Nelengva Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ pergalė Prienuose

Septintąja pergale RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse nudžiugino Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai, penktadienio vakarą rezultatu 97:88 (28:16; 25:17; 24:26; 20:29) svečiuose įveikę Prienų „Labas Gas-KKSC“ ekipą.

Po šių rungtynių T.Bietkio treniruojama komanda šoktelėjo į penktąją turnyrinės lentelės poziciją. Tarp kitko, kol kas Kazlų Rūdos komandos krepšininkams visos išvykos klostosi pergalingai. Na, o minėtame mače rezultatyviausiai „SC-Atakos“ gretose rungtyniavo J.Davniukas (20 taškų), E.Barkus (19 taškų) ir G.Asačiovas (16 taškų). Jaunius Davniukas bei Ernestas Barkus Kazlų Rūdos ekipoje rungtyniavo ir naudingiausiai, surinkdami atitinkamai 25 ir 21 NB. „SC-Atakos“ naudingiausias krepšininkas atkovojo 7 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa pranoko varžovus rezultatyviais perdavimais (21 vs 16), solidžiau atrodė atakuodami aikštės šeimininkų krepšį tiek iš vidutinių (27/41 (65,8 proc) vs 25/43 (58,1 proc)), tiek iš tolimų (10/21 (47,6 proc) vs 8/21 (38 proc)) atstumų.

Pirmą rungtynių pusę Kazlų Rūdos komandos krepšininkai pradėjo galingai. Nors po apylygės, permainingos rungtynių pradžios, šeštąją pirmo kėlinuko minutę „SC-Ataka“ pirmavo vieno taško persvara 12:11, netrukus taiklių metimų serijomis varžovų krepšį apšaudė Kazlų Rūdos komandos lyderiai – J.Davniukas, E.Barkus. Atakiečių pranašumas šoktelėjo iškart iki dviženklio – 22:11. O rungtyniauti buvo likusios, beveik 2 minutės. Jų metu Kazlų Rūdos komandos krepšininkai įgytos persvaros nešvaistė, po taiklios E.Barkaus ir D.Sendos tolimosios artilerijos „SC-Ataka“ pirmą atkarpą baigė pirmaudami 28:16.

Puikiai į Kazlų Rūdos komandos žaidimą antrajame kėlinuke įsiliejo Paulius Dembinskas. Visi jo mesti metimai tos dienos rungtynėse pasiekė tikslą (kazlųrūdietis tą vakarą surinko 9 taškus, – aut.past.). Šios rungtynių dalies metu Kazlų Rūdos krepšininkai kontroliavo jas ir laikė dviženklę persvarą. O pirmai dvikovos pusei ridenantis link pabaigos, „SC-Atakos“ krepšininkai susikrovė ir 20 taškų pranašumą, išeidami ilsėtis į ilgąją pertrauką rezultatui esant 53:33.

Prienų ekipa kapituliacijos pakto nepasirašinėjo ir antroje rungtynių pusėje, pasitelkdami visas priemones, įskaitant ir emocijas, pamėgino kabintis Kazlų Rūdos komandai į atlapus. „SC-Atakos“ krepšininkai pirmomis trečio kėlinuko minutėmis kuriam laikui buvo išmušti iš vėžių, kuomet prieniškiai pamėgino aktyviau paspausti pirmaujančią komandą. Išprovokavus keletą T.Bietkio treniruojamos komandos klaidų, aikštės šeimininkams buvo pavykę sėkmingai pavesrsti jas taškais ir per tris trečio kėlinuko minutes sumažinti Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 12 taškų – 56:44, tačiau netrukus atsigavo ir „SC-Atakos“ atakos. Jų smaigalyje buvo G.Asačiovas, E.Barkus, I.Dirda ir Kazlų Rūdos komanda vėl artėjo prie turėto 20 taškų pranašumo. Po didesnių ar mažesnių pabangavimų, Kazlų Rūdos komanda lemiamą atkarpą pasitiko pirmaudami 77:59.

Kaip parodė rungtynių scenarijus, paskutiniame ketvirtyje Kazlų Rūdos ekipos laukė dar didesnis išbandymas. Taškas po taško paskutinio kėlinuko metu aikštės šeimininkai pradėjo tirpdyti „SC-Atakos“ komandos pranašumą. Pasitelkdami ir emocinius žaidimus iki kėlinuko vidurio prieniškiai grėsmingai artėjo. Po M.Gelčiaus pražangos puolime, likus rungtyniauti beveik 6 minutes Kazlų Rūdos komanda dar pirmavo 81:68, tačiau tuomet T.Bietkio treniruojama komanda „įkrito į duobę“. Suaktyvinę gynybą, pasitikdami atakiečius dar prie pat jų krepšio, varžovai perėmė keletą kamuolių, sugebėjo juos paversti taikliais metimais ir per pusantros minutės surinkę be atsako 10 taškų Prienų krepšininkai beveik prisivijo Kazlų Rūdos komandą – 81:78.

Iš krizės Kazlų Rūdos ekipai padėjo bristi taikliai ataką užbaigęs I.Dirda, netrukus rezultatyviai tai pakartojęs G.Asačiovas, o po dar vieno I.Dirdos tolimo šūvio „SC-Ataka“ vėl vėsino varžovų lūkesčius – 88:80. Tiesa, rungtyniauti buvo likusios beveik trys minutės. Per šias dvikovos akimirkas varžovams dar buvo pavykę sumažinti Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki penkių taškų, tačiau „SC-Ataka“ puolime taipogi nesnaudė ir pasibaigus rungtynių laikui iškovojo pergalę 9 taškų skirtumu (97:88).