Kazlų Rūdos Diskgolfo lygos pirmo sezono nugalėtojas – Mantas Martinaitis

Dar 2022-ųjų liepos šeštąją Kazlų Rūdos miesto parke buvo atidarytas STIHL Diskgolfo parkas su 18 jame įrengtų šio žaidimo trasų rinkiniu. Nepraėjo nei šimtas metų, kai šiuo žaidimu susidomėjo ir Kazlų Rūdos, jos apylinkių gyventojai. Kad lengviau burtųsi diskgolfo žaidimą pamėgusių žmonių bendruomenė ir apskritai, kad šis įtraukus ir azartiškas žaidimas populiarėtų Kazlų Rūdos krašte, dar pavasarį sporto centras inicijavo Diskgolfo lygos „Sporto centro Taurė‘ 2023“ varžybas, kurių maratoną sudarė 6 etapai.

Pirmame sezone sudalyvavo iš viso per 20 šio žaidimo entuziastų. Rinkdami įskaitinius taškus turnyro dalyviai varžėsi ne tik dėl einamųjų prizų atskiruose etapuose, bet ir dėl pagrindinio, reziumuojančio sezoną, „Sporto centro Taurės‘ 2023“ trofėjaus. Į baigiamąjį, sekmadienį vykusį etapą susirinko 18 dalyvių. Didžiausia intriga vyko kovoje dėl pirmos ir dėl trečios vietų. Šio sezono lyderius M.Martinaitį ir M.Kopustinską prieš baigiamąjį varžybų etapą skyrė vieną nuo kito vos 0,5 taško (89 vs 88,5). Toks pat atstumas buvo intriguojančioje kovoje ir dėl trečios vietos: A.Matulionis pirmavo prieš A.Stankevičių (83,5 vs 83).

Sunkiai valdomos emocijos, permaininga kova, nenuspėjamumas – tai buvo baigiamojo etapo pagrindiniai atributai. Nemenkai neprognozuojamumo įnešė tądien ir parke visą savaitę siautėjęs vėjas, kuris gerokai pakoreguodavo varžybų dalyvių metamų diskų skriejimo trajektorijas. Taigi, kiek netikėtai pirmąjį ratą sėkmingiausiai pradėjo dar nebuvęs šiame sezone (labai gali būti, kad tai tik laiko klausimas) ant prizininkų pakylos Tomas Vaišnora. Įveikęs trečdalį trasos, jis pirmavo. Ilgainiui šią iniciatyvą perėmė A.Stankevičius su A.Matulioniu. Nemažą laiką varžybų metu į trejetuką šliūkštelėjo V.Jakelaitis, N.Guzaitis, į priešakines gretas stūmėsi E.Rutkauskas. Vyko permaininga kova.

Palyginus sunkokai šis etapas klostėsi sezono lyderiams M.Martinaičiui ir M.Kopustinskui. Varžybų įtampa matyt darė savo. Didžiąją varžybų dalį M.Martinaitis vijosi savo pagrindinį konkurentą, kol galiausiai paskutinėse atkarpose sugebėjo jį tašku aplenkti, tačiau šeštajame etape M.Martinaitis liko trejetuko užribyje ir finišavo ketvirtas, tačiau to užteko, kad kazlųrūdietis taptų šio pirmojo Kazlų Rūdos Diskgolfo lygos sezono „Sporto centro Taurė‘ 2023“ nugalėtoju. Antroji vieta bendroje įskaitoje atiteko Mantui Kopustinskui, na o trečią vietą išplėšė aplenkęs puse taško varžovą A.Matulionį, puikiai tądien rungtyniavęs Arnas Stankevičius. Šeštajame , baigiamajame etape jis tapo nugalėtoju, ganėtinai ekstremaliomis oro sąlygomis finišavęs su rezultatu „-5“. Antrą vietą šeštame etape iškovojo Aroldas Matulionis („+1“), trečias finišavo pirmąkart šių varžybų šešių etapų maratone Edvinas Rutkauskas („+3“).

Moterų grupėje tiek šeštajį etapą, tiek absoliučioje įskaitoje nugalėtoja tapo Sidona Norkaitytė, antrąją vietą iškovojo Erika Stankevičienė.

Kazlų Rūdos Diskgolfo lygos VI-ojo etapo rezultatai:

Kazlų Rūdos Diskgolfo lygos „Sporto centro Taurė‘ 2023“ galutinė turnyrinė lentelė: