Kazlų Rūdos SC „Ataka“ RKL „A“ lygos reguliarųjį sezoną baigė antroje vietoje!

Įspūdingai RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybių reguliaraus sezono finišo tiesiojoje pasirodė Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai. Prieš tris turus patyrusi keturių pralaimėjimų seriją T.Bietkio treniruojama komanda vieną akimirką buvo atsidūrusi prie stipriausiųjų lygos komandų ketvertuko iškritimo ribos. Siekiant jame išsilaikyti, atakiečiams žūtbūt reikėjo iškovoti per likusias trejas rungtynes bent jau dvi pergales. O užduotis buvo išties nelengva. Prieš akis laukė akistata su Tauragės „Taurage“, kuriai namų rungtynėse nusileista 12 taškų skirtumu. Rimtas varžovas buvo ir VDU krepšininkai, kuriems pergalė rungtynėse buvo tiesiog žūtbūtinė, norint jiems apskritai įšokti į atkrintamųjų rungtynių traukinį. Nebuvo lengva atakiečiams ir tuo aspektu, kad paskui vilkosi ketverių pralaimėtų dvikovų jungas, kurį T.Bietkio treniruojama kariauna nutraukė dar praėjusią savaitę įveikdami KTU ekipą. Tuomet atakiečiai rungtynes laimėjo 83:65.

Apsisukus savaitei, didžioji savaitgalio dvikova SC „Atakai“ buvo akistata su turnyrinės lentelės kaimynais – Tauragės „Taurage“. Rungtyniaudama išvykoje Kazlų Rūdos komanda sugebėjo paimti Bastilijos tvirtovę ir įveikti juos dešimties taškų skirtumu – 69:59 (21:23; 14:11; 18:15; 16:10).

Rungtynės su tauragiškiais, vykusios penktadienio vakarą, buvo įtemptos nuo pirmų iki paskutinių jos minučių. Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai jas pradėjo kur kas galingiau. Vos per pora pirmų pirmo kėlinuko minučių atakiečiai į varžovų krepšį sukrovė 10 taškų. Tritaškius susmeigė J.Davniukas, G.Asačiovas, rezultatyviai atakas užbaigė D.Senda ir I.Dirda. Kazlų Rūdos ekipa buvo priekyje 10:3. Tuomet sekė varžovų devynių taškų be atsako serija. Dar iš praeitų tarpusavio rungtynių apie save priminė 5 taškus iš eilės rinkęs A.Krūminis, po to pasižymėjo M.Šeputis, G.Galinauskas ir jau aikštės šeimininkai veržėsi priekin 12:10. Jau sekančios atakos metu atakiečiai rezultatą išlygino 12:12. Tai padarė I.Dirda, o M.Makauskas tolimu metimu sugrąžino SC „Atakai“ pirmaujančios komandos statusą – 15:12. Taip permainingai kėlinukas vyko iki pat jo pabaigos. Likus rungtyniauti gerai minutei, aikštės šeimininkai, sėkmingiau sužaidę atkarpėlę, buvo įgiję penkių taškų persvarą 23:18, tačiau šią dar spėjo tritaškiu apskabyti I.Dirda ir trumpam atokvėpiui komandos keliavo Tauragei pirmaujant 23:21.

Antro kėlinuko metu ir toliau vyko atkakli kova, pirmavo tai viena, tai kita komanda, tačiau einamoji persvara buvo ne didesnė nei 2-3 taškeliai. Šiame kėlinuke abiems komandoms buvo ganėtinai nelengva rinkti taškus, dominavo gynybinis krepšinis, kuomet kovojama aikštėje dėl kiekvieno milimetro. Dešimties minučių kelionės pabaigoje Kazlų Rūdos komanda sugebėjo išlaikyti vieno taško pranašumą ir keliauti į didžiąją pertrauką pirmaujant 35:34.

Pirmieji nerimo daigai Kazlų Rūdos komandos stovykloje prasimušė trečiojo kėlinuko antroje pusėje, kuomet sužaidę atkarpą 7:0 Tauragės krepšininkai įgijo 8 taškų pranašumą – 47:39. Nieko nelaukdamas T.Bietkis prašė minutės pertraukėlės, po kurios atakiečių reikalai gerokai pasitaisė. Kazlų Rūdos komandos atakų kaskadą užsuko tritaškį švystelėjęs M.Makauskas. Netrukus rezultatyviai ataką užbaigė M.Gelčius, o po dar vieno M.Makausko tritaškio aikštės šeimininkų pranašumas ištirpo iki 2 taškų – 49:47. Minėtas Kazlų Rūdos komandos krepšininkas netrukus turėjo galimybę mesti ir tris baudos metimus. Visu juos pataikydamas, jis išvedė atakiečius priekin 50:49, taip priversdamas, likus minutei, prašytis Tauragės strategą minutės pertraukėlės. Po jos varžovai gavo dar vieną tritaškio porciją. Po jų klaidos puolime, kapsint paskutinėms sekundėms tokio kalibro metimą pataikė J.Davniukas ir kėlinukas baigėsi atakiečiams pirmaujant 53:49.

