Po permainingos kovos „Kazlų Rūda-Švyturys“ įveikė „Pozityvūs“ vienuolikę

Vis daugiau taškų LFF III lygos KAFF-MAFF futbolo pirmenybėse renka Vytauto Braškaus treniruojami Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda-Švyturys“ futbolininkai. Vos prieš pora savaičių tritaškiu pasipildžius turnyrinę lentelę į Kazlų Rūdą neatvykus „Kėdainių“ futbolininkams, šįkart Kazlų Rūdos ekipa pergalės skonį galėjo išgyventi tikromis emocijomis, kuomet po permainingos akistatos rezultatu 4:2 (1:1) įveikė Veiverių „Pozityvūs“ vienuolikę. Įvarčius į Prienų rajono komandos vartus mušė Aldas Kliučinykas (2 įvarčiai), Kristupas Besarabovas (1 įvartis) ir Giedrius Kazelis (1 įvartis).

Akistata su Veiverių vienuolike klostėsi ganėtinai permainingai. Pirmame kėlinyje daugiau progų ir aštresnių atakų turėjo svečių futbolininkai, antrajame dominavo aikštės šeimininkai. Pirmą grėsmingesnį epizodą rungtynėse sukūrė „Kazlų Rūda-Švyturys“. Dar 5-ąją rungtynių minutę su kamuoliu dešiniu kraštu kūręs G.Kazelis skersavo jį, tačiau baudos aikštėje buvusiam A.Bielkauskui užkabinti deramai jo nepavyko, kamuolys tiesiog „nusipjovė“ nuo kojos.

Varžovų futbolininkų pirmasis išpuolis iškart virto įvarčiu. 10-ąją minutę prie Kazlų Rūdos komandos vartų buvo keliamas kampinis. Baudos aikštėn siųstą kamuolį užvaldė P.Sirotavičius, kuris pasiuntė jį į aikštės šeimininkų vartų tinklą – 0:1.

Kazlų Rūdos komandai atakos ne itin klijavosi, tuo tarpu svečiai 18-ąją rungtynių minutę persvaros vos nepadvigubino, kuomet vienas iš „Pozityvūs“ futbolininkų apsisukdamas baudos aikštės prieigose siuntė pažeme kamuolį tolimo vartų kampo link. Laimei, kamuolys prariedėjo pro pat virpstą.

Kontrargumentuoti Kazlų Rūdos komanda mėgino kėlinio viduryje. Vos pasirodžius aikštėje Š.Krinickiui, pastarasis, po komandos draugo aukšta trajektorija siųsto kamuolio, nuo 16 m atžymos pamėgino pasiųsti jį galva į „Pozityvūs“ vartus. Vartininkui tai pernelyg didesnių problemų nesukėlė ir jis kamuolį sugavo.

Kur kas grėsmingiau po keletos minučių sužaidė svečių futbolininkai. Jų rengiamos atakos metu, tarp dviejų „Kazlų Rūdos-Švyturio“ futbolininkų rado erdvės smūgiuoti varžovų futbolininkas, siųsdamas kamuolį į vartų kampą. Puikiai tame epizode sužaidė D.Urba, kuris kamuolį numušė. Dar kartą Kazlų Rūdos komandos vartininkas meistriškai sužaidė 28-ąją rungtynių minutę, kuomet, po O.Šarausko perdavimo, dešiniu kraštu su kamuoliu kūrė Veiverių komandos futbolininkas, kuris vos priartėjęs prie baudos aikštės smūgiavo. Reaguodamas D.Urba kamuolį lietė, kuris pakeitė skriejimo trajektoriją ir į vartų plotą nepataikė.

30-ąją dvikovos minutę ne taip dažnai pirmame kėlinyje turėję galimybių aštrinti atakas apie save vėl priminė aikštės šeimininkai. Po keletos perdavimų varžovų baudos aikštės prieigose, gana galingai užsimojo A.Kliučinykas, tačiau vartininkas atskriejantį kamuolį sukrapštė. Čia pat „Kazlų Rūdos-Švyturys“ vos nesulaukė „lauknešėlio“, kai gavęs kamuolį vienas prieš vartus buvo atsidūręs varžovas. Fortūna buvo ne jo pusėje, kamuolys tiesiog į vartų plotą nepataikė.

Tokių grėsmingų svečių epizodų plejadą 36-ąją minutę nutraukė K.Besarabovas. Po baudos smūgio, atliekamo kairiame varžovų aikštės krašte, „Kazlų Rūdos-Švyturio“ augalotas gynėjas baudos aikštėn siųstą kamuolį galva pasiuntė į vartų tinklą išlygindamas rezultatą 1:1. Tuomet rungtynių svarstyklės krypo jau į Kazlų Rūdos komandos pusę.

Jau pačioje antro kėlinio pradžioje, 49-ąją minutę pargriovus vieną iš Kazlų Rūdos komandos futbolininkų buvo skirtas 11 m baudinys. Jį realizavo A.Kliučinykas, išvesdamas aikštės šeimininkus į priekį 2:1. Savo ruožtu kiek pagausėjo ir „Kazlų Rūdos-Švyturio“ agresyvesnių atakų. Jos trumpam buvo prigesintos, kuomet 67-ąją minutę 11 m baudinį uždirbo Kazlų Rūdos baudos aikštėje su kamuoliu pargriautas O.Šarauskas. Rezultatą nuo 11 m atžymos išlygino E.Derevenko – 2:2.

Vos po 3 minučių pirmaujančios „Kazlų Rūdos-Švyturio“ komandos statusą sugrąžino A.Kliučinykas. Nerdamas pro du varžovus baudos aikštėje minėtas Kazlų Rūdos komandos futbolininkas surado nišą, kaip pasiųsti kamuolį į vartus. Po jo reido baudos aikštėje „Kazlų Rūda-Švyturys“ vėl buvo priekyje 3:2.

Toliau sekė vėl pora aikštės šeimininkų aštresnių epizodų. Viename iš jų, 80-ąją minutę gana galingą smūgį galva siunčiant kamuolį varžovų vartų link atliko R.Gruzdys, tačiau pritrūko kiek tikslumo. Na, o galutinis taškas rungtynėse buvo padėtas 85-ąją minutę. Po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, dešinėje baudos aikštės zonoje jį gavęs G.Kazelis pasinaudojo situacija, kad tą akimirką nebuvo šalia varžovo ir Kazlų Rūdos komandos saugas pasiuntė kamuolį į Veiverių komandos vartų tinklą – 4:2.