Iki RKL „A“ lygos finalinio ketverto atakiečiams reikia vos vieno žingsnio

RKL „A“ lygoje  skaičiuojantiems antruosius metus Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkams šio sezono ketvirtfinalio serija klostosi puikiai. T.Bietkio treniruojama kariauna antrose ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse, vykusiose ketvirtadienio vakarą Kuršėnų tvirtovėje, pasiekė pergalę. Antrajame kėlinuke turėję 17 taškų deficitą atakiečiai sugebėjo „perlaužti“ varžovus, „Grafų Furniture“ ekipą, ir žengti jau antrąjį žingsnį link pajėgiausių lygos komandų ketvertuko. Dvikova baigėsi rezultatu 82:64 (10:21; 24:20; 30:10; 18:13).

Antrosios serijos rungtynės, panašiai kaip ir pirmosios, neapsiėjo be amerikietiškų kalnelių. Skirtumas tik tas, kad atakiečiai šįkart įkritę į dar gilesnę duobę, įkopė į dar aukštesnį kalną… Rungtynių pradžioje Kazlų Rūdos komandos žaidime jautėsi įtampa, trūko „greitesnio kamuolio judėjimo“ rengiant atakas, kai kurie krepšininkai neišvengė klaidų, kuriomis varžovai godžiai naudojosi ir vertė taškais. Tokiu būdu kuršėniškiai pirmo kėlinuko viduryje įgijo 8 taškų pranašumą  – 15:7. Vėliau, po keletos tuščių atakiečių atakų, varžovai atsakė vėl tiksliais metimais ir šių persvara šoktelėjo net iki 14 taškų – 21:7. Kazlų Rūdos komanda per likusias beveik pusantros pirmo kėlinuko minutės grėsmingą varžovų pranašumą sumažino iki 11 taškų – 21:10.

Antrojo kėlinuko pradžioje gyvybės puolime Kazlų Rūdos komandoje mėgino įpūsti tritaškį švystelėjęs M.Makauskas, o po D.Ratkaus perimto kamuolio, atakiečius prie varžovų dar labiau priartino K.Šarukas – 21:15, tačiau tuomet Kazlų Rūdos komanda įkrito į duobę. Užteko vos keletos pramestų metimų ir aikštės šeimininkų trijų tritaškių serijos, pagardinant ją ir dviejų taškų kalibro metimu, ir „Grafų Furniture“ šoktelėjo priekin įgydami 17 taškų pranašumą – 32:15.

Tuomet atakiečius iš dugno traukti pradėjo G.Asačiovas. Jo dešimties taškų serija, tarp kurių buvo pataikyti du tolimi metimai, įplieskė ugnį Kazlų Rūdos komandai grįžti į savąjį žaidimą, aktyviau gintis ir kabintis į rungtynes. Po minėto SC „Atakos“ krepšininko šou, per kiek daugiau nei tris minutes varžovų persvara buvo nurėžta dešimčia taškų – 34:25, o iki pirmos rungtynių dalies pabaigos atakiečiai nuo Kuršėnų ekipos pranašumo nugramdė dar du taškus  – 41:34.

Įsivažiuojanti Kazlų Rūdos ekipos puolimo mašina, pastebimai gerinant žaidimą ir gynyboje, tvariai veikiant visam šiam mechanizmui trečiame kėlinuke varė varžovus į neviltį. Jau pirmomis trečio kėlinuko minutėmis atakiečiai persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Tai tritaškiu padarė vėl Gytis Asačiovas – 45:44. Netrukus tokio pat kalibro metimą šovė D.Ratkus, į pramestą varžovų metimą prasiveržimu po krepšiu atsakė D.Senda ir atakiečių stovykloje vis stipriau pradėjo tvieksti saulė – 50:44.

Kibesnės Kazlų Rūdos komandos gynybos dėka, varžovams darėsi vis sunkiau pataikyti, o atakiečiai nestabdė. Taškų Kuršėnų krepšininkai galėjo tikėtis iš bet kur. Tritaškį šiems įsūdė M.Makauskas. Jau kitos atakos metu po krepšiu rezultatyviai ją užbaigė K.Šarukas, kuris pajutęs taškų skonį kitame epizode driokstelėjo ir tritaškį. SC „Ataka“ nutolo nuo varžovų tuomet dviženkle persvara – 61:50. Ją Kazlų Rūdos komanda išsaugojo iki kėlinuko pabaigos – 64:51.

Didesnių kratymų kelyje į pergalę atakiečiai išvengė ir baigiamojoje rungtynių fazėje. „Grafų Furniture“ krepšininkams, kad ir kaip besistengiantiems keisti rungtynių scenarijų sau naudinga linkme, to padaryti nepavyko. Aštresnės Kazlų Rūdos komandos gynybos dėka, toliau jiems trūko taiklių metimų. Kuršėnų krepšininkams daugiausia buvo pavykę ketvirtajame kėlinuke sumažinti Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 12 taškų, tačiau tuomet, po T.Bietkio paimtos minutės pertraukėlės, atakiečiai, po D.Ratkaus, G.Asačiovo ir K.Šaruko tritaškių kanonados, likus rungtyniauti kiek daugiau nei trims minutėms nubloškė varžovus į bedugnę – 80:59. Kazlų Rūdos komanda likusio laiko kelionę baigė švęsdama įtikinamą pergalę – 82:64.

Rezultatyviausias krepšininkas atakiečių gretose šiame mače buvo 18 taškų pelnęs G.Asačiovas. 15 taškų komandai pridėjo K.Šarukas, 13 – J.Davniukas, 11 – I.Dirda. K.Šarukas buvo naudingiausiu ekipos krepšininku, surinkęs 19 NB.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (46 vs 32), padarė šiek tiek mažiau klaidų (10 vs 12), pranoko varžovus tolimais metimais (11/28 (39,2 proc) vs 5/23 (21,7 proc)), tiksliau atakavo krepšį nuo baudų metimo linijos (11/14 (78,5 proc) vs 9/16 (56,2 proc)).