„SC-Atakos“ krepšininkai besibaigiančiame reguliariajame RKL „A“ lygos sezone nepagailėjo KTU ekipos

Šeštąją turnyrinės lentelės poziciją RKL „A“ lygos besibaigiančiame reguliariajame sezone užsitikrino jos debiutantai Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai, penktadienio vakarą sporto centro salėje nepagailėję KTU ekipos. Varžovai buvo priremti prie sienos įtikinamu skirtumu – 87:58 (20:12; 21:17; 31:12; 15:17). Tai buvo jau 18-oji T.Bietkio treniruojamos kariaunos iškovota pergalė.

Tą vakarą atakiečių gretose aikštėje turėjo galimybę pasirodyti visi be išimties rungtynėms registruoti krepšininkai. Dar pirmame dvikovos ketvirtyje rotacijoje „sukosi“ dešimt atakiečių. Aikštės šeimininkai rungtynėse įsibėgėjo palaipsniui ir kontroliavo jas iš esmės nuo pat pirmų minučių.

Apsišaudžius netaikliais metimais pirmomis dvikovos akimirkomis, greičio akceleratorių iš nulinės padalos pirmas spustelėjo po traumelės krepšinio kovas sugrįžęs D.Senda  – 2:0. Nors svečiai baudos metimais rezultatą išlygino, čia pat pora rezultatyviai atakų užbaigė E.Barkus – 6:2.

Dviejų-penkių taškų skirtumas vinguriavo beveik iki kėlinuko pabaigos. Tuomet taiklų tolimą metimą švystelėjus U.Nikitinui, o paskutinės Kazlų Rūdos komandos atakos metu taikliai užbaigus metimą sėkmingai į žaidimą įsijungusiam M.Kleziui, poros minučių atokvėpiui komandos keliavo rezultatui esant 20:12.

Tas pats minėtas atakietis pasiautėjo ir pirmomis antro kėlinuko minutėmis. Po M.Klezio taškų serijos Kazlų Rūdos komandos persvara perkopė dviženklį taškų skirtumą – 25:12. Iš esmės aikštės šeimininkai jį išlaikė iki atkarpos pabaigos ir komandos į didžiąją pertrauką ilsėtis išėjo rezultatui švieslentėje esant 41:29.

Atakiečių atakų bangos „išplovė“ jau visus KTU krantus trečiame ketvirtyje. Tris paeiliui tritaškius į varžovų krepšį įsegė įsisiautėjęs Ernestas Barkus ir dar pirmoje šio kėlinuko pusėje „SC-Ataka“ pirmavo 52:32. Aikštės šeimininkai nestabdė ir toliau taikliais metimais talžė varžovų krepšį. Kazlų Rūdos atakų smaigaliuose atsidurdavo U.Nikitinas, J.Davniukas, D.Senda ir taip iki trečio kėlinuko pabaigos aikštės šeimininkų persvara perkopė ir 30 taškų ribą – 72:41.

Paskutinė dvikovos dalis tebuvo daugiau formalumai. Krepšinio varžybų skonio teko paragauti ir aikštėje pasirodžiusiam A.Chaladauskui, kuris sugebėjo varžovams įsūdyti tritaškį, pirmąkart komandoje debiutavo ir kazlųrūdietis A.Sprainaitis. Sėkmingą ruožą šioje rungtynių dalyje turėjo ir pora tolimų metimų į KTU krepšį pataikęs P.Dembinskas.

„SC-Ataka“ užtikrintai laimėjo rungtynes 87:58 ir reguliarųjį RKL „A“ lygos sezoną užbaigs Kazlų Rūdos krepšinio kariauna su dar vieno universiteto komanda, šeštadienį atvyksiančiu VDU.

Įdomu pažymėti, jog su neigiamu naudingumo koeficientu mače prieš KTU nebuvo nei vieno Kazlų Rūdos komandos rungtynėse pasirodžiusio krepšininko. Rezultatyviausiu rungtynėse buvo 18 taškų pelnęs E.Barkus. Po 11 jų surinko U.Nikitinas ir P.Dembinskas. 10 taškų varžovams atseikėjo D.Ratkus. Naudingiausiu krepšininku nugalėtojų gretose buvo 23 NB surinkęs M.Gelčius, kuris be kita ko kartu su G.Asačiovu atliko po penkis rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje atakiečiai pranoko varžovus rezultatyviais perdavimais (23 vs 13), rečiau klydo (12 vs 19), buvo kur kas tikslesni atakuojant krepšį iš vidutinių (25/38 (65,7 proc) vs 16/34 (47 proc)) ir tolimų (9/26 (34,6 proc) vs 4/17 (23,5 proc)) atstumų.