Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse „Kazlų Rūda“ ir „Bruklinas“ toliau skina pergales

Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse didelių permainų vėjų nėra: po ketvirtojo turo susitikimų pergales toliau skaičiuoja Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ bei Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkai. Kaip jau tapo įprasta, į sporto centro salę savų sąskaitų suvedinėti sekmadienį vyko vėl aštuonios iš devynių pirmenybėse dalyvaujančių komandų. Turo poilsio režimą įjungė tik Kazlų Rūdos „Artistų“ futbolininkai.

Na, o keturių dalių futbolo miniserialas prasidėjo Kazlų Rūdos „Čilo“ ir to paties miesto „Mito“ futbolininkų rungtynėmis. Tiek vienoje, tiek kitoje ekipoje tądien rungtyniavo tiek pat futbolininkų – po penkis. Skyrėsi ir labai diametraliai tik mušamų įvarčių skaičius į vienus ir kitus vartus…

Jau ne pirmose rungtynėse „Mito“ futbolininkai įrodė, kad gali mušti labai greitą įvartį ir būtų nieko nuostabaus, jei komandai būtų pradėta klijuoti greičiausio įvarčio etiketė. Faktas ir tas, kad atgalios komanda sulaukia ir dešimteriopo atsako. Taip nutiko ir šįkart.

Po dar pirmąją rungtynių minutę R.Gruzdžio mušto įvarčio, atgalios „Čilas“ dar pirmame kėlinyje atseikėjo visą dešimtuką. O pasižymėjusių gretose buvo ir R.Mačežinskas, ir D.Isoda, ir be abejo be įvarčių beveik niekada neapsieinantis R.Beniušis.

„Čilo“ futbolininkams tai buvo iš esmės nesunkus pasivaikščiojimas. Pasibaigus rungtynėms, švieslentėje šmėžavo rezultatas 23:3. Po 7 įvarčius „Mitui“ atseikėjo R.Mačežinskas ir D.Isoda, 5 pridėjo R.Beniušis. Pastarasis futbolininkas atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Septyni įvarčiai į varžovų vartus krito po 7 R.Mačežinsko rezultatyvių perdavimų.

Nepalyginamai emocingesnis ir įnirtingesnis mačas vyko tarp Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ ir Kybartų „Sveikatos“ komandų. Šiame mače kova užvirė nuo pat pirmų minučių. Kartkartėmis įsiplieskiantys gaisrai buvo gesinami geltonomis kortelėmis.

Kiek aštriau atakose ir agresyvesni pirmo kėlinio didžiąją dalį buvo Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. Kybartiškiai ganėtinai sėkmingai gynėsi, o susikurtas progas smūgiavimui ir siunčiamus kamuolius į „Sveikatos“ vartus meistriškai sugaudė puikiai rungtyniavęs A.Vieraitis.

Vis dėlto pirmo kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkams pralaužti ledus pavyko. Netoli varžovų baudos aikštelės buvo skirtas baudos smūgis. Kamuolį į patį Kybartų komandos vartų kamputį tiksliai pasiuntė I.Raštutis, išvesdamas savo komandą priekin 1:0. Tiesa, tame epizode „Sveikatos“ vartų saugumo reikalų laikinai buvo ėmęsis J.Popiera.

Po pirmo kėlinio kybartiškiai pernelyg nenusiminė ir 25-ąją minutę per visą aikštę su kamuoliu nukūręs „Sveikatos“ futbolininkas rezultatą išlygino – 1:1. Tuomet vėl lyderystės savybes pademonstravo I.Raštutis, kuris 37-ąją minutę iš komandos draugo gavęs perdavimą sugebėjo pergudrauti varžovų vartininką ir perkeldamas per jį kamuolį vėl sugrąžino Kazlų Rūdai pirmaujančios komandos statusą – 2:1.

Paskutines viltis „Sveikatos“ futbolininkams gelbėti rungtynėse bent tašką buvo nubrauktos 39-ąją minutę, kuomet galingai užsimojęs kamuolį į vartų kampą pasiuntė K.Besarabovas – 3:1. Tiesa, 40-ąją Kybartų ekipa rezultatą sušvelnino 3:2, tačiau likusių sekundžių situacijai aikštėje pakoreguoti tiesiog neužteko. „Kazlų Rūda“ iškovojo ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų.

Didesnės intrigos užuomazgos gana greitai bliuško trečiame turo mače, kuriame Vilkaviškio „Bruklinas“, kaip žaisti futsal‘ą mokė Marijampolės „Maradonas“. Demonstruodami puikų komandinį žaidimą, gerą tarpusavio komunikaciją, sėkmingai sugebėdami užbaigti greitas atakas jau per pirmas penkias minutes į marijampoliečių vartus vilkaviškiečiai pasiuntė tris tikslius smūgius, o iki pirmo kėlinio pabaigos pastarojo futsal sezono vicečempionai pirmavo dar solidesniu skirtumu 7:1.

Antroje rungtynių pusėje, artėjant kėlinio viduriui V.Dembinskas ir L.Videika dar mėgino įžiebti kibirkštį, kiek sumažindami vilkaviškiečių pranašumą 7:3, tačiau „Bruklinas“ ne tik susigrąžino turėtą persvarą, bet iki rungtynių pabaigos ją dar ir padidino ir susitikimą baigė laimėdamas užtikrintai – 11:3. Tris įvarčius į „Maradonų“ vartų tinklą pasiuntė G.Čibirka.

Paskutinėse turo rungtynėse, kuriose susirėmė Marijampolės „Šešupė“ su Marijampolės r. „Tautkaičiais“ didelės intrigos taipogi nebuvo. Praėjusiame ture kovingumą ir ambicijas demonstravę „Tautkaičiai“ šįkart tokių savybių neparodė.

Daugiau nei pusantro kėlinio šios komandos futbolininkai kamuolį traukė tik iš savų vartų tinklo. Marijampoliečiai tuomet jau pirmavo net 11:0. Nesinorėjo tikėti, kad toks „Tautkaičių“ bejėgiškumas tęsis iki pat rungtynių pabaigos. Šiokia tokia intriga tapo tik tai, ar sugebės šios komandos futbolininkai apskritai tos dienos mače pasižymėti. Pasirodo, sugebėjo. Tai 37-ąją minutę padarė A.Uleckas – 11:1.

Rungtyniauti buvo likusios vos keletas minučių ir jų metu „Šešupė“ vis mažiau pastangų rodė užbaigti rungtynes, tuomet savo pasiutpolkę sušoko „Tautkaičiai“.  Po L.Karpavičiaus 38-ąją minutę mušto įvarčio ir rezultatui esant 11:2, per paskutinę dvikovos minutę Marijampolės rajono komanda spėjo pasižymėti dar tris kartus. Nepaisant to, traukinys į pergalės rūmus jau seniai buvo nurūkęs ir „Šešupė“ šventė pergalę rezultatu 12:5.

4 įvarčiais „Šešupės“ gretose pasižymėjo M.Minevičius. Net 6 rezultatyvius perdavimus komandos draugams marijampoliečių ekipoje atliko R.Karsokas.