Atakiečiai dramatiškoje kovoje po pratęsimo nusileido RKL Nostra.lt „A“ lygos lyderiams

Nesėkmių ruožas traumų išretintoje Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija komandos krepšininkams su labai trumpomis pauzėmis vis dar tęsiasi. Šeštadienį T.Bietkio treniruojama ekipa dramatiškoje kovoje po pratęsimo nusileido RKL Nostra.lt „A“ lygos lyderiams Kauno r. „Omega-Tauras“ ekipai. Tokiu būdu atakiečiai patyrė pirmenybėse septintąją nesėkmę. Iki pergalės Kazlų Rūdos ekipai pritrūko vėlei labai nedaug, pralaimėta 3 taškų skirtumu – 90:93 (27:13; 18:19; 15:32; 21:17; 9:12). Apmaudu tai, jog tai jau penktos rungtynės, kuomet atakiečiams pergalė iš rankų išslysta paskutinėmis dvikovos akimirkomis… Ne išimtis buvo ir šios rungtynės.

Nepaisant to, kad Kazlų Rūdos ekipa savo gretose vis dar neturi traumas besigydančių Igno Dirdos ir Gyčio Asačiovo, T.Bietkio treniruojama kariauna rungtyniauti su lygos lyderiais pradėjo itin galingai. Nors pirmomis dvikovos minutėmis varžovai pirmavo 5:3 ir buvo keletas epizodų, kuriuose Kazlų Rūdos komanda išsivarydama kamuolį iš savos aikštės pusės klydo tiesiog lygioje vietoje, pagrindinis atakiečių ginklas tapo tolimi metimai. Iš toli puikiai atakavo vis sėkmingiau į komandos žaidimą įsiliejantis A.Kuzminskas, vis solidžiau puolime rungtyniaujantis J.Davniukas. Puolimo arsenalą papildė radęs galimybių atakuoti varžovų krepšį iš artimesnio atstumo M.Gelčius, baudos metimus išprovokavęs K.Šarukas, negalime nepaminėti ir šio sezono komandos lyderio M.Makauską. Šių krepšininkų dėka, persivertus kėlinukui į antrą pusę, per keletą minučių atakiečiai driokstelėjo atkarpą 17:1 ir išsiveržė į priekį 20:6. Po K.Šaruko taiklių baudos metimų, likus rungtyniauti kiek daugiau nei pora pirmo kėlinuko minučių, Kazlų Rūdos komanda turėjo ir 18 taškų persvarą – 27:9. Tiesa, iki atkarpos pabaigos varžovai ją sumažino iki 14 taškų – 27:13.

Antrajame kėlinuke „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkų puolimas jau nebuvo toks sėkmingas, kaip pirmame. Gana greitai pražangas rinkosi ir prie pavojingos ribos artėjo D.Ramonas, neišvengta klaidų ir Kauno rajono krepšininkai pradėjo artėti – 29:21. Laikinos ramybės įnešė J.Davniuko pataikytas tritaškis (32:21), tačiau po šios akimirkos pora atakiečių pramestų metimų ir pora klaidų kainavo tai, kad „Omega-Tauras“ jau alsavo į nugarą, sumažindami Kazlų Rūdos komandos persvarą iki poros taškų – 32:30.

T.Bietkio paprašyta minutės pertraukėlė atgaivino atakiečių puolimą. Į netaiklius tolimus varžovų metimus tritaškiais atsakė M.Makauskas, J.Davniukas, rezultatyviai atakas užbaigė I.Bytautas, M.Gelčius ir „Ataka“-Kauno Kolegija kaipmat susigrąžino dviženklę persvarą – 42:30. Dviženklį pranašumą Kazlų Rūdos komanda išlaikė iki pirmos dvikovos dalies pabaigos, finišuodami 45:32.

Tiesa, ši persvara olimpinės ramybės žinant varžovų potencialą neužtikrino. Tai „Omega-Tauras“ įrodinėjo antroje dvikovos pusėje, kuomet lygos lyderiai pradėjo solidžiai pataikyti ir tolimus metimus. Kazlų Rūdos komandai problematiška buvo stabdyti T.Galecką, ties tritaškio linija zujantį G.Brazauską. Po pastarojo poros tolimų metimų iš atakiečių pranašumo kėlinuko viduryje buvo belikęs vos 1 taškas – 50:49, o dar vienu tritaškiu T.Galeckas vėlesnėmis akimirkomis rezultatą ir išlygino – 52:52. Tokia atkakli ir jau permaininga taškas į tašką kova vyko iki pat paskutinių atkarpos minučių. Jos pabaigoje 4 taškų pranašumą jau įgijo Kauno rajono krepšininkai. Kėlinuko pabaigoje vėl tritaškį smeigęs T.Galeckas užtikrino, kad paskutinį ketvirtį komandos pasitiktų varžovams pirmaujant 64:60.

Atakiečiai, demonstruodami charakterį ir nepalaužiamumą kabinosi į rungtynes ir su varžovais keliavo koja kojon. Nors pirmoje paskutinio ketvirčio pusėje Kauno rajono ekipa turėjo akimirkai 6 taškų persvarą – 70:64, sėkmingus reidus surengė M.Makauskas, K.Šarukas ir varžovai buvo pasiekiami vienu taikliu metimu – 70:68. Tuomet aikštės šeimininkai pamėgino atsiplėšti tritaškiais, tačiau analogiško atsako sulaukė iš J.Davniuko, A.Kuzminsko – 76:74.

Dar vieną tolimą šūvį kalė M.Makauskas, pora taškų pridėjo M.Gelčius ir atakiečiai buvo persvėrę rezultatą 79:78, o rungtyniauti buvo likusios pora minučių. Netrukus tritaškiu atsakė ir Kauno rajono krepšininkai ir išsiveržė priekin 81:79. Likus rungtyniauti 11 sekundžių, kamuolį kontroliavo atakiečiai. Tuomet varžovų pražangą atakuodamas krepšį iš 3 taškų zonos išprovokavo A.Kuzminskas. Deja, nei vienas metimas nuo baudų linijos nepasiekė tikslo, tačiau kamuolį atsikovojęs J.Davniukas rezultatą išlygino 81:81. Per likusias sekundes varžovai nepasižymėjo ir teko skelbti pratęsimą.

Jo metu dramatizmas, permaininga kova, pirmaujant tai vienai, tai kitai komandai  toliau tęsėsi. Visgi iki jo pabaigos trijų taškų pranašumą susikrapštė aikštės šeimininkai, o paskutinė Kazlų Rūdos komandos regzta ataka baigėsi netaikliu metimu ir „Omega-Tauras“ šventė pergalę 93:90.

Šiose rungtynėse atakiečių gretose penki krepšininkai pasižymėjo taškų dubliu: M.Makauskas (24 taškai), J.Davniukas (20 taškų), A.Kuzminskas (15 taškų), K.Šarukas (14 taškų), M.Gelčius (11 taškų). Naudingiausiu krepšininku buvo 22 NB surinkęs J.Davniukas.

Nors komandinėje įskaitoje Kazlų Rūdos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (43 vs 40), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20 vs 17), tačiau kur kas daugiau darė klaidų (17 vs 7), varžovai tiksliau atakavo krepšį nuo dviejų taškų zonos (20/39 (51,2 proc) vs (15/35 (42,8 proc)).