„SC-Atakai“ antros pergalės dvigubos savaitės metu pasiekti nepavyko – nusileista „Patriots“ ekipai

Nespėjus Kazlų Rūdos „SC-Atakai“ ilgiau pasidžiaugti pergale prieš Prienų „Labas Gas-KKSC“ krepšininkus ir penktąja pozicija turnyrinėje lentelėje, po penktadienio vakaro akistatos, šeštadienį T.Bietkio treniruojama komanda buvo priversta pripažinti pajėgios Akmenės r. „Patriots“ ekipos pranašumą. Sporto centro salėje vykusiame mače varžovams nusileista 4 taškų skirtumu – 70:74 (17:15; 15:15; 13:22; 25:22). „Patriots“ ekipos iškovota pergalė stumtelėjo Kazlų Rūdos komandą į septintąją turnyrinės lentelės vietą, pačius kilsteldami į penktąją.

Akmenės rajono ekipa atvyko į Kazlų Rūdą neturėdami savo gretose kai kurių pagrindinės sudėties krepšininkų. Be savo komandos lyderio, Jauniaus Davniuko šioje akistatoje turėjo verstis ir aikštės šeimininkai. Paprastai vidutiniškai apie 90 taškų per rungtynes renkantys varžovai dideliu rezultatyvumu nepasižymėjo, nemažai jų metimų pirmomis dvikovos minutėmis skriejo pro šalį. Antra vertus, „SC-Ataka“ didesniu tikslumu pasigirti taipogi negalėjo. Tokiu būdu didesnę rungtynių dalį ilgesnių atakų plejadų pliūpsnių nedemonstravo nei viena ekipa. Pirmi atsidarė 2-ąją rungtynių minutę Kazlų Rūdos komandos krepšininkai. Po D.Sendos taiklaus metimo iš vidutinio nuotolio, o sekančios atakos metu D.Ratkui smeigus tritaškį, Kazlų Rūdos ekipa išsiveržė į priekį 5:0.

Svečių krepšininkų netaiklių metimų seriją 4-ąją minutę nutraukė rezultatyviai ataką užbaigęs K.Leliukas – 5:2. „SC-Atakos“ krepšininkai tomis dvikovos akimirkomis išlaikė pirmaujančios komandos statusą ir vienu metu buvo įgiję ir 7 taškų pranašumą – 15:8. O rungtyniauti iki pirmos atkarpos pabaigos buvo likusios beveik trys minutės.

Užteko poros Kazlų Rūdos komandos klaidų, netaiklių metimų ir iki kėlinuko pabaigos „Patriots“ krepšininkai rezultatą išlygino 15:15. Tik U.Nikitino paskutinėmis pirmos atkarpos sekundėmis pelnytas dvitaškis leido „SC-Atakai“ trumpam atokvėpiui palikti aikštelę pirmaujant 17:15.

Antro kėlinuko pirmomis minutėmis rezultatyviau rungtyniavę varžovai ne tik lygino rezultatą, bet ir po J.Janulio tolimo metimo persvėrė jį savo komandos naudai – 19:22. Čia pat tolimu taikliu metimo atsakė D.Ratkus ir rezultatas tapo lygus 22:22.

Taip be didesnių viražų koja kojon abi komandos keliavo antro kėlinuko žaidybiniais labirintais iki pat jo pabaigos. Ugnies į savo komandos žaidimą dėjimu iš viršaus vienu rungtynių momentu mėgino įpūsti M.Gelčius, tačiau proveržio tuo Kazlų Rūdos ekipai pasiekti nepavyko. Puikus D.Ratkaus žaidimas užbaigiant Kazlų Rūdos komandai atakas leido aikštės šeimininkams išlaikyti pirmaujančios komandos statusą ir keliauti į ilgąją pertrauką pirmaujant 32:30.

Deja, antroje rungtynių pusėje viskas klostėsi ne aikštės šeimininkų komandos naudai. „SC-Atakos“ žaidime vis dažniau pasitaikė pramestų metimų ir svečių krepšininkai netruko po sėkmingai užbaigtų K.Leliuko ir M.Valters atakų išsiveržti „Patriots“ į priekį 39:34, priversdamas T.Bietkį prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos atakiečiai surengė pora sėkmingų reidų, kurių smaigalyje buvo D.Ratkus bei M.Gelčius, ir Kazlų Rūdos ekipa rezultatą išlygino – 39:39. Keletą minučių svečiams buvo tvirtai įsikabinta į atlapus. Vis dėlto paskutinėmis trečiojo kėlinuko minutėmis dominuoti pradėję „Patriots“ atitrūko nuo aikštės šeimininkų 7 taškais ir baigė jį pirmaudami 52:45.

Kazlų Rūdos komandos reikalai paskutiniame ketvirtyje vienu metu dar labiau suprastėjo, kuomet varžovai po A.Bertašiaus taškų serijos buvo įgiję ir 12 taškų pranašumą – 63:51. O rungtyniauti buvo likę daugiau nei pusė kėlinuko. Guodė tik tai, kad „SC-Ataka“ vilčių nelaidojo ir, kaip visose rungtynėse, kovojo iki paskutinių dvikovos sekundžių.

„Užsikurti“ aikštės šeimininkai mėgino likus rungtyniauti beveik trims minutėms ir varžovams pirmaujant vis tais pačiais 12 taškų. Spausdami „Patriots“ prie jų krepšio, atsakant taikliais metimais į svečių ekipos pramestus metimus, Kazlų Rūdos krepšininkai gana apčiuopiamai sumažino varžovų pranašumą, tačiau lemtingo lūžio pasiekti nepavyko ir Akmenės r. ekipa iš Kazlų Rūdos išsivežė pergalę 4 taškų skirtumu – 74:70.

„SC-Atakos“ gretose šiame mače atakų lyderiu buvo D.Ratkus, surinkęs 25 taškus. Net 5 iš 10 metimų, paleistų nuo 3 taškų zonos, pasiekė tikslą. Jis surinko 22 NB. Naudingiausias šiame mače aikštės šeimininkų gretose buvo M.Gelčius (28 NB). Jis prie ekipos puolimo arsenalo prisidėjo 15 taškų, o po krepšiais sugriebė 14 kamuolių. „SC-Atakos“ atakų organizatorius G.Asačiovas atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Žvelgiant į komandinę statistiką, Kazlų Rūdos krepšininkai nusileido Akmenės r. ekipai kovoje dėl atšokusių kamuolių (32 vs 39). Perimtų kamuolių statistika taipogi užfiksuota ne Kazlų Rūdos komandos naudai (6 vs 9).