Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai sunkiame mūšyje nukovė „Patriots“ ekipą

RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse lemtingų kovų metas. Iki reguliaraus sezono pabaigos likus keliems turams, po kiekvieno iš jų turnyrinėje lentelėje nuolat vyksta rokiruotės: vienos ekipos iriasi aukštyn, stengiantis išsilaikyti pirmajame aštuntuke ir taip užsitikrinti „namų“ salės pranašumą atkrintamosiose kovose, kitos ekipos vis dar mėgina taikytis patekti bent jau į atkrintamąsias kovas.

Puikus šis savaitgalis Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkams, kurie šeštadienį išvykoje, tolimoje N.Akmenėje, po atkaklios kovos, rezultatu 87:73 (17:18; 25:17; 17:16; 28:22) sugebėjo įveikti „Patriots“ ekipą ir stumtelėti varžovus viena turnyrinės lentelės pozicija žemiau. Atakiečiai po iškovotos pergalės šoktelėjo į šeštąją turnyrinės lentelės poziciją.

Iki dvikovos su N.Akmenės komanda abi ekipos turėjo po 15 pergalių ir po 11 pralaimėjimų. Įdomu tai, kad Kazlų Rūdos krepšininkai rungtynes sugebėjo laimėti nepataikydami per jas nei vieno (!!!) tolimo metimo… Būna ir taip!

Minėtame mače T.Bietkio treniruojamai komandai vis dar negalėjo padėti I.Dirda, taipogi iš kovų laikinai “iškritęs” D.Senda. Tiesa, varžovai rungtyniavo taipogi ne be savos komandos nuostolių.

Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo aikštės šeimininkams. “Patriots” komandą jau pirmos atakos metu M.Valters tolimu metimu išvedė į priekį 3:0, na o po D.Šimaičio ir dar vieno M.Valters tikslaus tolimo metimo, penktą pirmo kėlnio minutę aikštės šeimininkai pirmavo 13:5.

Atakiečiams tolimi metimai totaliai nesisekė, todėl Kazlų Rūdos krepšininkai ieškojo galimybių rezultatyvioms atakoms užbaigti varžovų baudos aikštės erdvėse. Ir tai jiems ganėtinai neblogai sekėsi. Atakiečiai tiesiog veržėsi po varžovų krepšiu ir taškus sėkmingai rinko iš šios pozicijos. Tai sėkmingai darė D.Ratkus, T.Kuzminskas. O po dar vieno atakiečių reido, pasibaigusio G.Asačiovo taikliu metimu, rezultatas švieslentėje tapo lygus 13:13.

Varžovų strategas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos didesnio proveržio varžovams per likusias pirmos atkarpos ketverias minutes pasiekti neišėjo, “SC-Ataka” buvo čia pat ir pirmą atkarpą “Patriots” laimėjo minimalia persvara 18:17.

Antro kėlinuko pirmomis minutėmis rungtynės toliau vyko taškas į tašką. Ilgainiui keletą sėkmingų iš eilės atakų surengė Kazlų Rūdos komandos krepšininkai. Varžovų krepšį sėkmingai atakavo J.Davniukas, M.Gelčius, U.Nikitinas ir T.Bietkio treniruojama kariauna šoktelėjo priekin 27:20, priversdama varžovus prašyti vėl minutės pertraukėlės. Po jos “Patriots” buvo sumažinusi Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki taško – 29:28, tačiau, po T.Bietkio inicijuoto minutinio pasitarimo, pirmą dvikovos dalį atakiečiai baigė susigrąžindami 7 taškų pranašumą  – 42:35.

Trečio kėlinuko pirmomis minutėmis “SC-Atakos” krepšininkams nepavyko išvengti keletos klaidų ir laimei tai kainavo vos vieną aikštės šeimininkų pataikytą metimą – 42:37. Tris minutes trukusį taškų badą atakiečių gretose nutraukė G.Asačiovas – 44:37. Netrukus pataikė ir M.Gelčius, na o po J.Davniuko taiklių baudos metimų, “SC-Atakos” persvara tapo dviženkle – 48:37. Čia pat po E.Barkaus pelnytų taškų (50:47) varžovai buvo priversti prašytis vėl minutės pertraukėlės. Po jos Kazlų Rūdos ekipa iki pat atkarpos pabaigos sugebėjo išlaikyti 8 taškų pranašumą ir paskutinį ketvirtį pradėti pirmaujant 59:51.

Įtampos netrūko šio kėlinuko metu. Varžovams mėginant vytis Kazlų Rūdos krepšininkus, čia pat aikštės šeimininkai sulaukdavo ir atkirčio. Kaip jau minėta, nors atakiečių tolimi metimai visi be išimties skriejo pro šalį, “Patriots” gynyba buvo laužoma tiesiog po jų krepšiu. N.Akmenės ekipa ne kartą buvo sumažinusi Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 6 taškų. Paskutinįkart tai buvo likus rungtyniauti trims su puse minutės  – 71:65.

Aikštės šeimininkai, suaktyvinę gynybą mėgino spausti atakiečius jau prie jų krepšio, balansuodami ties pražangos riba, tačiau T.Bietkio treniruojama komanda ganėtinai sėkmingai išsisukdavo iš tokių padėčių, puikiai išnaudodavo baudos metimus, gana sėkmingai sugebėdavo užbaigti atakas iš vidutinių nuotolių ir iki rungtynių pabaigos vėl sėkmingai sugrįžę į dviženklę taškų persvarą “SC-Ataka” laimėjo rungtynes 87:73.

Rezultatyviausias krepšininkas šiame mače Kazlų Rūdos komandoje buvo 20 taškų pelnęs G.Asačiovas. 17 taškų buvo J.Davniuko sąskaitoje, po 14 jų varžovams atseikėjo M.Gelčius ir E.Barkus. 5 rezultatyvius perdavimus rungtynėse atliko U.Nikitinas. Naudingiausiu krepšininku ekipoje buvo 20 NB surinkęs Mantas Gelčius. Solidžiai šiuo atžilgiu pasirodė ir J.Davniukas bei T.Kuzminskas, sukaupę po 18 NB.

Komandinėje statistikoje “SC-Atakos” krepšininkai buvo pranašesni kovoje dėl atšokusių kamuolių (28 vs 23) ir tiesiog fantastiškai pataikė iš vidutinių nuotolių (36/52 (69,2 proc) vs 20/40 (50 proc)). Kazlų Rūdos ekipa rungtynėse neprašovė nė vieno baudos metimo (15/15 (100 proc), na o tritaškių grafoje situaciją patys žinote… “Patriots” krepšininkai šioje “ginkluotėje” pataikė 10 tolimų metimų iš 24 (41,6 proc).