Kazlų Rūdos SC „Ataka“ nepagailėjo Kėdainių „Kėdainių“

RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybių sezonas po truputį įsibėgėja. Džiugu, kad optimistinę kreivę pergalių eilutėje rėžia T.Bietkio treniruojami Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai. Šeštadienio popietę antruosius metus skaičiuojanti „A“ divizione ketvirtas rungtynes žaidusi ekipa jokių šansų nepaliko pajėgiai vidurio Lietuvos komandai Kėdainių „Kėdainiams“, kuriuos nukovė rezultatu 98:67 (33:10; 21:15; 19:12; 25:30). Iškovojusi trečią pergalę Kazlų Rūdos komanda yra šeštoje turnyrinės lentelės pozicijoje, kurią pataisyti gali jau sekmadienį išvykoje susikovus su Klaipėdos LCC ekipa.

Atakiečiai su Kėdainių krepšininkais sužaidė išties puikias rungtynes. Visi dvikovai registruoti ir aikštėje pasirodę krepšininkai rinko naudingumo balus. Daugiausia jų sukaupė puikią sportinę formą demonstruojantis Mantas Gelčius (24 NB) ir Karolis Šarukas (19 NB). 14 naudingumo balų pridėjo Domantas Senda. Taškų skalėje net 4 atakiečiai rinko daugiau nei 10 taškų: K.Šarukas (15), I.Dirda (14), D.Senda (13), M.Gelčius (12). Pastarasis vidurio puolėjas atkovojo 10 kamuolių. Gytis Asačiovas atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa kur kas daugiau atliko rezultatyvių perdavimų (26 vs 16), gerokai pranoko varžovus atakuodami krepšį iš dviejų taškų zonos (31/45 (68 proc) vs 19/51 (37 proc). Aikštės šeimininkai pranašesni buvo ir atakuodami krepšį iš tolimų atstumų (9/24 (37 proc) vs 5/16 (31 proc)).

Po rungtynėse patirto pralaimėjimo prieš „Omega-Tauras“, vykusių dar prieš atakiečius išvakarėse, Kėdainių krepšininkams problemos prasidėjo jau nuo pirmų rungtynių minučių. Po D.Sendos, M.Gelčiaus ir G.Asačiovo taškų SC „Ataka“ šoktelėjo priekin 7:0, priversdama varžovų trenerį prašytis pirmos minutės pertraukėlės. Po jos niekas nepasikeitė. Kėdainių krepšininkams iš ganėtinai patogių padėčių pataikyti gana dažnai nepavykdavo, tuo tarpu atakiečiai nesidrovėdami talžė taikliais metimais varžovų krepšį ir sužaidus vos keturias minutes, po J.Davniuko taiklaus metimo, įgijo dviženklę persvarą 14:2, kurios varžovai sumažinti iki vienaženklės tos dienos rungtynėse taip ir nesugebėjo. Kėdainių ekipa be gailesčio gramzdinama buvo ir toliau. Po U.Nikitino ir D.Ratkaus tritaškių, Kazlų Rūdos kariaunos persvara priartėjo ir prie 20 taškų ribos – 26:7. O tai buvo dar tik pirmas kėlinukas, iki kurio pabaigos buvo likusios pora minučių. Trumpam atokvėpiui, svečiams mėginant atsigauti po nogdauno, komandos išėjo ilsėtis rezultatui švieslentėje esant 33:10.

Atakiečiai neprisileido artyn Kėdainių krepšininkų ir antrajame ketvirtyje. Puikų pataikymą demonstravę Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai pirmoje antro kėlinuko pusėje pirmavo 40:14, na  o po I.Dirdos 5 taškų serijos varžovų padėtis tapo absoliučiai nepavydėtina, kuomet švieslentėje buvo skaičiai 47:18. Užtikrinta dėl savo pranašumo Kazlų Rūdos komanda į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudama 54:25.

Didesnių viražų, revoliucijų iš varžovų komandos pusės neįvyko ir antroje dvikovos pusėje. Negelbėjo svečių ekipos ir L.Danieliaus rezultatyvus žaidimas (29 taškai per rungtynes). Trečio ketvirčio metu Kazlų Rūdos komanda ir toliau laikė persvarą ties 30 taškų riba. Didžiausią skirtumą atakiečiai įgijo įpusėjus trečiam ketvirčiui, kuomet tritaškį švystelėjus I.Dirdai rezultatas buvo 65:29. Šį pranašumą T.Bietkio treniruojama ekipa išlaikė iki ketvirčio pabaigos – 73:37.

Paskutinė rungtynių fazė tebuvo formalumas. Atakiečiai užtikrintai užsiropštė ant pergalės pjedestalo ir finišavo laimėdami rungtynes 98:67.