Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena sporto centre pažymėta stalo teniso turnyru

Nerasime nei vieno mūsų šalies kampelio, kuriame nebūtų švenčiama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Žvelgiant retrospektyviai, ši diena – tai vartai į mūsų visų tautiečių laisvę, tai visos nevaržomos galimybės būti tokiais kokiais norime būti, nuolatinės galimybės ieškoti ir rinktis. Tai tautinio bendrumo jausmas ir kiekvieno atsakomybė už tai, kokią šalį turime, kokią ją kuriame šiandien, kokią kursime rytoj, kaip gebame visa tai branginti ir vertinti…

Nusistovėjusia tradicija šiai dienai pažymėti tapo tai, kad sporto centras rengia stalo teniso turnyrą „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti“. Ne išimtis ir šie metai. Džiugina tai, kad sekmadienį vykusiame stalo teniso turnyre dalyvių aktyvumas kaip niekad buvo išties nemenkas. Sporto centro salėje aktyviai praleisti laisvalaikį susirinko beveik trisdešimt stalo teniso mėgėjų, kurie pagal pajėgumo grupes buvo suskirstyti į tris divizionus.

„C“ divizione dėl nugalėtojo trofėjaus susikovė 12 stalo teniso mėgėjų, kurie iš pradžių varžėsi grupės varžybose ir po rato susitikimų jose, po du pajėgiausius stalo tenisininkus toliau kovas tęsė pusfinaliuose ir finaluose.

Šio diviziono viename iš pusfinalių susikovė grupės varžybas laimėjęs B.Smailys ir antroje vietoje kitoje grupėje buvęs V.Juraitis. Antrajame – taipogi savo grupėje visas kovas laimėjęs E.Paliokas bei kitoje grupėje antras finišavęs K.Miliūnas. B.Smailys varžovą įveikė rezultatu 3:0 ir pateko į turnyro finalą. Antrame pusfinalyje K.Miliūnas rezultatu 3:1 pranoko E.Palioką ir taipogi atsidūrė turnyro finale. Jame ir toliau be pralaimėjimų žingsniavo Benjaminas Smailys, kuris 3:1 įveikė Keviną Miliūną ir tapo „C“ diviziono nugalėtoju. Kovoje dėl trečios vietos Ervinas Paliokas rezultatu 3:0 pranoko Vilių Juraitį.

„B“ divizione jėgas išmėgino 9 stalo teniso mėgėjai. Čia viename pusfinalyje ietis sukryžiavo I.Juraitis su jau „n“ metų stalo tenisą žaidžiančiu R.Česnavičiumi. Kitame pusfinalyje V.Žūkas metė iššūkį D.Sederevičiui. R.Česnavičius oponentą įveikė sausu rezultatu 3:0. Na, o antras finalininkas paaiškėjo tik po itin atkaklios kovos. V.Žūkas sugebėjo savo varžovą palaužti rezultatu 3:2 ir prasibrauti į finalą.

Didžiajame „B“ diviziono finale nugalėtoju tapo Rimantas Česnavičius ne be vargo rezultatu 3:1 įveikęs V.Žūką. Kovoje dėl trečios vietos I.Juraitis rezultatu 0:3 nusileido D.Sederevičiui.

Pajėgiausių, „A“ diviziono stalo teniso mėgėjų dalyvių sąraše figūravo septynios pavardės. Čia rungtyniauta tik rato sistema. Šiame divizione triumfavo visus varžovus įveikęs Rimantas Šleževičius. Jis didesnę varžovų dalį įveikė sausais rezultatais 3:0. Jam įkąsti sugebėjo tik rezultatu 3:1 nusileidęs G.Akelaitis. Na, o daugiausia „galvos skausmo“ buvo sukėlęs rezultatu 3:2 dvikovoje priverstas pripažinti R.Šleževičiaus pranašumą N.Pirogovas.

Antrąją vietą „A“ divizione iškovojo S.Krinickas. Jis kartu su N.Pirogovu buvo surinkę galutinėje įskaitoje tiek pat taškų, tačiau Sauliui aukštesnę poziciją nulėmė faktas, kad jis tarpusavio mače buvo įveikęs minėtą varžovą. Pastarajam ilgamečiam stalo tenisininkui teko tenkintis trečiąja vieta.

 

STALO TENISO PROTOKOLAS