Dar pirmomis paskutinio ketvirčio minutėmis Tauragės ekipa vėl buvo pasivijusi atakiečius ir persvėrusi rezultatą, tačiau maksimaliomis pastangomis tiek gynyboje, tiek puolime Kazlų Rūdos komanda sugebėjo vėl susigrąžinti pranašumą sužaisdami atkarpą 7:1. Taškus tuomet pelnė I.Dirda, J.Davniukas, tritaškį pataikė D.Senda ir Kazlų Rūdos ekipa pirmavo 60:55, o rungtyniauti buvo likusios keturios minutės. Puikiai atstovint gynyboje, sunkiant tiek savo, tiek varžovų jėgas, pastariesiems viskas baigdavosi tuo, kad labai sunku buvo pataikyti į krepšį. Kai kurie tauragiškių išmesti kamuoliai netgi neliesdavo lanko. Tiesa, nebuvo taip jau lengva tai daryti ir atakiečiams, tačiau šie rasdavo galimybių išlaikyti trapų pranašumą. Ko gero galutinį kirtį varžovams atakiečiai sudavė rungtyniauti likus beveik pusantros minutės, kuomet tritaškį įsūdė M.Makauskas ir SC „Ataka“ įgijo 8 taškų persvarą – 65:57. Negelbėjo aikštės šeimininkų nuo pralaimėjimo ir paprašyta minutės pertraukėlė. Kazlų Rūdos ekipa per likusį laiką išsaugojo panašią persvarą ir laimėjo rungtynes 69:59.

Rezultatyviausiu krepšininku Kazlų Rūdos komandos gretose buvo M.Makauskas, surinkęs 18 taškų. Net 5 iš 8 tolimų jo metimų pasiekė tikslą. 15 taškų atakiečių gretose pasižymėjo I.Dirda, po 10 taškų atseikėjo D.Senda ir J.Davniukas. Naudingiausias ekipoje buvo 22 NB surinkęs I.Dirda, kuris beje išprovokavo 6 varžovų pražangas.

Komandinėje statistikoje SC „Ataka“ atliko daugiau rezultatyvių perdavimų  (15 vs 10), rečiau klydo (7 vs 11). Kazlų Rūdos komanda dažniau ir tiksliau atakavo varžovų krepšį nuo trijų taškų zonos (12/34 (35,2 proc) vs 6/22 (27,2 proc)), tikslesni buvo metimai ir iš dviejų taškų zonos (14/33 (42,4 proc) vs 15/39 (38,4 proc)).

Iškovota pergalė Tauragėje užtikrino Kazlų Rūdos komandai ketvirtfinalio startinę poziciją, išvengiant aštuntfinalio barjero. SC „Atakai“ šeštadienį liko paskutinis reguliaraus sezono pasimatymas su VDU ekipa. Pergalės atveju, o tuo pačiu ir palankiai sužaidus turnyrinės lentelės kaimynams, Kauno r. „Omega-Tauras“ ekipai, atakiečiai galėjo tikėtis finišo netgi antroje turnyrinės lentelės pozicijoje. Ir štai – Kazlų Rūdos komandai sukrito ne be pačių įdirbio visos kortos. Kauno r. „Omega-Tauras“ pralaimėjo rungtynes Prienų „Labas GAS-KKSC“, o Kazlų Rūdos komanda įveikė VDU. Akistata baigėsi rezultatu 83:75 (13:20; 22:16; 20:12; 28:27).

Rungtynes su VDU ekipa atakiečiai pradėjo gana užtikrintai. Pora D.Sendos rezultatyvių reidų, M.Gelčiaus ir G.Asačiovo taškai ir Kazlų Rūdos komanda priekyje 8:3, tačiau kaip greitai vėjas pūstelėjo, taip greitai jis tai daryti ir nustojo. Kazlų Rūdos komandoje pasipylė krūva klaidų, keletas netaiklių metimų ir tuo pasinaudodami varžovai sužaidė atkarpą net 15:0 ir išsiveržė priekin 18:8. Įpūsti atakiečiams motyvacijos, tokios užduoties ėmėsi, prašydamas minutės pertraukėlės, T.Bietkis. Reikalai šiek tiek pasitvarkė, bent jau VDU komandos pranašumas nedidėjo. Iki kėlinuko pabaigos, per pora likusių žaisti minučių Kazlų Rūdos komanda jį kiek aptirpdė ir turėjo 7 taškų deficitą – 13:20.

