„Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės‘ 2023“ krepšinio turnyrų maratoną laimėjo Marijampolės „Marista“

Rugsėjo 9-oji. Šeštadienis. Dešimta valanda ryto. Kazlų Rūdos K.Griniaus gimnazijos sporto aikštyne bumbsi krepšinio kamuoliai. Kažin kas ten vyksta…? Ogi Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės 3×3 krepšinio turnyrų maratono baigiamasis finalinis etapas. Dėl didžiausio šios vasaros trofėjaus tądien surado noro, jėgų ir galimybių pakovoti devynios komandos. Kai kurioms iš jų tai jau buvo šeštasis šios vasaros turnyras. Nei vieno iš jų nepraleido trys komandos – Marijampolės „Marista“, „Šilavotas“ ir „Kvietiškis“. Nieko keisto, kad šios trys ekipos ir turėjo sukaupusios daugiausia taškų ir tarp jų vyko didžioji kova dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės.

Geriausioje situacijoje iki turnyro buvo „Marista“ krepšininkai, kurie iki jo prieš artimiausius varžovus „Šilavotą“ turėjo 2,5 taško pranašumą. „Šilavoto“ krepšininkams, siekusiems absoliutaus čempiono titulo, „Kazlų Rūdos šventės“ etapo turnyre reikėjo pagrindinius konkurentus aplenkti dviem pozicijomis. Turnyras taip susiklostė, kad „Marista“ išsaugojo „saugų“ atstumą. Didžiajame finale tarp šių dviejų ekipų ir vyko paskutinė akistata. Nors ją laimėjo „Šilavotas“ palaužęs varžovus „Maristą“ vos vienu tašku 11:10 ir tapo Kazlų Rūdos etapo nugalėtoju, tačiau galutinėje įskaitoje iki marijampoliečių pritrūko jiems vos pusės taško. „Marista“ tapo šio sezono Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės savininkais, „Šilavotui“ teko tenkintis antrąja vieta.

„Mažasis“ finalas, kova dėl trečios vietos turnyre, vyko tarp „United“ ir „Kvietiškio“ krepšininkų. Pastarieji akistatą laimėjo gana nesunkiai – 22:9 ir iškovojo trečiąją vietą. Tokioje pat pozicijoje kvietiškiečiai finišavo ir bendroje įskaitoje. Dėl pasiekimo galutinėje įskaitoje jie pernelyg liūdėti negalėjo, nes šiais metais „Kvietiškio“ komanda sugebėjo ne kartą stebinti. Ko gero įsimintiniausi pačiai ekipai bus šio sezono bent pora epizodų, kuomet du kartus sporto šventėse, vykusiose dar liepos mėnesį Antanave ir rugpjūtį Plutiškėse kvietiškiečiai sugebėjo įveikti pajėgią, potencialią Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės favoritę „Išvien“ ekipą. Ši komanda dalyvavo trijuose iš šešių turnyrų ir taškų lenktynėse liko trejetuko užribyje. Pažymėtina, kad šiame sezone krepšinio sektoriuje iš viso buvo užfiksuotos 26 komandos. Galutinė jų rikiuotė tokia: