Kazlų Rūdos SC „Ataka“ RKL „A“ diviziono pusfinalyje!!!

Naują istorijos lapą verčia Kazlų Rūdos SC “Atakos” krepšininkai. Vos prieš trejetą metų į RKL vandenyną įplaukusi T.Bietkio treniruojama kariauna, savo pasirodymus pradėjusi “B” divizione dar 2020-2021 metų sezone tapo jo vicečempionais ir jau sekančiame sezone laimės ieškojo aukštesniame “A” divizione. Pirmasis blynas išties nebuvo prisvilęs. Reguliariajame sezone atakiečiai iškovoję šeštąją poziciją, galutinėje įskaitoje pasiekė ketvirtfinalį. Na, o šiais metais, po reguliaraus sezono finišavę itin aukštoje antroje pozicijoje, jie įveikė ir ketvirtfinalio barjerą. SC “Atakos” krepšininkai sausa serija 3:0 pranoko Šiaulių r. Kuršėnų “Grafų Furniture”. Trečioje akistatoje, vykusioje sekmadienį sporto centre, palaikant itin gausiam sirgalių būriui, atakiečiai varžovus nukovė 82:58 (16:16; 15:13; 27:18; 24:11) ir pateko į stipriausiųjų lygos komandų ketvertuką. Pusfinalyje T.Bietkio treniruojami krepšininkai susikaus su Kauno r. “Omega-Tauras” ir Biržų “Biržai” poros nugalėtoja.

Trečiose serijos iki trijų pergalių rungtynėse jų šeimininkai įsivažiavo ne iš karto. Pirmoje rungtynių pusėje atakiečiams nesisekė tolimi metimai. Vos vienas iš paleistos jų serijos pasiekė tikslą. Laimei, Kazlų Rūdos komandos krepšininkai tai kompensuodavo atkovotais kamuoliais po varžovų krepšiu. Pirmomis rungtynių minutėmis pirmi į priekį išsiveržė svečių krepšininkai – 4:0. Į tai SC “Ataka” atsakė 5 taškais, tritaškiu rezultatą persveriant G.Asačiovui – 5:4. Netrukus tokio pat kalibro ginklu atsakė ir vienas iš kuršėniškių lyderių K.Leliukas. “Grafų furniture” vienu, dviem metimais pasiekiamą pranašumą laikė tuomet beveik visa kėlinuką, tačiau jo pabaigoje rezultatyviai ataką užbaigus U.Nikitinui ir po baudos metimą pridėjus D.Sendai, D.Ratkui, rezultatas švieslentėje buvo lygus – 16:16.

Antro kėlinuko pirmoje pusėje madų demonstravimo iniciatyvą pamėgino perimti atakiečiai. Po K.Šaruko taiklaus metimo, keturių taškelių persvarą turėjo aikštės šeimininkai  – 22:18. Šis neryškus dominavimas ilgainiui priblėso. Po sėkmingesnio varžovų ruožo, antroje kėlinuko pusėje svečiams pataikius tritaškį, trapia 4 taškų persvara pirmavo jau Šiaulių rajono krepšininkai  – 29:25. Varžovų pakilesnes nuotaikas atakiečiai netrukus apkarpė. Į keletą pramestų jų metimų, per likusias trejetą minučių rezultatyviomis atakomis atsakė M.Gelčius, G.Asačiovas ir pirmą dvikovos dalį SC “Ataka” baigė išsiverždami į priekį 31:29.

Jau ne vieneriose rungtynėse Kazlų Rūdos krepšininkai demonstruoja, kad puolimo arsenalas komandoje geriausiai veikia trečiame kėlinuke. Nebuvo išimtis ir šis mačas. Pagaliau komandoje atsivėrė taip laukta tolimoji artilerija. Po apylygaus žaidimo pirmomis trečio kėlinuko minutėmis, tritaškį švystelėjus K.Šarukui ir pora sėkmingų reidų surengus D.Ratkui, kaipmat atakiečių persvara darėsi jau apčiuopiamesnė  – 44:36. Kad ir kaip varžovai stengėsi ją mažinti, kėlinuko pabaigoje M.Makausko švystelėtas dar vienas tritaškis į atakiečių stovyklą įnešė dar daugiau ramybės, kuomet komandos ruoštis paskutinei atkarpai keliavo Kazlų Rūdos komandai pirmaujant jau 11 taškų pranašumu – 58:47.

Ketvirtą kėlinuką SC “Atakai” atidarė tritaškį smeigęs U.Nikitinas ir netrukus šiam antrinęs E.Barkus. Aikštės šeimininkų pranašumas ūgtelėjo iki 17 taškų – 64:47. Iš Kuršėnų krepšininkų pabūklų dar kurį laiką buvo absoliuti tyla, o atakiečiai smaginosi įšaudami dar 6 taškus – 70:47. Šią, abejonių nekelenčią persvarą Kazlų Rūdos komanda laikė iki rungtynių pabaigos ir finišavo jose užtikrintai – 82:58.

Šiose paskutinėse ketvirtfinalio rungtynėse SC “Atakos” gretose taškus rinko visi aikštėje pasirodę krepšininkai. Na, o rezultatyviausiai rungtyniavo G.Asačiovas (13 taškų), U.Nikitinas (11 taškų), I.Dirda (11 taškų), K.Šarukas (10 taškų). Naudingiausiais krepšininkais užfiksuoti po 17 NB surinkę I.Dirda ir G.Asačiovas.

Komandinėje statistikoje SC “Ataka” dominavo po krepšiu (42 vs 28), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 vs 14), perėmė daugiau kamuolių (8 vs 5), rečiau klydo (11 vs 16). Atakiečiai geriau realizavo baudos metimus (11/15 (73,3 proc) vs 11/17 (64,7 proc)) bei metimus iš vidutinių nuotolių (25/37 (67,6 proc) vs 16/32 (50 proc)).