A.Brokui ir jam skersavus į baudos aikštę, įvarčių mušimo galva meistras R.Beniušis pasiuntė kamuolį į „Žalgirio B“ vartų tinklą – 2:0.

55-ąją minutę priekinėse linijose vėl atsidūrė trys „Šilo“ futbolininkai – R.Beniušis, A.Brokas ir I.Raštutis. Pastarasis futbolininkas, verždamasis su kamuoliu dešine baudos aikštės zona, smūgiavo, bet… K.Menčiūnas kamuolį atrėmė.

78-ąją minutę vos į savus vartus neįsimušė aikštės šeimininkai. Tuomet mėginant apsiginti nuo „Šilo“ atakos, varžovo smūgiuotas kamuolys lyžtelėjo vartų virpstą.

Vos po minutės kamuolys vistiek atsidūrė Vilniaus komandos vartų tinkle. Po A.Broko keliamo kampinio, abiejų komandų grūstimi prie pat vartininko aikštelės pasinaudojo A.Račkus, pasiuntęs kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

86-ąją minutę augantį „Šilo“ pranašumą sumažino V.Piliukaitis. Jo reidas su kamuoliu baudos aikštės prieigose ir galingas smūgis kamuolį siunčiant į viršutinį G.Zenkevičiaus ginamų vartų kampą sumažino Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki dviejų įvarčių – 3:1.

Dvikovai einant į pabaigą nebloga galimybė sugrąžinti turėtą persvarą 87-ąją minutę pasitaikė M.Minevičiui. Jo baudos aikštėje iš statinės padėties smūgiuotas pro varžovą kamuolys atšoko nuo virpsto.

Rungtynės netrukus baigėsi ir „Šilo“ futbolininkai iškovojo trečią pergalę šiose įsibėgėjusiose LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Darius Isoda, Nedas Labukas, Haroldas Serbenta, Ilya Tsyvilka, Tadas Kvietkauskas, Audrius Račkus, Audrius Brokas (84‘ Mindaugas Minevičius), Justas Česnavičius (60‘ Artiom Spelman), Ričardas Beniušis (86‘ Tomas Raštutis), Ignas Raštutis.