Iš Žemaitijos „Šilas“ grįžo vėl su pergale – įveiktas Plungės „Babrungas“

Po praėjusį savaitgalį sėkmingai susiklosčiusių rungtynių Gargžduose, dar vieną sėkmės 90 minučių istoriją Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai pakartojo Žemaitijos regione. Šeštadienį G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda viešėjo Plungėje, kurioje susirėmė dėl trijų taškų su aikštės šeimininkais „Babrungo“ futbolininkais. „Šilo“ kariauna atkakliose rungtynėse šventė pergalę, įveikdama varžovus rezultatu 2:1 (0:0). Po įvartį į plungiškių vartus mušė Ramūnas Mačežinskas ir Ričardas Beniušis. Pastarasis Kazlų Rūdos komandos puolėjas šiame sezone pasižymėjo jau 17 kartą ir šiai minutei tapo rezultatyviausiu LFF Pirmos lygos futbolininku. Na, o Kazlų Rūdos komandai iškovota pergalė leido išstumti iš ketvirtos pozicijos Panevėžio „Panevėžį B“ ir likus keturiems turams iki pirmenybių pabaigos turėti ne taip jau ir mažai šansų pasižvalgyti ir į trečiąją turnyrinės lentelės vietą…

Rungtynės su Plungės „Babrungu“ vyko gana dinamiškai, tai vienai, tai kitai komandai paeiliui kontroliuojant kamuolį. Pirmame kėlinyje daug kovos vyko baudos aikščių prieigose ir didžiule atakų, besibaigiančių smūgiu į kamuolį, siunčiant jį į vartus, nei viena komanda pasigirti negalėjo. Kaip prasibrauti link „Šilo“ vartų, varžovai rebusą spręsti dažniausia mėgindavo su kamuoliu būdami daugiau dešiniame aikštės krašte. Plungiškiai ne kartą mėgino aštriau skersuoti kamuolį, tačiau Kazlų Rūdos komanda apsigindavo, komandos draugams talkinant ir vartininkui Giedriui Zenkevičiui.

„Babrungo“ futbolininkai keletą kartų pamėgino smūgiuoti iš baudos aikštės prieigų, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikydavo. Turėjo aikštės šeimininkai susikūrę prie Kazlų Rūdos komandos vartų ir paeiliui keletą kampinių, tačiau vėlgi didesnių problemų „Šilo“ komanda išvengė.

Iš Kazlų Rūdos komandos puolimo pusės gana ryškūs pavojaus varpai užfiksuoti 16-ąją minutę, kuomet kamuolį gavęs R.Beniušis gana galingai užsimojo ties 16 m atžyma, tačiau skriejęs kamuolys, priartėjęs prie „Babrungo“ vartų „užsisuko“ ir toliau tęsė kelionę už vartų stačiakampio.

26-ąją rungtynių minutę, po komandos draugo perdavimo, į dešinę baudos aikštės zoną su kamuoliu prasibrovė M.Minevičius, tačiau ganėtinai iš aštroko kampo  smūgiuotą kamuolį Plungės komandos vartininkas be didesnio vargo sugavo. Kėliniui einant į pabaigą minėtas „Šilo“ futbolininkas turėjo realią progą pasižymėti, kuomet, po K.Silich perdavimo, vėl atsidūrė baudos aikštėje su kamuoliu, tačiau smūgiavus jį M.D.Morales sureagavo ir kamuolį numušė už galinės linijos.

Antro kėlinio pirmomis minutėmis pirmi aštresnį išpuolį surengė „Babrungo“ futbolininkai. Iš baudos aikštės prieigų galingai smūgiavo M.Rusys. Kamuolys zvimbė pro pat vartus. Ledus išjudino „Šilo“ futbolininkai. 58-ąją minutę puikų aikštės matymą demonstravo Kazlų Rūdos komandos saugas Kyrylo Silich, kuris atliko ilgą perdavimą iš savo aikštės pusės varžovų vartų link R.Beniušiui. Pastarasis „numetė“ galva kamuolį arčiau vartų buvusiam R.Mačežinskui ir „Šilo“ puolėjas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:0.

Deja, ilgai pirmaujančios komandos džiaugsmas netruko. Vos po penkių minučių, „Babrungo“ futbolininkams lankantis „Šilo“ aikštės pusėje, po trumpo perdavimo kairėje baudos aikštės zonoje, kamuolį į G.Zenkevičiaus vartus nukreipė K.R. Da Silva Oliveira – 1:1.

„Šilo“ futbolininkai nenurimo ir toliau ieškojo argumentų, kaip susigrąžinti turėtą pranašumą. Tai pavyko padaryti 76-ąją rungtynių minutę, kuomet prie varžovų vartų buvo keliamas kampinis. A.Broko į baudos aikštę siųstą kamuolį puikiai galva rungtyniaujantis R.Beniušis pasiuntė į vartų tinklą – 2:1.

Ši trapi persvara Kazlų Rūdos komandai vos neišslydo jau paskutinėmis rungtynių minutėmis. Per pridėtą laiką Plungės komanda surengė labai pavojingą ataką. Vienas iš „Babrungo“ futbolininkų buvo gavęs kamuolį į dešinę baudos aikštės zoną, mėgino smūgiuoti, tačiau paskutinę akimirką „Šilo“ futbolininkai sugebėjo blokuoti kamuolį. Varžovų ataka turėjo tęsinį. Jau kitoje baudos aikštės zonoje varžovo smūgiuotas kamuolys rodėsi skrieja į vartų devyniukę, tačiau ne be G.Zenkevičiaus pagalbos kamuolys pataikė į vartų konstrukcijas. Netrukus nuaidėjo aikštės teisėjo švilpuko garsas, skelbiantis sunkią „Šilo“ pergalę, kuri nemenka paraiška siekti dar aukštesnių turnyrinių pozicijų.