Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse – nesustabdoma „Kazlų Rūda“, „Artistų“ kirtis „Bruklinui“

Marijampolės apskrities futsal pirmenybės perkopė jau į antrąją pusę. Devynios jose dalyvaujančios komandos sužaidė po 5-6 rungtynes. Po VI-ojo turo kovų, vykusių praėjusį sekmadienį, dvivaldystė turnyrinėje lentelėje nutrūko. Koja kojon žengusiai „Kazlų Rūdai“ su „Bruklinu“ minėtas turas susiklostė skirtingai. Kazlų Rūdos futbolininkai kaip keliavo skindami pergales taip ir keliauja. Tuo tarpu Vilkaviškio ekipą sekmadienį „nuskausmino“ pateikdami staigmeną „Artistai“… Na, bet apie viską iš eilės.

Taigi, keturių dalių futsal miniserialas sausio 23-ąją prasidėjo akistata tarp Kazlų Rūdos „Mito“ ir Kybartų „Sveikatos“. U-17 sporto centro jaunimo pagrindu suformuota Kazlų Rūdos komanda, skirtingai nei ankstesniuose turuose, sugebėjo išsilaikyti nepraleisdami nei įvarčio daugiau nei kėlinį. Nemenka dalimi prie viso to prisidėjo ir geras vartininko K.Vyšniausko žaidimas, kuris sugebėjo atremti ne vieną varžovų, galėjusių pasibaigti įvarčiu, smūgiuotą kamuolį.

Šiaip ne taip kybartiškiai ledus pralaužė 25-ąją minutę pasižymėjus M.Albertynui – 1:0. Po minutės „Sveikata“ persvarą padvigubino, kuomet kamuolį į „Mito“ vartų tinklą pasiuntė E.Rašimas – 2:0. Didesnę įvarčių dalį svečių futbolininkai mušė jau rungtynėms einant į pabaigą. Pergalę „Sveikata“ šventė įveikdami „Mitą“ rezultatu 7:0.

Ne itin daug vargo antrame turo mače turėjo Kazlų Rūdos „Čilo“ futbolininkai su Marijampolės „Maradonomis“. Vos penkiese rungtyniavę čiliniai tiksliais smūgiais atakavo marijampoliečių vartus jau nuo pirmų dvikovos minučių. „Maradonų“ gynyba subyrėjo jau 2-ąją minutę, kuomet po R.Beniušio perdavimo, įvartį mušė A.Sidaravičius – 1:0. Tas pats tandemas įvartį pakartojo jau po minutės  – 2:0.

Nors L.Videika rezultatą 7-ąją minutę sušvelnino, tačiau dar pirmame kėlinyje pasižymėjus A.Sidaravičiui ir R.Mačežinskui, „Čilas“ padidino persvarą iki 4:1. Pirmo kėlinio pabaigoje A.Blaškevičius vėl rezultatą kiek sušvelnino (4:2), tačiau antrajame Marijampolės ekipa sulaukė vėl 3 įvarčių siuntos – 8:2.

Tokio pobūdžio pasišaudymas įvarčiais skirtingo kalibro ginklais vyko iki rungtynių pabaigos. Paskutinį tašką mače padėjo į Kazlų Rūdos komandos ataką įsiliejęs Kazlų Rūdos vartininkas G.Zenkevičius. „Čilas“ mačą laimėjo rezultatu 12:4. 4 įvarčius į „Maradonų“ vartus mušė R.Mačežinskas, po 3 – A.Sidaravičius ir R.Beniušis. Pastarasis futbolininkas atliko net 6 rezultatyvius perdavimus.

Trečiose turo rungtynėse vieni iš pirmenybių lyderių, „Kazlų Rūdos“ futbolininkai į trijų taškų medžioklę susirengė su „Tautkaičių“ ekipa. Tos dienos mače nerungtyniavo Kazlų Rūdos komandos lyderis I.Raštutis.

Pirma rungtynių pusė „Kazlų Rūdos“ komandai klostėsi ganėtinai netikėtai. Jau ne vienoje dvikovoje „Tautkaičiai“ įrodė, kad lengvai taškų neatiduos ir dėl jų bet kuriai pirmenybėse dalyvaujančiai komandai teks pakovoti.

