J.Davniukas tritaškiu išplėšė pergalę „SC-Atakai“ prieš praėjusių metų vienus iš RKL „A“ diviziono lyderių

Šeštadienį Vilniuje RKL „A“ diviziono pirmenybėse debiutavo T.Bietkio treniruojami Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. Debiutas ekipai susiklostė išties įspūdingai. Praėjusiame sezone į RKL „B“ diviziono finalą patekusi komanda sugebėjo iškovoti pergalę pirmose sezono rungtynėse prieš „A“ diviziono taipogi finalininkus Vilniaus „Rivile“.

Po paskutinėmis sekundėmis švystelėto J.Davniuko tolimo tikslaus metimo „SC-Ataka“ išplėšė pergalę rezultatu 68:65 (13:18; 20:19; 22:20; 13:8).

Rezultatyviausi Kazlų Rūdos komandos gretose buvo Jaunius Davniukas ir Gytis Asačiovas, surinkę po 14 taškų. J.Davniukas buvo lyderis ir naudingumo skalėje. Jis surinko 16 NB. Po 13 NB sukaupė I.Dirda ir G.Asačiovas.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai pranoko varžovus atakuodami krepšį iš toli (20/6 (30 proc) vs (23/4 (17,3 proc), taipogi tikslesni buvo nuo baudų metimo linijos (7/6 (85,7 proc) vs 16/11 (68,7 proc), perėmė daugiau kamuolių (12 vs 7), darė mažiau klaidų (13 vs 22).

Pirmomis rungtynių sekundėmis, po M.Gelčiaus tikslaus metimo iš po krepšio suklaidinus varžovą, Kazlų Rūdos komanda išsiveržė į priekį 2:0. Aikštės šeimininkai į tai atsakė tiksliu tolimu metimu. Pasižymėjo T.Rinkūnas – 2:3.

Po to abi komandos apsikeitė netaikliais metimais, neišvengė klaidų ir trumpą pauzę taškais vėl nutraukė E.Barkus – 4:3. Čia pat varžovai vėl persvėrė rezultatą savo komandos naudai, o po „SC-Atakos“ klaidos perduodant kamuolį vilniečiai netruko įgyti ir 5 taškų persvarą – 4:9.

Nepaisant pirmaujančios komandos statuso, „Rivile“ iš esmės ne taip jau ir lengvai rinkosi taškus, Kazlų Rūdos komandos krepšininkai demonstravo neblogus gynybinius sugebėjimus, tačiau ekipai niekaip nesisekė pelnyti taškų iš gana dėkingų padėčių. Tokiu būdu Vilniaus komandos persvara pirmame kėlinuke akimirkai ūgtelėjo ir iki 7 taškų – 8:15. Laimei, reikiamu momentu tritaškį smeigė I.Dirda, sumažindamas aikštės šeimininkų pranašumą iki 4 taškų – 15:11, likus rungtyniauti kiek daugiau nei dviems minutėms iki pirmos atkarpos pabaigos. Didesniu taškų skirtumu varžovai iš esmės iki jos pabaigos ir neatitrūko. Trumpai pertraukėlei komandos išėjo švieslentėje žybsint 13:18, vilniečių komandos naudai.

Antrą atkarpą tolimu taikliu metimu pradėjo J.Sinica ir „Rivile“ artėjo prie dviženklės persvaros – 13:21. Tiesa, daugiau Vilniaus krepšininkai neatitrūko (17:25), lemiamomis akimirkomis lyderystės savybes Kazlų Rūdos komandoje demonstravo J.Davniukas, kuris sugebėjo su varžovo pražanga pelnyti du taškus ir pataikyti papildomą baudos metimą. Jis ir pradėjo sausą „SC-Atakos“ atkarpą.

Netrukus į atakų sūkurį įsisuko I.Dirda. Po jo taiklaus metimo, vilniečiai tapo pasiekiami vienu tolimu metimu – 22:25 dar neįpusėjus antrai atkarpai. Netrukus taškais prabilo G.Asačiovas, vėl mostelėjo tritaškį J.Davniukas ir „SC-Ataka“ buvo priekyje 27:25.

Varžovams tai dar nebuvo duobės pabaiga, nes netrukus iš toli smogė D.Ratkus – 30:25. O rungtyniauti buvo likusios iki antro kėlinuko pabaigos kiek daugiau nei trys minutės. Deja, Kazlų Rūdos komandos krepšininkams dar daugiau pratęsti rezultatyvių atakų kanonados nepavyko ir Vilniaus krepšininkai netrukus rezultatą ne tik lygino, bet į ilgąją pertrauką ėjo susigrąžinę pirmaujančios ekipos statusą. – 33:37.

Kaip ten bebūtų, pirmoji dvikovos dalis parodė, kad Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai nebuvo linkę tik mokytis iš varžovų, bet ir patys davė pamokų. Tai rodė antrajame kėlinuke pelnyti iš Kazlų Rūdos komandos pusės paeiliui 13 taškų.

Trečią atkarpą sėkmingiau pradėjo varžovai. Po J.Sinicos taiklaus metimo „Rivile“ persvara grėsmingai ūgtelėjo iki 9 taškų – 35:44. Peržengti dviženklės persvaros neleido vilniečių krepšį taikliai atakuodami J.Davniukas, I.Dirda – 40:46.

Visgi sužaidus trečiame kėlinuke apie penketą minučių „Rivile“ įgijo 10 taškų persvarą – 40:50. Tačiau netrukus aikštės šeimininkų klaidomis pasinaudojo atkaklūs atakiečiai, kurie varžovų pranašumą sumažino iki 3 taškų, o po G.Asačiovo taiklaus metimo Vilniaus komandos pranašumas ištirpo kaip iki minimumo 55:56. Trečias kėlinukas baigėsi varžovams pirmaujant 55:57.

Lemiamos atkarpos metu nuolat varžovams ant kulnų lipo atkaklūs Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai ir lengviau įkvėpti gryno oro neleido. Didesnės nei keturių taškų persvaros vilniečiai ir neturėjo. Kazlų Rūdos komanda sugebėjo rezultatą ne tik lyginti, bet ir persverti savo ekipos naudai.

Likus rungtyniauti dviems minutėms, rezultatas švieslentėje, po vieno tikslaus J.Sinicos baudos metimo buvo 63:63. Nepasikeitė reikalai ir likus rungtyniauti kiek daugiau nei minutei – 65:65. Paskutinės minutės metu vyko tikras emocijų karas, abi komandos apsišaudė netaikliais metimais, bet kapsint paskutinėms rungtynių sekundėms kamuolį kontroliavo J.Davniukas, kurio ranka nesudrebėjo ir tolimas metimas, paleistas rungtyniauti likus sekundei, dovanojęs Kazlų Rūdos komandai pergalę, buvo tikslus – 68:65. Štai toks „SC-Atakos“ pirmasis žingsnis RKL „A“ lygos divizione…