Didžiąsias metų šventes atakiečiai pasitinka RKL „A“ lygoje būdami trečioje turnyrinės lentelės pozicijoje

Pergalinga nata šiuos 2022—uosius metus RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse užbaigė Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai. Penktadienio vakarą T.Bietkio treniruojama kariauna išvykoje dvyliktose šio sezono rungtynėse pasiekė dešimtą pergalę. Tą vakarą po Kazlų Rūdos ekipos ratais pakliuvo KTU komanda. Rungtynes atakiečiai laimėjo 88:67 (21:17; 19:18; 26:17; 22:15). Iškovota pergalė leido SC „Atakos“ komandai didžiąsias metų šventes pasitikti tūnant trečioje turnyrinės lentelės pozicijoje, priekin prasileidžiant tik Jurbarko „Jurbarką-Karį“ ir Kauno r. „Omega-Taurą“.

Į rungtynes su KTU krepšininkais Kazlų Rūdos komanda vyko ne be nuostolių: jai negalėjo padėti vis dar traumą besigydantis D.Senda bei sirguliavęs M.Makauskas. Pora mačų buvo praleidęs tik tą vakarą grįžęs į sportinį ritmą M.Gelčius. Nepaisant to, atakiečiams užteko parako laimėti rungtynes solidžia persvara.

Kazlų Rūdos komandos pranašumas prieš KTU krepšininkus ryškėjo palaipsniui. Pirmomis rungtynių minutėmis, po R.Triaušio kamuolio dėjimo iš viršaus ir mėginimo užduoti emocinį toną savo komandai, KTU krepšininkai išsiveržė 4:0, tačiau netrukus tritaškį smeigė J.Davniukas, o netrukus šiam krepšininkui užbaigiant ir dar vieną rezultatyvią ataką bei iš toli pataikius I.Dirdai, penktąją pirmo kėlinuko minutę atakiečiai persvėrė rezultatą 8:6. Toliau vėl svarstyklės trumpam krypo į varžovų naudos pusę; tolimąją artileriją atidarė R.Kabašinskas, išvesdamas aikštės šeimininkus priekin 11:8. Čia pat KTU analogiško atsako sulaukė ir iš SC „Atakos“ stovyklos. Nuo trijų taškų zonos linkėjimus perdavė vėl I.Dirda ir rezultatas tapo lygus 11:11. Taip taškas į tašką komandos keliavo beveik iki atkarpos pabaigos. Ją sėkmingiau sužaidė Kazlų Rūdos komanda. Puolamąsias jos pajėgas papildė K.Šarukas. Po jo keturių taškų tokiu pat skirtumu atakiečiai ir baigė pirmąjį ketvirtį – 21:17.

KTU krepšininkai nepaleido atakiečių ir antrajame kėlinuke. Dar jo pradžioje aikštės šeimininkams buvo pavykę išlyginti rezultatą 23:23. Tačiau vėlesnėmis dvikovos minutėmis T.Bietkio treniruojami krepšininkai visada buvo priekyje. Pirmaujančios ekipos statusą padėdavo išlaikyti tai po krepšiu prasiveržęs ir taškus pelnęs K.Šarukas, tai reikiamu momentu taikliu metimu pasižymėjęs U.Nikitinas, tai tritaškį pykštelėjęs E.Barkus. Taip išlaikydami ganėtinai trapų pranašumą atakiečiai pirmą dvikovos dalį laimėjo pirmaudami penkiais taškais – 40:35.

Intriga rungtynėse „užlūžo“ ir daugiau ramybės atakiečių stovykloje atsirado trečiame ketvirtyje. Jo metu pradėjo siautėti Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjas K.Šarukas, kuris per šį ketvirtį atseikėjo varžovams asmeniškai 15 taškų. Atakietis KTU krepšininkams buvo galvos skausmas ne tik po krepšiu, bet ir nuo trijų taškų zonos. K.Šarukas šioje rungtynių fazėje pataikė tris tolimus metimus. Po vieno iš tokių pasismaginimo epizodų, SC „Atakos“ persvara driokstelėjo iki 21 taško – 64:43, o buvo likusios iki trečio kėlinuko pabaigos dar beveik trys minutės. Atakiečiai gniaužtus kiek atleido ir aikštės šeimininkai iki kėlinuko pabaigos sugebėjo šią persvarą kiek aptirpdyti – 66:52.

Paskutinio kėlinuko pirmomis minutėmis šiaudo griebęsi KTU krepšininkai dar mėgino įplieksti intrigą, sumažindami Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 10 taškų – 69:59, tačiau tai buvo paskutinė gulbės giesmė. Vėlesnėmis minutėmis varžovams vis sunkiau sekėsi pataikyti. Tuo tarpu atakiečių gretose prabilo dar ir D.Ratkus. Vėl apie save priminė U.Nikitinas, E.Barkus. Po pastarojo švystelėto tritaškio intrigos vėlei kaip nebūta, užtikrintas Kazlų Rūdos komandos pranašumas – 85:65 ir netrukus taip pat užtikrintas rungtynių finišas laimint jas 88:67.

Na, o rezultatyviausiai šiame mače atakiečių gretose rungtyniavo po 21 tašką surinkę Ignas Dirda ir Karolis Šarukas. 14 taškų surinko J.Davniukas, 11 – U.Nikitinas. I.Dirdos ir K.Šaruko dvivaldystė buvo ir naudingumo skalėje, abu surinko po 26 NB. G.Asačiovas atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

SC „Atakos“ krepšininkai komandinėje įskaitoje pergalingą kapitalą susikrovė laimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių (37 vs 29), atlikdami daugiau rezultatyvių perdavimų (22 vs 19), gerokai rečiau klysdami (7 vs 19). Kazlų Rūdos komanda kiek taikliau atakavo krepšį iš vidutinių nuotolių (22/37 (59,4 proc) vs 22/40 (55 proc)).