Jau pirmąją minutę, po A.Ulecko tikslaus smūgio, minėta komanda išsiveržė į priekį 1:0. Gavusi šiek tiek šalto dušo, kėlinio viduryje „Kazlų Rūda“ pabudo ir, po E.Bindoko bei D.Besarabovo įvarčių, pati išsiveržė į priekį – 2:1. Tiesa, trapi persvara ilgai nesilaikė ir 13-ąją minutę A.Uleckas rezultatą išlygino – 2:2. Tik pirmos rungtynių dalies pabaigoje, 18-ąją minutę E.Besarabovo pelnytas įvartis leido „Kazlų Rūdos“ komandai susigrąžinti įvarčio pranašumą ir antrąjį kėlinį pasitikti pirmaujant 3:2.

Kazlų Rūdos futbolininkai daugiau ramybės į savo komandos stovyklą pamėgino įnešti pirmomis antrojo kėlinio minutėmis, kuomet varžovams atseikėjo paeiliui tris įvarčius ir artėjant antro kėlinio viduriui įgijo 4 įvarčių persvarą – 6:2.  Marijampolės r. komanda, neturėdama ką prarasti, atsakė čia pat dviem įvarčiais ir vilčių pakovoti bent dėl taško neprarado – 6:4.

Vis dėlto solidžiau rungtyniavusi „Kazlų Rūda“ paskutinėmis rungtynių minutėmis įrodė savo. Kur kas daugiau lankydamiesi prie varžovų vartų, jie turėjo daugiau progų pasižymėti. Tai kazlųrūdiečiai ir darė bei laimėdami rungtynes rezultatu 12:5 iškovojo šeštąją pergalę iš eilės. „Kazlų Rūdos“ gretose 5 įvarčiais pasižymėjo D.Plečkaitis. „Tautkaičių“ ekipoje – 3 įvarčiai A.Ulecko sąskaitoje.

Savotiška ne tik turo, bet ir visų pirmenybių sensacija užfiksuota paskutiniame jo mače. Šiaip jau labai retai pralaiminčią bent jau reguliariajame sezone Vilkaviškio „Bruklino“ komandą ant menčių sugebėjo paguldyti Kazlų Rūdos „Artistai“. Tiesa, vilkaviškiečiai į rungtynes atvyko šešiese, tačiau tai nenuvertina Kazlų Rūdos komandos pergalės.

Pirmame kėlinyje nei vienai komandai pasižymėti nepavyko ir nuo to darėsi tik įdomiau. Vertėtų pažymėti, kad šioje dvikovos dalyje „Artistai“ buvo sukūrę ko gero daugiau progų įmušti įvarčiui, tačiau ne kartą nuo jo gelbėjo puikų meistriškumą demonstravęs vyriausias šių pirmenybių futbolininkas, „Bruklino“ vartus sergėjęs Vytautas Paunksnis. Atliekamų puikių šuolių, reakcijos greičio ir visko, ko reikia tokios pozicijos žaidėjui, iš šio 1960 m. gimusio vartininko galėtų pasimokyti ne vienas futbolo besimokantis jaunuolis.

Vargais negalais Kazlų Rūdos komanda šią grandį įveikė, kuomet 27-ąją minutę užsimojęs ledus pralaužė S.Venckevičius – 1:0. Užsikūręs „Bruklinas“ vos po minutės, po tiksliai A.Pečiulio užbaigtos atakos, rezultatą išlygino 1:1.

Tačiau, po poros minučių pora įvarčių į Vilkaviškio komandos vartus mušė T.Janušauskas, o po 36-ąją minutę T.Kvietkausko siuntinuko „Artistai“ įgijo itin solidžią trijų įvarčių persvarą – 4:1. Vilkaviškio futbolininkai mėgino gelbėtis. 37-ąją minutę rezultatą sušvelnino D.Ryckis – 4:2. Čia pat viską į savo stalčiukus sudėlioti galėjo T.Kvietkauskas, kuomet buvo skirtas 6 m baudinys į Vilkaviškio komandos vartus, tačiau kazlųrūdiečiui pataikyti į vartų plotą nepavyko ir „Bruklinas“ gelbėjimuisi turėjo dar daugiau nei dvi minutes. 39-ąją pasižymėjo vėl D.Ryckis, tačiau likusį laiką Kazlų Rūdos komanda atsilaikė ir iškovojo labai solidžią pergalę – 4:3.