Kazlų Rūdos SC „Ataka“ ketvirtfinalio seriją pradėjo pergale

Po trijų savaičių pertraukos į kovų areną RKL „A“ pirmenybėse sugrįžo antroje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi Kazlų Rūdos SC „Ataka“. T.Bietkio treniruojama kariauna šeštadienį, šv. Velykų išvakarėse, sporto centro salėje į ketvirtfinalio akistatų maratoną serijoje iki trijų pergalių stojo su aštuntfinalyje Kėdainių „Kėdainius“ paguldžiusiais Šiaulių r. Kuršėnų „Grafų Furniture“ ekipa. Pirmasis mačas aikštės šeimininkams susiklostė puikiai. Nors ir neturėję keletą savaičių varžybinio ritmo, atakiečiai įveikė varžovus 87:79 (25:19; 13:26; 33:19; 16:15) ir žengė pirmą žingsnį pusfinalio link.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai rungtynes pradėjo užtikrintai. Ketvirtfinalio seriją tritaškiu atidarė Jaunius Davniukas, o šiam įkandin dar pora tokio paties kalibro metimų susmeigė Domantas Senda ir atakiečiai išsiveržė priekin 9:0. Varžovų komandos strategas čia pat paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Kuršėnų komandos reikalai gerokai pasitaisė. Keletas SC „Atakos“ tolimų metimų skriejo pro šalį ir svečių krepšininkai netruko priartėti prie aikštės šeimininkų. Surengdami pora rezultatyvių atakų ir pridėdami dar pora tritaškių „Grafų Furniture“ atkarpą sužaidė 10:0 ir baigiantis penktai pirmo kėlinuko minutei išsiveržė priekin 10:9. Tuomet Kazlų Rūdos komandos puolimo mašina netrukus vėl užsikūrė ir aikštės šeimininkai, po M.Makausko tolimo metimo, vėl susigrąžino pirmaujančios komandos statusą – 14:12. Aikštėje pasirodžius K.Šarukui, D.Ratkui padaugėjo iš svečių komandos pusės ir pražangų. Minėti krepšininkai šias vertė nuo baudų metimo linijos taškais, didindami atakiečių pranašumą iki 6 taškų – 18:12. Svečių krepšininkai puolime taipogi nebuvo pėsti ir mažino aikštės šeimininkų pranašumą, tačiau kėlinuko pabaigoje M.Makausko dar vienas taiklus tolimas metimas sugrąžino Kazlų Rūdos komandai 6 taškų pranašumą ir pirmai poros minučių pertraukėlei komandos keliavo atakiečiams pirmaujant 25:19.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai antrajame kėlinuke netruko įsitikinti, kad dvikova nebus lengva ir svečiai į šį kraštą atvyko to paties. Pirmoje antros atkarpos pusėje SC „Ataka“ vis dar išlaikė 6 taškų persvarą, puolimą kūrenant K.Šarukui, D.Sendai, tačiau po poros švystelėtų kuršėniškių tritaškių, penktąją šios dvikovos dalies minutę persvaros nebeliko – 31:31. Tuomet rungtynės vyko taškas į tašką, tačiau Šiaulių rajono krepšininkai sėkmingiau sužaidė paskutines pora antro kėlinio minučių, per kurias rinko 8 taškus, o atakiečiai pataikė vos vieną baudos metimą. Tokiu būdu pirmą dvikovos dalį laimėjo svečiai pirmaudami 45:38.

Trečio kėlinuko pradžioje Kazlų Rūdos komandos mėginimai tirpdyti pranašumą ir perimti rungtynių iniciatyvą baigdavosi tuo, jog Kuršėnų ekipa rasdavo galimybių rinkti taškus po atakiečių krepšiu ir dar pirmoje trečios atkarpos pusėje jie buvo sukaupę 10 taškų pranašumą – 56:46. Tuomet įsisiūbavo Kazlų Rūdos komandos atakų bangos. Atakiečiai varžovų persvarą panaikino per dvi su puse minutės. Rezultatyvių atakų kaskadą pradėjo D.Senda, K.Šarukas, I.Dirda. Kazlų Rūdos komandoje atsigavo ir tolimoji artilerija, kurios epicentre buvo K.Šarukas, M.Makauskas. Pastarasis krepšininkas rezultatą išlygino – 59:59. Dar driokstelėjus tolišauda K.Šarukui ir D.Ratkui, jungiantis rezultatyvių atakų gretose ir komandos draugams, žaidime madas jau diktavo SC „Atakos“ krepšininkai, kurie baigiantis kėlinukui įgijo 7 taškų pranašumą – 69:62, na o atkarpą baigė pirmaudami 71:64.

Paskutinio ketvirčio metu įsivažiavę Kazlų Rūdos komandos krepšininkai pranašumą pirmomis minutėmis padvigubino. Po J.Davniuko taiklaus tolimo metimo, atakiečiai pirmavo 80:66. Einant rungtynėms į pabaigą, rasdami savyje resursų, taškas po taško kuršėniškiai sugebėjo aptirpdyti šį pranašumą iki 5 taškų – 84:79, o buvo likusios žaisti pusantros minutės. Laimei, Kazlų Rūdos komanda pirmąjį egzaminą išlaikė, per likusį dvikovos laiką ramybę aikštės šeimininkams sugrąžino taikliu metimu ataką užbaigęs G.Asačiovas ir Kazlų Rūdos komanda, iškovojusi pergalę 87:79, serijoje iki trijų pergalių išsiveržė priekin 1:0.

Šiame mače Kazlų Rūdos komandos gretose keturi krepšininkai rinko daugiau nei 10 taškų: K.Šarukas (16 taškų), J.Davniukas (13 taškų), D.Senda (12 taškų), M.Makauskas (12 taškų). Naudingiausiu krepšininku dvikovoje buvo K.Šarukas, surinkęs 25 NB. M.Gelčius šiame mače atkovojo 10 kamuolių. Paminėtina, kad visi tądien aikštėje pasirodę krepšininkai atakiečių ekipoje buvo su teigiamu naudingumo balu.

Komandinėje statistikoje SC „Ataka“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (36 vs 28), kiek rečiau klydo (11 vs 13), buvo tikslesni nuo baudų metimo linijos (16/22 (72,7 proc) vs 10/17 (58,8 proc)).