Futsal I lygos finaliniame turnyre triumfavo Vilkaviškio „Bruklinas“

Balandžio 10-ąją sporto centras buvo futsal I lygos finalinio turnyro traukos centru. Tądien į Kazlų Rūdą išsiaiškinti, kuri šalyje pajėgiausia šioje lygoje rungtyniaujanti komanda, atvyko Marijampolės apskrities šių metų futsal čempionai, dar vasario mėnesį finale ganėtinai nesunkiai įveikę Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdą“,  Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkai, taipogi Panevėžio regiono „Dembava“, Šiaulių zonos „Torpeda“ bei Utenos regione rungtyniavusi Kupiškio „Narjanta“.

Džiugu pažymėti, kad šis turnyras, neoficialių šaltinių teigimu, atnaujintas po daugiau nei dešimties metų pertraukos, puikiausiai susiklostė Suvalkijos regiono nugalėtojams, vilkaviškiečiams… Bet apie viską iš pradžių.

Sekmadienį vykusiame finaliniame turnyre buvo sužaistos ketverios rungtynės. Pirmame pusfinalyje burtai suvedė „Dembavos“ ir Kupiškio „Narjantos“ ekipas. Dembaviečiai jau po pirmo kėlinio turėjo poros įvarčių pranašumą ir pirmavo 3:1. Antrojo kėlinio pradžioje kilo dar mažiau abejonių, kuri pirmoji komanda įšoks į šio turnyro finalą. Pirmoje jo pusėje į „Narjantos“ vartus buvo pasiųsti dar trys tikslūs smūgiai ir „Dembavos“ persvara ūgtelėjo iki penkių įvarčių – 6:1. Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumai. Panevėžio regiono komanda laimėjo užtikrintai – 9:2.

Kur kas atkaklesnė akistata vyko antrame pusfinalyje tarp „Torpedos“ ir Vilkaviškio „Bruklino“. Nors pirmi priekin išsiveržė „Torpedos“, tačiau greitai varžovai sulaukė atsako. Puikiai tądien rungtyniavęs vilkaviškietis A.Pečiulis atsakė dviem tiksliais smūgiais, persverdamas Vilkaviškio komandos pranašumą 2:1. Antrame kėlinyje „Bruklinas“ padidino persvarą dar vienu įvarčiu – 3:1, tačiau atkaklūs Šiaulių regiono futbolininkai maksimaliai sugrąžino intrigą į rungtynes, švelnindami rezultatą – 3:2. Vis dėlto, Vilkaviškio futbolininkai pasiekė savo, vėl brukliniečiai susigrąžino poros įvarčių pranašumą, na o per likusias keletą minučių mėginant torpediečiams vietoj vartininko į puolamąsias pajėgas mesti papildomą futbolininką rezultato nedavė. Vilkaviškio futbolininkai dar kartą pasižymėjo ir į finalą pateko laimėdami dvikovą 5:2.

Kovoje dėl trečios vietos iš pažiūros lyg ir didesnį potencialą turintys „Torpedos“ futbolininkai susikovė su „Narjanta“. Šiaulių regiono komandai gana greitai pora kartų pasižymėjo ir pirmavo 2:0, tačiau charakterį pademonstravo ir Kupiškio ekipa. Utenos regiono komanda ne tik nesileido gramzdinami į dar didesnę duobę, bet dar pirmame kėlinyje rezultatą sušvelnino 2:1. Na, o antroje rungtynių pusėje sugebėjo ne tik jį išlyginti, bet ir persverti savo komandos naudai 3:2. „Torpedų“ pastangos pakreipti rungtynes sau naudinga linkme buvo bevaisės ir trečią poziciją turnyre jau minėtu rezultatu iškovojo Kupiškio „Narjanta“.

Didžiajame finale ietis sukryžiavo pajėgi „Dembavos“ komanda ir Vilkaviškio „Bruklinas“. Tai buvo išties lygiaverčių varžovų permaininga dvikova. Įvarčiai buvo mušami tai į vienus, tai į kitus vartus, ir pajėgesnės komandos tendencijos nebuvo aiškios nei po pirmo, nei po antro kėlinio. Po pirmos dvikovos dalies rezultatas buvo lygus 2:2. Lygiava buvo užfiksuota ir pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui – 3:3. Atkaklus mūšis tęsėsi ir pratęsimo metu, tačiau vėl nei viena kariauna lemiamo pranašumo neįgijo ir viską nulėmė baudinių serija. Net ir joje neapsieita be „amerikietiškų kalnelių“. Serijos pradžioje įvarčio pranašumą turėjo „Dembava“ futbolininkai, tačiau iki penktojo, lemtingojo smūgio, „Bruklinas“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir atrėmus paskutinį varžovo smūgiuotą kamuolį nuo 6 m atžymos Vilkaviškio vartininkui, brukliniečiai išplėšė pergalę 7:6 ir tapo 2022 metų finalinio I lygos futsal turnyro nugalėtojais. Pažymėtina dar ir tai, kad naudingiausiu turnyro futbolininku buvo pripažintas vilkaviškietis Artūras Pečiulis.