Paaiškėjo geriausi Kazlų Rūdos savivaldybės 5-12 klasių krepšininkai

Beveik prieš savaitę finišavo 2022/2023 metų sezono Kazlų Rūdos savivaldybės 5-12 klasių moksleivių individualių krepšinio įgūdžių čempionatas. Jo maratoną sudarė 6 etapai. Kiekviename iš jų dalyviai kovėsi 1×1 krepšinio turnyre, baudų metimo ir tritaškių konkursuose. Tai antruosius gyvavimo metus užbaigęs krepšinio projektas, kurio esmė – tai galimybė kiekvienam krepšinio treniruotes lankančiam ar tam tikrų sąsajų su krepšiniu turinčiam moksleiviui reikštis individualiai, įvertinti save iš šalies mokantis krepšinio paslapčių ir galų gale pasigalynėti su bendraamžiais. Šiame sezone sudalyvavo per 50 savivaldybės moksleivių.

Beveik prieš pora savaičių vykusiame paskutiniame, šeštajame etape varžėsi 5-8 klasių moksleiviai, na o praėjusį pirmadienį finišo liniją kirto 9-12 klasių krepšininkai.

5-6 klasių grupėje paskutinis etapas ne taip puikiai kaip treji pastarieji klostėsi vienam iš pretendentų į geriausiojo krepšininko titulą A.Kirieliui. Nuo trečiojo etapo įsijungus šiam krepšininkui į kovas lig tol viskas ėjosi kaip iš pypkės. Jis skynėsi visose rungtyse vien pergales ir likus lemiamam etapui labai priartėjo prie tuomet keletu taškų bendroje įskaitoje daugiau sukaupusio Gusto Galecko. Pastarasis krepšininkas sugebėjo išlaikyti egzaminą. Po šeštojo etapo rungčių jis bendroje įskaitoje surinko 115 taškų ir šešiais aplenkęs A.Kirielių buvo pripažintas geriausiu šios amžiaus grupės savivaldybės krepšininku. Paskutinis etapas neapsiėjo be nedidelių netikėtumų. Jeigu 1×1 krepšinio turnyrą dar galima pavadinti dėsningumu, jį laimint pirmąkart šiame sezone pasirodžiusiam M.Budriui, tai baudų metimo sektoriuje karaliavo E.Čebanauskas. Tritaškių konkurse triumfavo J.Žūkas. Šiam krepšininkui pavyko sudalyvauti trijuose iš šešių galimų etapų. Didesnis jo aktyvumas ko gero būtų įnešęs ir didesnių vėjų į turnyrinę 5-6 klasių moksleivių lentelę.

7-8 klasių grupėje triumfavo Ugnius Beikauskas. Galutinėje įskaitoje surinkęs 141 tašką, jis 5,5 taško aplenkė artimiausią persekiotoją D.Randakevičių. Paskutiniame etape U.Beikauskas laimėjo baudų metimo konkursą. Na, o 1×1 krepšinio turnyrą pirmąkart laimėjo šiame sezone A.Tamkvaitis. Snaiperio konkursėlis sėkmingiausiai susiklostė D.Randakevičiui, kuriam šis trofėjus būtent nuo trijų taškų metimo linijos pergalingas buvo taipogi pirmąkart.

Ko gero viena didžiausių intrigų kovojant dėl geriausio krepšininko titulo buvo 9-10 klasių grupėje. Iki pat paskutinės šeštojo etapo rungties kova vyko tarp Ervino Palioko ir Benjamino Smailio. Viską nulėmė tritaškių metimų serija. Nors ją laimėjo B.Smailys, tačiau galutinėje įskaitoje jam neužteko taškų pavyti E.Palioko. Pastarasis krepšininkas vos puse taško aplenkė B.Smailį ir tapo geriausio krepšininko trofėjaus savininku. Galutinėje įskaitoje jis surinko 137,5 taško. B.Smailiui geriausiai paskutiniame etape klostėsi ir baudos metimų konkursas, kuriame tapo nugalėtoju. Kiek netikėtai jis slystelėjo 1×1 krepšinio turnyre, kuriame liko už trejetuko ribos. Šioje rungtyje nugalėtojo titulas atiteko E.Paliokui. Paminėtina ir tai, kad pirmąkart į prizinį trejetuką šiame sezone paskutiniame etape įšoko kantriai bei nuosekliai šioje rungtyje tikslo siekęs Jaunius Leskaitis.

Apmaudžiausiai šis sezonas 11-12 klasių grupėje baigėsi dėl objektyvių priežasčių negalėjusiam paskutiniame etape pasirodyti Laurynui Beliauskui. Didžiąją sezono dalį pirmavusiam krepšininkui šis titulas išslydo paskutinę akimirką. Dėl traumos negalėjęs pasirodyti sportininkas tiesiog neturėjo galimybės „uždirbti taškų“ ir galutinėje įskaitoje jį trimis taškais aplenkė Arnas Sprainaitis (124 taškai). Paskutiniame etape jis laimėjo baudų metimo konkursą, o kitose rungtyse buvo antras. To užteko aplenkti artimiausią varžovą finišo tiesiojoje. 1×1 krepšinio turnyrą ir tritaškių rungtį šioje amžiaus grupėje laimėjo Marius Jurevičius.

Merginų grupėje neapsieita taipogi be intrigos. Didesnio aktyvumo, dalyvavimo visuose šio krepšinio projekto etapuose, pritrūko A.Alaunytei, kuri savo pasirodymus pradėjo nuo trečiojo etapo ir galutinėje įskaitoje surinkusi 103 taškus septyniais nusileido vienai iš aktyviausių šių varžybų dalyvių V.Vasiliauskaitei. Jos sąskaitoje buvo 110 taškų. Paskutiniame etape ji laimėjo tritaškių konkursą. Nuo baudų metimo linijos šįkart taikliausia buvo A.Ąžuolaitytė. Na, o 1×1 krepšinio turnyrėlyje vėl triumfavo A.Alaunytė. Tai buvo ketvirta jos pergalė šioje rungtyje iš tiek pat galimų.

 

individualių įgūdžių krepšinio čempionato turnyrinė lentelė