Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai reguliarųjį sezoną užbaigė pergalingai

Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkams RKL „A“ lygos reguliaraus sezono pabaiga susiklostė puikiai. T.Bietkio treniruojama ekipa šeštadienio popietę paskutinėse jo rungtynėse rezultatu 76:68 (25:14; 14:10; 17:19; 20:25) įveikė VDU ir laimėdama penkias rungtynes iš eilės atkrintamųjų dvikovų ciklą pradės baigusi sezoną su 19 pergalių ir 11 pralaimėjimų.

Na, o varžovas aštuntfinalyje bus Ukmergės „Olimpas“, su kuriuo abi ekipos per 2021-2022 metus pasidalino po tašką. Žūtbūtiniai mūšiai su ukmergiškiais turėtų prasidėti jau antradienio vakarą sporto centro salėje. Į kitą, ketvirtfinalio etapą, pateks komanda, rungtynių serijoje pasiekusi tris pergales. Taigi, hamletiškas klausimas „būti ar nebūti?“ jau ateinančią savaitę!!!

Grįžtant į rungtynes su VDU krepšininkais, motyvacija pas abi ekipas potencialiai turėjo būti skirtinga. Varžovams tai buvo svarbios „išlikimo“ lygoje rungtynės, o atakiečiams daugiau formalumai, kadangi šešta vieta turnyrinėje lentelėje jau buvo užtikrinta, o ko gero visų krepšininkų mintys sukosi jau apie būsimąsias kovas, todėl vėlei kaip ir penktadienio vakarą „varžybinio skonio pyrago“ ragavo visi be išimties Kazlų Rūdos komandos nariai.

Pirmi rungtynėse atsidarė VDU krepšininkai. Tritaškiu savo komandą į priekį išvedė V.Šalčius – 0:3, tačiau tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kuomet pirmavo varžovai. Netrukus prisišaudė D.Ratkus, iš toli taikliai atakavo D.Senda, o po dar dviejų rezultatyviai užsibaigusių M.Gelčiaus reidų atakiečiai išsiveržė priekin 9:5. Antroje pirmos atkarpos pusėje aikštės šeimininkai ir toliau daugiau dominavo, todėl dėsninga, jog pranašumas didėjo. Po J.Davniuko tritaškio ir P.Dembinsko paskutinę sekundę iš krašto pataikyto metimo Kazlų Rūdos persvara tapo dviženkle 25:14.

Antrojo kėlinuko pirmoje pusėje nei viena komanda negalėjo pasigirti sėkmingesniu puolimu, nemažai metimų skriejo pro šalį, tačiau aikštės šeimininkus tai mažiau jaudino, kadangi vis laikėsi 9-12 taškų pranašumas. Antroje kėlinuko pusėje niekuo neįpareigoti Kazlų Rūdos krepšininkai, nejausdami pernelyg didelės įtampos, sužaidė atkarpą 10:0 ir likus rungtyniauti beveik dviems minutėms iki antros atkarpos pabaigos susikrovė dvidešimties taškų pranašumą – 39:19.

Po to aikštės šeimininkai kiek atlyžo ir VDU krepšininkai sumažino augusį atakiečių pranašumą – 39:24. Įdomu pastebėti, jog varžovai pirmoje rungtynių pusėje kliovėsi daugiau tolimąja artilerija, tačiau vos 2 metimai iš 20 pasiekė tikslą.

Antra rungtynių pusė Kazlų Rūdos krepšininkams klostėsi kiek sunkiau. Nuolatinis dominavimas rungtynėse, žinojimas, kad dvikova kaip ir pernelyg didesnės reikšmės turnyrinei lentelei neturi matyt darė savo. Trečio kėlinuko metu Kazlų Rūdos ekipa didesnės pavaros nejungė, be to, turėjo kiek raminantį pranašumą. VDU krepšininkai buvo sumažinę antroje kėlinuko pusėje skirtumą iki dešimties taškų 52:42, tačiau „SC-Ataka“ varžovų arčiau neprisileido ir paskutinį ketvirtį pasitiko pirmaudami 56:43.

Na, ir paskutinio reguliaraus sezono pabaigtuvių ketvirčio metu aikštėje jau buvo pasirodę visi Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai. Viso kėlinuko metu aikštės šeimininkai iš esmės persvarą kontroliavo, pranašumo taškais švytuoklė siūbavo šiapus ir anapus 10 taškų ribose. Tokiu ritmu „SC-Ataka“ nukeliavo iki pat rungtynių pabaigos. Paskutinį tašką reguliariajame sezone padėjo priešpaskutinę dvikovos minutę M.Klezys. Galutinis užfiksuotas rezultatas 76:68.

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse atakiečių gretose rungtyniavo M.Gelčius (16 taškų) ir D.Senda (13 taškų). Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjas surinko daugiausia ir naudingumo balų (22 NB). Kova dėl atšokusių kamuolių sėkmingiausiai susiklostė I.Dirdai (9 atkovoti kamuoliai). Na, o rezultatyvių perdavimų rubrikoje dominavo G.Asačiovas (8 rezultatyvūs perdavimai).

Komandinėje įskaitoje, be pagrindinio, tašku vertinamo komponento, „SC-Atakos“ dominavimo ašį sudarė rezultatyvūs perdavimai (17 vs 10) bei geresnis pataikymas tiek iš vidutinių (21/38 (55,2 proc) vs 19/41 (46,3 proc)), tiek iš tolimų (7/23 (30,4 proc) vs 7/37 (18,9 proc)) atstumų.