Artėjant reguliaraus sezono finišui „SC-Ataka“ nestabdo – nukauta Tauragės „Tauragė“

Dar viena įspūdinga pergale besibaigiančiame RKL „A“ lygos reguliariajame sezone nudžiugino Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ kariauna. Praėjusį savaitgalį, šios lygos debiutantai išvykoje sugebėjo įveikti galingą N.Akmenės „Patriots“ ekipą, na o kovo 19-ąją, nukraujavusi Kazlų Rūdos ekipa sumedžiojo dar vieną puikią pergalę įveikdami potencialaus pirmojo ketverto komandą – Tauragės „Tauragę“.

Rungtyniaudami be Italijon išvykusio T.Kuzminsko, vis dar traumą besigydančio Igno Dirdos, dar pirmame kėlinukyje vėl susitraumavusio D.Sendos, mobilizavęsi atakiečiai nukovė varžovus rezultatu 78:67 (17:17; 19:18; 17:20; 25:12). Po iškovotos pergalės T.Bietkio komanda gerokai sutvirtino šeštos turnyrinės lentelės pozicijas. Iki reguliaraus sezono finišo Kazlų Rūdos komandai lieka jau tik dvi rungtynės.

Akistata su tauragiškiais prasidėjo sėkmingesniu aikštės šeimininkų žaidimu. Trys paeiliui surengtos jų atakos baigėsi taikliais metimais ir varžovai išsiveržė priekin 6:0. Netrukus prisišaudė ir atakiečiai. Kazlų Rūdos ekipos taškų sąskaitą atidarė pora metimų pataikęs M.Gelčius – 6:4, tačiau toliau sekė vėl sėkmingesnis Tauragės žaidimas. G.Galinausko tritaškis ir netrukus dar du jo pelnyti taškai „Tauragei“ penktąją rungtynių minutę leido pirmauti 7 taškų persvara – 11:4.

Tuomet puikiai į žaidimą įsiliejo vos pora minučių sužaidusį ir traumą gavusį D.Sendą pakeitęs U.Nikitinas. Jis švystelėjo tritaškį, mažindamas varžovų pranašumą iki 4 taškų – 11:7 ir nors antrąją pirmo kėlinuko pusę aikštės šeimininkai vis laikė 5-7 taškų persvarą, bet iki jo pabaigos „SC-Ataka“ sugebėjo jį ištirpdyti. Likus rungtyniauti iki atkarpos pabaigos 24 sek., rezultatą išlygino U.Nikitinas – 17:17. Per likusias sekundes abi komandos spėjo apsikeisti netaikliais tolimais metimais.

Antrąjį kėlinuką Tauragės krepšininkai pradėjo vėl rezultatyviau. Pataikę pora tritaškių pirmomis jo minutėmis jie pirmavo 24:19. Varžovams tuo metu pernelyg įsibėgėti neleido sėkmingas G.Asačiovo žaidimas, kuris vos perkopus kėlinukui į antrą pusę rezultatą išlygino 27:27. Jam įkandin netrukus talkino ir U.Nikitinas. Po jo paeiliui pelnytų penkių taškų priekin išsiveržė Kazlų Rūdos komanda – 32:29. Taip permainingai ir taškas į tašką kelionė krepšinio minučių labirintais tesėsi iki pirmos rungtynių pusės pabaigos. Į ilgąją pertrauką T.Bietkio treniruojami krepšininkai keliavo turėdami taško persvarą 36:35.

Trečio kėlinuko pirmomis minutėmis Tauragės krepšininkų mėginimas perimti rungtynių iniciatyvą čia pat buvo slopinamas. Vos tik varžovai mėgindavo veržtis į priekį, netrukus atakiečių gretose atsirasdavo lyderių, kurie prasklaidydavo tokių užmačių debesis. Artėjant kėlinuko viduriui, pora tolimų metimų paeiliui pataikė G.Asačiovas, čia pat mostelėjo niekada motyvacijos ir emocijų nestokojantis U.Nikitinas ir „SC-Ataka“ pirmavo 47:43.

Vis dėlto paskutines dvi trečio kėlinuko minutes solidžiau sužaidė Tauragės krepšininkai. Du tritaškiai, iš kurių vienas dar baigėsi ir papildomu baudos metimu, leido Tauragei išsiveržti besibaigiant trečiai atkarpai priekin 55:50. Šias varžovų „užsivedimo“ užuomazgas prigesino M.Gelčius, kuris ne tik užbaigė rezultatyviai ataką, bet ir išprovokavęs varžovo baudą užbaigė trečią ketvirtį Tauragės ekipą padarant pasiekiamą vienu taikliu metimu – 55:53.

Kazlų Rūdos kariauna driokstelėjo lemiamo ketvirčio metu. Jau pirmomis ketvirto kėlinuko minutėmis prabilo ilgokai rungtynėse tylėjęs komandos lyderis Jaunius Davniukas. Čia pat smogė E.Barkus. Dar pora kirčių varžovai patyrė po D.Ratkaus ir vėl J.Davniuko  metimų. Tuomet atakiečiai įgijo dviženklę persvarą – 65:55. Tauragiškių strategas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos „SC-Atakos“ krepšininkai rasdavo būdų, kaip išlaikyti pirmaujančios komandos statusą neprisileidžiant varžovų arčiau nei dviem metimais. Tauragės ekipa, po K.Lukošiaus tritaškio buvo sumažinusi skirtumą iki 5 taškų – 68:63, o rungtyniauti buvo likusios  kiek daugiau nei trys minutės. Aikštės šeimininkai mėgino ir spausti  Kazlų Rūdos komandą, ir visaip kaip perimti dvikovos iniciatyvą, tačiau atakiečiai sugebėjo išsisukti, išlaikyti pirmaujančios ekipos statusą. Kovotojų charakterį pademonstravusi kariauna, laimėdama dvikovą 78:67, antrąkart įveikė šiame sezone galingą Tauragės ekipą.

Itin puikias rungtynes sužaidė G.Asačiovas, kuris surinko 21 tašką ir 28 NB. 19 taškų Kazlų Rūdos komandai pelnė U.Nikitinas. Jo naudingumo balų skalė siekė 22. M.Gelčius komandai pelnė 14 taškų, po 10 jų sukaupė E.Barkus ir J.Davniukas. Rezultatyviausių perdavimų rubrikoje dominavo D.Ratkus, kuriam priklausė 5 rezultatyvūs perdavimai.

Komandinėje statistikoje „SC-Ataką“ gelbėjo mažiau padarytų klaidų (9 vs 15), tikslesni baudų metimai (8/17 (47 proc) vs (5/14 (35,7 proc)) ir metimai iš vidutinių nuotolių (26/44 (59 proc) vs (16/32 (50 proc)).