„Šilo“ futbolininkai nestabdo – iškovota įtikinama pergalė prieš „Atmosferą“

Paskutiniuosius turus skaičiuojančiose LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda nestabdo. Šeštadienį vykusiose priešpaskutinio sezono turo rungtynėse aikštės šeimininkai susirėmė su Mažeikių „Atmosferos“ vienuolike ir nukovė ją rezultatu 4:1 (2:0). Įvarčius Kazlų Rūdos komandoje mušė Darius Isoda, Ramūnas Mačežinskas, Ignas Raštutis ir Ričardas Beniušis.

Iškovota pergalė leido „Šilo“ futbolininkams išsaugoti visas galimybes pakovoti dėl lygos trečios pozicijos. Tiesa, visi taškai ant „i“ bus sudėti ateinantį sekmadienį Kaune. LFF Pirmos lygos pabaigtuvėse „Šilas“ rungtyniaus su Kauno „Žalgirio“ dublerine vienuolike. Norint pasidabinti bronzos medaliais Kazlų Rūdos komandai reikia ne tik iškovoti pergalę, bet ir tikėtis, kad per paskutinius du turus „Panevėžio B“ vienuolikė prarastų taškų. Kaip ten bebūtų, po šio savaitgalinio turo Kazlų Rūdos komanda jau užsitikrino bent jau penktąją vietą pirmenybėse.

Na, o grįžtant į rungtynių su Mažeikių „Atmosferos“ futbolininkais peripetijas, kelionė į pergalę „Šilo“ futbolininkams tame mače klostėsi ganėtinai permainingai. Rungtynes aštriau pradėjo „Šilo“ futbolininkai. Jau antrąją jų minutę nukūrę į ataką prie varžovų vartų, po R.Beniušio perdavimo, A.Brokas užsimojo smūgiuoti, tačiau aikštės šeimininkų futbolininkas smūgiuotą kamuolį blokavo.

7-ąją minutę dovanėle vos nepasinaudojo varžovai. Nepavykus suregzti Kazlų Rūdos komandai atakos, kamuolys atskriejo per pusę aikštės prie G.N.Agunwa kojų, kuris priartėjo su kamuoliu prie baudos aikštės ir atlikęs keletą klaidinančių judesių tarp dviejų „Šilo“ gynėjų smūgiavo kamuolį. Nuo įvarčio Kazlų Rūdos komandą išgelbėjo vartų virpstas.

Netrukus svečių futbolininkai prie Kazlų Rūdos komandos vartų turėjo susikūrę keletą kampinių, tačiau „Šilo“ futbolininkai nuo pavojingesnių atakų blyksnių apsigynė. Viskas į norimas „Šilui“ vėžes stojo 13-ąją rungtynių minutę. Įvarčio, mušamo į mažeikiškių vartus, preliudija buvo epizodas, kuomet baudos smūgį iš dešinio aikštės krašto atlikinėjo A.Brokas. Puikios galimybės pasižymėti nepavyko išnaudoti R.Mačežinskui, kuris atskriejusį į baudos aikštę kamuolį galva nukreipė į vartų kampą. Puikų meistriškumą pademonstravęs A.Kaupys kamuolį numušė už galinės linijos.

Tuomet A.Broko keliamą nuo kampinio gairelės kamuolį galva pasiuntė Darius Isoda. Kamuolys brūkštelėjo per G.N.Agunwa koją ir suspurdėjo vartų tinkle – 1:0. „Šilo“ futbolininkai po truputį perėmė rungtynių iniciatyvą. Tiesa Mažeikių futbolininkai sugebėdavo protarpiais taipogi daugiau pakontroliuoti kamuolį, tačiau pavojingesnių epizodų prie Kazlų Rūdos komandos vartų jie nesukūrė.

Tuo tarpu mušamo įvarčio skoniu „Šilo“ futbolininkai darkart mėgavosi pirmame kėlinyje 37-ąją jo minutę. Baudos aikštės prieigose kontroliavęs kamuolį A.Brokas pasiuntė jį į baudos aikštę. Joje R.Beniušis galva „numetė“ kamuolį prie R.Mačežinsko kojų ir pastarasis futbolininkas, būdamas prie vartininko aikštelės pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 2:0.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo taipogi aštresniu „Šilo“ futbolininkų išpuoliu. 49-ąją minutę, lankantis Mažeikių aikštės pusėje, po R.Beniušio perdavimo, iš baudos aikštės prieigų nieko nelaukdamas „šovė“ Audrius Brokas, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Vos po poros minučių visus „Šilo“ sirgalius ant kojų sukėlė trečiasis įvartis, mušamas į „Atmosferos“ komandos vartus. Aikštės šeimininkams skuodžiant į ataką, R.Mačežinskui artėjant su kamuoliu prie varžovų vartų, jis atliko perdavimą kairiame aikštės krašte buvusiam I.Raštučiui, kuris kaire koja ganėtinai iš aštroko kampo sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartų tinklą – 3:0.

Dar vienas puikus įvartis į Mažeikių komandos vartus krito 65-ąją rungtynių minutę. Audrius Račkus atlikdamas baudos smūgį iš dešinio varžovų aikštės pusės krašto, aukšta trajektorija pasiuntė kamuolį į baudos aikštę ir joje laiku ir vietoje pasirodęs vienas rezultatyviausių Pirmos lygos futbolininkų Ričardas Beniušis puikiu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į tolimą varžovų vartų kampą – 4:0.

Nedaug trūko, kad mažeikiškių vartų bombardavimą tiksliais smūgiais pratęstų R.Mačežinskas. Už varžovų gynėjų linijos kamuolį gavęs iš aikštės gilumos „Šilo“ puolėjas atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau smūgiuotą kamuolį „Atmosferos“ vartininkas atrėmė.

A.Kaupiui veiklos netrūko. Netrukus jo meistriškumą tolimu smūgiu patikrino A.Račkus. Kamuolį mažeikiškis atrėmė. 78-ąją minutę šiek tiek tikslumo pritrūko, po komandos draugo skersuoto kamuolio, R.Beniušiui. Jo galva smūgiuotas kamuolys prazvimbė pro pat vartų konstrukcijas.

Besibaigiant rungtynėms neišvengė klaidos, kainavusios įvartį, „Šilo“ futbolininkai. 86-ąją rungtynių minutę, mėginant galva perduoti kamuolį vartininkui G.Zenkevičiui, tarp jo ir Kazlų Rūdos komandos gynėjo įsispraudęs A.Jaudzems pirmasis buvo prie kamuolio. Jis, kyšteldamas koją, perkėlė kamuolį per G.Zenkevičių ir sušvelnino rezultatą 4:1. Netrukus aikštės teisėjas fiksavo rungtynių pabaigą.

Ji nesugadino Kazlų Rūdos „Šilo“ komandos, sirgalių nuotaikos, kurie paskutinėse šio sezono namų rungtynėse maloniai nustebino futbolininkus, palydėdami namų rungtynių sezono finišą tvykstelėjusiu fejerverku. Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda nuoširdžiai DĖKOJA visiems palaikiusiems ir tokiu būdu prisidėjusiems prie miesto komandos pergalių šiame sezone ištikimiems futbolo klubo fanams ir kviečia juos į paskutinį mūšį, kuris vyks spalio 24 dieną 17.00 Kaune.