„Kazlų Rūda-Švyturys“ sezoną užbaigė permainingoje kovoje įveikę „Nadruvį-Imsrę“

Sekmadienį finišo liniją LFF III lygos KAFF-MAFF futbolo pirmenybėse baigė Vytauto Braškaus treniruojami Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos-Švyturio“ futbolininkai. Kazlų Rūdos miesto stadione vykusioje permainingoje, dramatiškoje kovoje dar pirmame kėlinyje prasileidę tris įvarčius, „Kazlų Rūdos-Švyturio“ komanda sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir pasiųsti į nogdauną Kauno „Nadruvį-Imsrę“ įveikdami juos rezultatu 6:3 (1:3).

Dubliu šiame mače pasižymėjo Kristupas Besarabovas. Po įvartį pridėjo G.Kazelis, L.Žemaitis, E.Sadovskis ir A.Bielkauskas.

Šio sezono epopėją Kazlų Rūdos komanda baigė įsitaisę pačiame turnyrinės lentelės viduryje – penktoje pozicijoje. Po 16 sužaistų rungtynių „Kazlų Rūda-Švyturys“ iškovojo 7 pergales, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė 8 pralaimėjimus. Iš viso komanda surinko 22 taškus. Teorinių galimybių aplenkti Kazlų Rūdos komandą dar gali Kybartų „Sveikata B“, kuri sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Sekmadienio popietės rungtynės su Kauno „Nadruviu-Imsre“ vyko itin permainingai ir su didžiuliu emociniu užtaisu. Nesužaidus nei pusvalandžio, „Kazlų Rūda-Švyturys“ spėjo prasileisti tris įvarčius, tačiau sugebėjo išsikapanoti iš šios neįtikėtinos duobės, kurios galėjo ir nebūti.

Dar 2-ąją rungtynių minutę, perėmęs kamuolį varžovų baudos aikštės prieigose, savo komandą priekin galėjo išvesti A.Lukšys, tačiau smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė. O netrukus ir patys Kazlų Rūdos komandos futbolininkai sulaukė nemalonaus epizodo, kuomet varžovams lankantis baudos aikštėje, kamuolys pataikė į vieno iš Kazlų Rūdos komandos futbolininkų ranką ir buvo skirtas 11 m baudinys. 6-ąją minutę jį realizavo D.Stradalovas – 0:1.

17-ąją minutę Ž.Mažeika dar kartą buvo priverstas traukti kamuolį iš savų vartų tinklo, kuomet po keliamo kampinio prie „Kazlų Rūdos-Švyturio“ vartų baudos aikštėje nuo žemės pakilusį kamuolį galingu smūgiu į vartų kamputį pasiuntė M.Gacevičius – 0:2.

Netrukus sušvelninti padėtį galėjo vėl pasinaudodami varžovų klaidomis jų aikštės pusėje Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. Įvarčio autoriumi galėjo būti A.Bielkauskas, tačiau pritrūko tikslumo baudos aikštėje ir kamuolys skriejo ne į vartų plotą.

Tuo tarpu pirmam kėliniui vos persiritus į antrą pusę, dar vienas įvartis krito į „Kazlų Rūdos-Švyturio“ vartus. 24-ąją minutę iš aštraus kampo kamuolį į Ž.Mažeikos vartus siuntė L.Rimkus. Nors Kazlų Rūdos komandos vartininkas smūgiuotą kamuolį atrėmė, tačiau minėtas varžovas pasinaudojo antruoju šansu ir pasiuntė jį į vartų tinklą – 0:3.

Tokios rungtynių tendencijos suponavo mintį, kad „Kazlų Rūda-Švyturys“ gali pabaigti sezoną tiesiog patyrę sutriuškinimą. Juolab, kad puolime komandai atakų užbaigime vis pritrūkdavo tikslumo. Įsprausti į kampą „Kazlų Rūdos-Švyturio“ futbolininkai mobilizavosi. Pirmieji ledai pralaužti buvo jau besibaigiant pirmam kėliniui. Optimizmo gūsių į rungtynes įnešė 42-ąją minutę K.Besarabovo pelnytas įvartis. Viskas prasidėjo nuo to, kuomet Kazlų Rūdos komanda kūrė į greitą puolimą. Vienas iš futbolininkų, vos pasirodęs baudos aikštėje smūgiavo, čia pat jį pasitikęs vartininkas kamuolį atrėmė, tačiau šis atsidūrė prie pat baudos aikštės prieigų buvusio K.Besarabovo kojų. Akimirksniu įvertinęs situaciją, kad nespėja Kauno komandos vartininkas grįžti į savo poziciją, kazlųrūdietis pasiuntė kamuolį į vartų kampą – 1:3.

Kazlų Rūdos komanda įsisiautėjo antrajame kėlinyje. Po poros epizodų, kuomet vėl arti įvarčio buvo „Kazlų Rūdos-Švyturio“ futbolininkai, varžovų vartų tinklą kamuolys pasiekė 51-ąją minutę. Po keliamo kampinio prie Kauno komandos vartų, galva vartų link pasiuntė kamuolį K.Besarabovas – 2:3.

Toliau sekė pora gana pavojingų varžovų „pabėgimų“ kontroatakuojant Kazlų Rūdos komandos vartus, tačiau „Nadruvio-Imsrės“ futbolininkams pritrūko tikslumo. Tuo tarpu „Kazlų Rūda-Švyturys“ apsukas tik didino, smūgiuojami kamuoliai skriejo vis arčiau tikslo.

62-ąją rungtynių minutę, po T.Janušausko perdavimo, varžovų gynėjams už nugarų su kamuoliu atsidūrė atakos smaigalyje G.Kazelis, kuris pasiuntė jį į vartų tinklą ir rezultatas tapo lygus 3:3.

Azarto pagauti Kazlų Rūdos futbolininkai nestabdė. 74-ąją minutę, po dar vieno keliamo kampinio prie varžovų vartų, kamuolį į jų tinklą pasiuntė L.Žemaitis, išvesdamas jau „Kazlų Rūdos-Švyturio“ komandą į priekį 4:3.

Vos po trijų minučių tiksliu smūgiu „Nadruvio-Imsrės“ vartų tinklą paženklino kamuoliu E.Sadovskis – 5:3. Na, o paskutinį kirtį Kauno komandos futbolininkai patyrė jau besibaigiant rungtynėms, kuomet be jokių skrupulų varžovų vartų tinklus tiksliu smūgiu draskė A.Bielkauskas, užbaigęs Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos-Švyturio“ komandos 2021 metų sezoną pergalingai 6:3.