Kazlų Rūdos SC „Ataka“ po permainingos ir atkaklios kovos nusileido praėjusių metų vicečempionams

Pirmą nesėkmę šiame sezone patyrė RKL „A“ lygoje rungtyniaujantys Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai. Šeštadienio popietę T.Bietkio treniruojama kariauna, po permainingos ir atkaklios kovos, buvo priversti trijų taškų persvara pripažinti praėjusio sezono finalininko, vicečempiono Kauno r. „Omega-Tauras“ pranašumą. Akistata baigėsi rezultatu 76:79 (18:17; 23:20; 18:19; 17:23).

Pirmos rungtynių minutės sėkmingiau klostėsi svečių krepšininkams. Po dviejų M.Jakšto tritaškių ir dar poros P.Steikūno rezultatyviai užbaigtų atakų, Kauno rajono krepšininkai šoktelėjo priekin 10:2. Atakiečiams pirmoje kėlinuko pusėje trūko taiklių metimų tiek žaidimo metu, tiek nuo baudų metimo linijos. Kazlų Rūdos komandos atakų kaskadą įsuko aikštėje pasirodę Dominykas Ratkus, Karolis Šarukas. Pora Dominyko ir vienas Karolio šveistų tritaškių iškart persvėrė rezultatą Kazlų Rūdos komandos naudai – 12:10. Deja, per trumputį laiką pora pražangų surinkus K.Šarukui, T.Bietkis buvo priverstas įjungti šio krepšininko taupymo rungtynėse režimą. Nepaisant to, sėkmingai aikštės šeimininkų atakų smaigalyje pasirodė U.Nikitinas, D.Senda ir Kazlų Rūdos komanda vieną akimirką dar pirmame ketvirtyje turėjo 5 taškų persvarą – 18:13. Ją „Omega-Tauras“ krepšininkai iki atkarpos pabaigos sumažino iki minimumo – 18:17.

Antrajame kėlinuke rungtynės vyko taškas į tašką, pirmaujant tai vienai, tai kitai komandai. Kritiškesnėmis dvikovos akimirkomis varžovus gelbėjo tolimi metimai, kuriuos tądien Kauno rajono krepšininkai pataikė išties solidžiai. Atakiečių gretose nemažą krūvį teko vežti Mantui Gelčiui, tiek ginantis po krepšiu nuo varžovų prasiveržimų, tiek galvojant apie atakų baigtį. Baigiantis antrajam kėlinukui SC „Atakos“ vidurio puolėjas rinko iš eilės 6 taškus, na o paskutinę kėlinuko sekundę prasiveržus U.Nikitinui ir pataikius iš po krepšio, po pirmos rungtynių dalies Kazlų Rūdos komanda pirmavo 4 taškų persvara – 41:37.

Trečio ketvirčio pirmomis minutėmis didesnio optimizmo gūsis dvelktelėjo, kuomet tolimą metimą pataikė D.Senda ir vėl puolime apie save priminė U.Nikitinas, Aikštės šeimininkų persvara tuomet ūgtelėjo iki 8 taškų – 47:39. Tačiau užteko padaryti pora klaidų ir čia pat buvo vėl jaučiamas varžovų alsavimas – 49:47. Visgi pirmaujančios komandos statusą atakiečiai išlaikė iki atkarpos pabaigos. Trečias ketvirtis baigėsi dviem taikliais G.Asačiovo metimais, po kurių rezultatas švieslentėje buvo 59:56.

Kazlų Rūdos komanda neatlaikė paskutiniame ketvirtyje. Įsivažiavus kėlinukui, E.Jezukevičiui  rezultatyviai užbaigus ataką ir gavus galimybę papildomam baudos metimui, rezultatas tapo lygus – 64:64. SC „Atakos“ krepšininkai turėjo galimybę susigrąžinti pranašumą, tačiau pora tolimų sviestų metimų tikslo nepasiekė, o netrukus T.Galeckas persvėrė rezultatą jau savo komandos naudai 64:66. Kovingi atakiečiai grūmėsi su varžovais iki pat paskutinių sekundžių, pirmaujanti komanda keitėsi vėl paeiliui. Vis dėlto „Omega-Tauras“ sugebėjo sužaisti poros minučių atkarpą 8:0 ir likus rungtyniauti trims minutėms, įgyti 7 taškų persvarą – 69:76. Į I.Dirdos mėginimą mažinti svečių pranašumą, varžovai atsakė tritaškiu – 71:79. Atakiečių stovykloje vilties blyksnis pakeisti šiame mače įsiplieskė, kuomet kamuolį į svečių krepšį iš viršaus krovė M.Gelčius, o netrukus tritaškį pataikė M.Makauskas. „Omega-Tauras“ tapo pasiekiami vienu tolimu metimu – 76:79, o rungtyniauti buvo likusi daugiau nei minutė. Aikštės šeimininkai, nesėkmingai varžovams atakavus krepšį, turėjo pora galimybių išlyginti rezultatą tolimais metimais. Tikslo pasiekti nepavyko ir svečių ekipa iš Kazlų Rūdos išsivežė tašką.

Rezultatyviausiai Kazlų Rūdos komandos gretose šiame mače rungtyniavo 14 taškų surinkęs M.Gelčius ir 11 jų pelnęs M.Makauskas. 12 kamuolių atkovojęs atakiečių vidurio puolėjas M.Gelčius buvo ir naudingiausias krepšininkas Kazlų Rūdos ekipoje – 25 NB.

Komandinėje statistikoje SC „Ataka“ nusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (26 vs 34), „Omega-Tauras“ tiksliau atakavo krepšį nuo trijų taškų zonos (8/23 (34,7 proc) vs 8/18 (44,4 proc)). Atakiečiams nemenkas „Achilo kulnas“ buvo ir baudų metimai (12/21 (57,1 proc) vs 15/21 (71,4 proc)).