Antrojo kėlinuko pradžioje gana drąsiai jautęsi varžovai nesibodėjo ir toliau dominuoti. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, jie pirmavo 11 taškų skirtumu – 26:15. Nemenkomis pastangomis aikštės šeimininkai taškas po taško yrėsi vis artyn varžovo. Po G.Asačiovo tritaškio, dar pirmoje kėlinuko pusėje VDU krepšininkai tapo pasiekiami vienu tolimu metimu – 29:26. Šiaip ne taip Kazlų Rūdos komanda persvėrė rezultatą savo komandos naudai, likus rungtyniauti iki antro kėlinuko pabaigos beveik 3 minutėms. Tai padarė prasibrovęs pro varžovų krepšiu K.Šarukas – 33:32, na o sekančios atakos metu baudos metimais G.Asačiovas padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki 3 taškų – 35:32. Didesnio postūmio iki kėlinuko pabaigos taip ir neįvyko. Varžovai vėl sėkmingiau sužaidė paskutines dvi kėlinuko minutes ir po pirmos rungtynių dalies pirmavo 36:35.

Surasdami savyje jėgų Kazlų Rūdos komandos krepšininkai iki trečio kėlinuko vidurio sugebėjo persverti rezultatą ir susikrapštyti 7 taškų pranašumą – 49:42, o po U.Nikitino taškų serijos atakiečių persvara ūgtelėjo iki 13 taškų – 55:42. Rungtyniauti buvo dar likę pusantros minutės. Rodėsi, kad rungtynės pilnai kontroliuojamos ir galima grįžti į olimpinės ramybės lauką. Vis dėlto iki ramybės buvo toli. VDU krepšininkai, kaip įmanydami kabinosi į rungtynes ir dar iki paskutinio ketvirčio be atsako įšovė 6 taškus, po trečio kėlinuko pasilikdami 7 taškų deficitą  – 55:48.

Paskutinio kėlinuko pirmomis minutėmis Kazlų Rūdos komanda susigrąžino 13 taškų pranašumą. Po D.Ratkaus taiklaus metimo, rezultatas švieslentėje buvo 61:48, o buvo sužaistos trys minutės. VDU krepšininkai mobilizavosi. Kibios gynybos ir taiklių metimų iš po atakiečių krepšio dėka varžovai sugebėjo priartėti sumažindami SC „Atakos“ pranašumą iki vos vieno taško – 73:72. Paminėtina, kad šiame kėlinuke Kazlų Rūdos komandoje frontą laikė „mažieji“ krepšininkai, kurie mėgino ne tik nedaryti klaidų rezgant atakas, bet ir apsiginti šias organizuojant varžovams. Šią, maksimaliai įsiplieskusią intrigą, gerokai prigesino tritaškį pataikęs M.Makauskas, po kurio atakiečiai jau turėjo saugaus atstumo bent jau pagrindus – 76:72. Rungtynių pabaigoje varžovai neprarado vilties ir buvo dar kartą sumažinę persvarą iki taško – 76:75. Tuomet kritiniu momentu sėkmingai ataką užbaigė J.Davniukas, o į prašautą varžovų metimą nuo baudų metimo linijos taikliais metimais atsakė U.Nikitinas – 80:75. VDU krepšininkams pakeisti eigos 22 sekundžių laiko tėkmėje jau nebepavyko ir Kazlų Rūdos komanda triumfavo, užbaigdama reguliarųjį sezoną VDU įveikiant 83:75.

SC „Atakos“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo I.Dirda (15 taškų), G.Asačiovas (13 taškų), D.Senda (11 taškų), U.Nikitinas (10 taškų). G.Asačiovas buvo naudingiausias krepšininkas ekipoje, surinkęs 21 NB ir išprovokavęs 7 varžovų pražangas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai šiek tiek geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (34 vs 32), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (16 vs 11), geriau realizavo baudos metimus (22/29 (75,8 proc) vs 11/17 (64,7 proc)), metimus nuo dviejų taškų zonos (23/41 (56 proc) vs 26/51 (50,9 proc)), taipogi tritaškius (5/17 (29,4 proc) vs 4/20 (20 proc)).