Marijampolės apskrities futsal pirmenybių kovų finalinio ketverto užribyje liko… Kazlų Rūdos „Čilas“

Kaip jau tapo įprasta, sekmadienis sporto centre – Marijampolės apskrities futsal pirmenybių diena. Praėjusįjį, į baigiamąsias reguliaraus sezono kovas, į kovas dėl Didžiosios futsal Taurės vėl leidosi aštuonios iš devynerių pirmenybėse dalyvaujančių komandų.

Keturioms iš jų tai buvo žūtbūtiniai mūšiai, kuriuos būtina buvo laimėti taikantis į tolimesnes akistatas dėl pagrindinio Marijampolės apskrities futsal trofėjaus. Tiek šiame ture rungtyniavusiems „Artistams“, tiek „Sveikatai“, taipogi „Bruklinui“, ‚Čilui“, veržiantis į pajėgiausių komandų gretas, buvo reikalingos tik pergalės. O vietos buvo trys…

Pirmajame susitikime Kybartų „Sveikata“ nebuvo nusiteikusi juokauti su Marijampolės rajono „Tautkaičių“ ekipa. Paraiška pergalei ėmė ryškėti jau nuo pat pirmų dvikovos minučių. Dar nesužaidus nei penkių minučių, po poros H.Valentos ir vieno R.Gudelio įvarčių, kybartiškiai išsiveržė į priekį 3:0.

Nors dar 5-ąją rungtynių minutę M.Buividavičius mėgino rezultatyviai užbaigta ataka pristabdyti varžovus 3:1, tačiau iki pirmo kėlinio pabaigos Kybartų futbolininkai susigrąžino trijų įvarčių persvarą – 5:2. Na, o antroje dvikovos dalyje pranašumą tik didino.

Didžiausia įvarčių dalis sukrito rungtynių pabaigoje. 39-ąją minutę jų į „Tautkaičių“ vartus prikapsėjo iš viso 11. Tuo tarpu Marijampolės rajono futbolininkai nieko panašaus puolime pasiūlyti iš esmės negalėjo. Negana to, prasitęsė dar nuo praeitų rungtynių 10 m neįmuštų baudinių serija. Mat tokia galimybė buvo pasitaikiusi jau paskutinę rungtynių minutę, kuomet 6 pražangų limitą surinko „Sveikata“ futbolininkai. „Tautkaičių“ futbolininkas nuo 10 m atžymos prašovė.

Visgi tašką rungtynėse padėjo taipogi 10 m baudinį mušęs ir tuo pačiu nerealizuotų baudinių ciklo kodą nulaužęs M.Buividavičius. Galutinis dvikovos rezultatas – 11:3, kuris reiškė, ką..? Ogi tai, kad į pusfinalį keliauja „Sveikata“.

Antrame mače Kazlų Rūdos „Artistai“ nedalijo labai jau brangiai galėjusių kainuoti dovanų to paties miesto „Mito“ komandai. Pastarieji futbolininkai ir taip per aštuonerias rungtynes sukrapštę vieną tašką, šiame mače neturėjo ir vieno iš komandos tiek emocinio, tiek apskritai lyderio R.Gruzdžio ir nieko keisto, kad kažko įspūdingo puolime mitiečiams nuveikti rungtynėse kaip ir nelabai buvo iš ko.

Gana apčiuopiamą persvarą „Artistai“ susikrovė dar pirmoje rungtynių pusėje. Pora kartų kamuolys K.Vyšniausko vartų tinkle pabuvojo po S.Venckevičiaus tiksliai užbaigtų atakų. Po kartą buvo pasižymėję T.Janušauskas ir A.Lekeckas. Po pirmo kėlinio „Artistai“ pirmavo 4:0.

Antroje rungtynių pusėje pirmaujanti ekipa atseikėjo varžovams dar 5 įvarčius, į savuosius praleisdami vos vieną. Galutinis užfiksuotas rezultatas buvo 9:1, Kazlų Rūdos „Artistų“ pergalė, kuri reiškė, ką…? Ogi tai, kad į pusfinalį keliauja „Artistai“.

Toliau žūtbūtinių mūšių epopėją pratęsė Kazlų Rūdos „Čilas“ ir Marijampolės „Šešupė“. Rungtynėse „Čilo“ gretose nebuvo vieno iš šių pirmenybių lyderių R.Beniušio, kuris komandai yra ir priekalas, ir kūjis. Kazlų Rūdos futbolininkai frontą laikė penkiese. O ir penktasis futbolininkas pasirodė jau tik prasidėjus rungtynėms… Reikia pažymėti, kad šiame mače intriga kunkuliavo iki pat paskutinių sekundžių.

Pirmą argumentą, kodėl „Čilo“ futbolininkai verti finalinio ketverto rungtyniaudami ir vos penkiese, 15-ąją minutę pateikė, kuomet „Šešupės“ vartininką nuginklavo kamuolį į vartų tinklą pasiuntęs rezultatyviausias pirmenybių futbolininkas R.Mačežinskas – 1:0. Tačiau minimali persvara, dar nėra ta persvara, kuri užtikrintų laimingą pabaigą ir dar paskutinę pirmo kėlinio minutę rezultatą išlygino R.Karsokas – 1:1.

Antroje rungtynių dalyje santykių aiškinimąsis įvarčiais suaktyvėjo. Jau 22-ąją minutę jau marijampoliečius į priekį išvedė D.Plikis (1:2), nejuokais stumteldamas Kazlų Rūdos komandą bedugnės kryptimi, kadangi čiliniams reikėjo jau 2 įvarčių. O jų nebuvo beveik visą antrą kėlinį.

Tik 35-ąją minutę prabilo rezultatą lygindamas H.Serbenta, o po trijų minučių pirmaujančios komandos statusą sugrąžino R.Mačežinskas – 3:2. Pasirodo tai nebuvo viskas – 40-ąją minutę D.Plikis rezultatą išlygino (3:3) ir jau „Čilo“ galvose jau galėjo skambėti daina „Svajone lik sveika…“, tačiau Kazlų Rūdos komandos futbolininkai pasinaudojo paskutinės rungtynių minutės pasiūlymu ir iki jų baigties spėjo mostelti į varžovų vartus 2 įvarčius, tokiu būdu išplėšiant pergalę rezultatu 5:3. „Čilui“ pergalė reiškė ką…? Tai, kad į pusfinalį patenka ši komanda…? Deja, Kazlų Rūdos futbolininkai, po iškovotos pergalės, buvo priklausomi nuo „likimo“: nuo paskutinių reguliaraus sezono rungtynių, principinio mačo tarp „Bruklino“ ir „Kazlų Rūdos“ baigties. Pastarosios komandos futbolininkai turėjo įveikti varžovus, norint užtikrinti vietą finaliniame ketverte čiliniams. O buvo taip…

Dėl savo vietos po saule Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkai kaip reikiant pakovojo. Jau 3-ąją rungtynių minutę į E.Vyšniausko ginamų vartų apatinį kamputį staigiu judesiu kamuolį pasiuntė G.Čibirka, išvesdamas vilkaviškiečius į priekį 1:0.

Svečių futbolininkai dominavo žaidime, vienas iš Kazlų Rūdos komandos lyderių I.Raštutis atakose buvo gana akylai prižiūrimas ir didesnių progų pasižymėti neturėjo. Aikštės šeimininkai apskritai turėjo daugiau gintis ir neretai tai darė ne be pražangų. Tokiu būdu, vos įpusėjus kėliniui, jie susirinko 6 pražangas ir buvo skiriamas 10 m baudinys.

Galimybe padvigubinti pranašumo vilkaviškiečiai nepasinaudojo. Negana to, 15-ąją minutę rezultatą išlygino D.Besarabovas – 1:1. Trijų taškų lūkesčius Vilkaviškio ekipai teko atidėti antram kėliniui.

Jau pačioje jo pradžioje „Bruklino“ atakos viesulas prie Kazlų Rūdos komandos vartų baigėsi tuo, kad kamuolį į vartų tinklą pasiuntė D.Karpavičius vėl išvesdamas vilkaviškiečius priekin 2:1. Iki kėlinio vidurio pasižymėjo A.Pečiulis, M.Grigalevičius ir „Bruklinas“ įgijo gana solidžią 3 įvarčių persvarą – 4:1. Nors Kazlų Rūdos futbolininkai paleisti taip lengvai rungtynių neketino ir ugnies dar įpūsti mėgino 30-ąją minutę įvartį mušęs D.Besarabovas (4:2), tačiau netrukus vilkaviškiečiai vėl didino pranašumą iki 6:2, na o rungtynes laimėjo rezultatu 7:4. Pergalė „Bruklino“ futbolininkams reiškė ką..? Ogi tai, kad vilkaviškiečiai keliauja į pusfinalį.