Po sekmadienio kovų Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse vietą į pusfinalį dėl Didžiosios taurės užsitikrino tik „Kazlų Rūda“…

Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse šiame sezone kaip niekad daug nežinomųjų. Po sekmadienį sporto centre vykusių keturių VIII turo akistatų į pirmąjį ketvertuką teisę užsitikrinusi kol kas tik Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“. Ši ekipa, likus paskutiniam reguliaraus sezono turui, tuo pačiu tampa ir pirmojo futsal pirmenybių etapo nugalėtoja.

Ramybės dėl patekimo į pirmąjį ketvertą, konkrečiau į tris vietas vis dar neturi keturios į jas pretenduojančios komandos – anei Kazlų Rūdos „Artistai“, nei Kybartų „Sveikata“, nei Kazlų Rūdos „Čilas“, netgi ir Vilkaviškio „Bruklinas“! Šią tekstinę kelionę pradėsime nuo VIII-ojo turo apžvalgos, o baigsime ją fantazijomis apie scenarijus, kurios komandos pateks į pusfinalį; kas gi būtų, jeigu būtų..

Taigi, sekmadienį sporto centre futsal kovose liūdna išties nebuvo. Jau vien ko vertos pirmos rungtynės tarp Marijampolės rajono „Tautkaičių“ ir Marijampolės „Maradonų“. Pastaruosiuose pirmenybių turuose pastebimai pagerinę žaidimą „Tautkaičiai“ kabinasi prieš varžovus visais įmanomais ir neįmanomais būdais. Mače tarp šių varžovų netrūko anei emocijų, nei kitų rungtynių baigtį galėjusių pakreipti scenarijų.

Penkios geltonos kortelės, trys raudonos, šeši neįmušti dešimties metrų baudiniai – visa tai vienose rungtynėse ir viskas kone einant joms į pabaigą. Štai taip viskas dėliojosi tame mače.

Rungtynių pirmoje pusėje daugiau dominavimo požymių turėjo „Maradonų“ futbolininkai. Einant į pabaigą pirmam kėliniui jie turėjo poros įvarčių persvarą 3:1, tačiau atkaklūs „Tautkaičiai“, po 17-ąją minutę A.Ulecko tikslaus smūgio, rezultatą sušvelnino 3:2, o 27-ąją jį išlygino L.Karpavičius – 3:3.

Kova dėl taškų vyko iki pat paskutinių rungtynių minučių. Varžovai negailėjo vienas kito, ir kone nežiūrėdami į švieslentę rinkosi komandines pražangas. Pirmi 6 pražangų limitą 35-ąją minutę surinko „Maradonos“. Persverti rezultatą savo komandos naudai šansą turėjo L.Karpavičius, tačiau įmušti nepavyko. Čia pat „Tautkaičiai“ gavo iš „Maradonų“ antausį – įvartį. Pasižymėjo E.Norkevičius – 3:4.

Netrukus Marijampolės futbolininkai vėl prasižengė ir išlyginti rezultatą nuo 10 m atžymos mėgino ir vėl L.Karpavičius. Ir vėl pro šalį. Kaip atsakymą iš „Maradonų“ 38-ąją minutę Marijampolės rajono futbolininkai sulaukė vėl lauknešėlio, dar vieno įvarčio – 3:5.

Matydami, kad „nesekasi“ „Tautkaičiams“ nuo 10 m baudos atžymos, „Maradonos“ vėl prasižengė. Tuomet prašovė A.Uleckas. Tačiau dar tą pačią 39-ąją minutę minėtas futbolininkas sušvelnino rezultatą jau žaidimo metu – 4:5. Visame šitame fone įsiplieksdavo emocijos tai iš vienos, tai iš kitos komandos pusės ir rungtynėms teisėjavusiam A.Dapkui nebeliko nieko kito, kaip „apdovanoti“ kai kuriuos futbolininkus „geltonos spalvos futbolo kursų pažymėjimais“, o kai kuriuos įvertinti ir „raudonaisiais diplomais“…

Likus iki rungtynių pabaigos nepilnai minutei, buvo mušami dar trys 10 m baudiniai, du iš jų jau į „Tautkaičių“ vartus. Visi kaip sutarę laikėsi tradicijos – neįmušti… Rungtynes minimalia persvara taip ir laimėjo „Maradonos“ – 5:4.

Antrame turo mače Kazlų Rūdos „Artistai“ susikibo su rimtai į pirmąjį ketvertą nusitaikiusia Kybartų „Sveikata“. Šis susitikimas vyko gana diplomatiškai, aukų išvengta… Abi komandos draugiškai pasidalino po vieną geltoną kortelę. Na, o taškų dalybose „draugų“ neliko.

Pirma rungtynių pusė vyko įvartis į įvartį. Tiesa, „Artistai“ nuolat buvo besivejančiųjų padėty. Paskutinis lygus užfiksuotas tarp komandų rezultatas buvo 30-ąją minutę, kuomet T.Kvietkauskui pasiuntus kamuolį į „Sveikata“ vartus švieslentėje blykčiojo 2:2.

Po to Kybartų futbolininkai pasižymėjo pora kartų. Įvarčiais varžovus pavaišinus A.Zdanavičiui ir A.Stanaičiui, „Sveikata“ pirmavo 4:2. Nors 39-ąją minutę S.Venckevičius rezultatą sušvelnino 4:3 ir įplieskė intrigą mače, galutinį tašką padėjo 40-ąją minutę H.Valenta, užtvirtinęs „Sveikatos“ pergalę 5:3 ir išsaugojęs visas galimybes kybartiškiams paskutiniame ture pasikloti kelią didžiajam ketvertui.

Toliau savų interesų vedini į futbolo sūkurį įsisuko Marijampolės „Šešupė“ ir Kazlų Rūdos „Mito“ futbolininkai. Nors rungtynes iš pažiūros įtikinamu skirtumu 8:2 laimėjo marijampoliečiai, tačiau ne viskas jiems tame mače buvo taip paprasta.

Pirmomis rungtynių minutėmis „Šešupės“ futbolininkai greitai pasinaudojo „Mito“ klaidomis ir jau penktąją minutę, po D.Plikio ir vartininko E.Bernotos įvarčių, išsiveržė į priekį 2:0. Atrodytų tokia ramia vagele įvarčiai galėjo ir kapsėti visų rungtynių metu, tačiau charakterio proveržį sugebėjo pademonstruoti „Mito“ futbolininkai. Dar pirmojo kėlinio pabaigoje 17-ąją minutę rezultatą sušvelnino R.Gruzdys. Na, o antro kėlinio viduryje visiškai atkūręs intrigą tas pats futbolininkas rezultatą išlygino 2:2.

Vis dėlto Kazlų Rūdos futbolininkams išlaikyti įtampos iki dvikovos pabaigos nepavyko. Per paskutines penkias minutes varžovai palaužė „Mito“ ekipą. Pradžią padarė 36-ąją minutę vieną po kito įvarčius mušdami A.Zulonas ir L.Trijonis. Kazlų Rūdos komanda palūžo ir per keletą minučių iki dvikovos pabaigos prasileido dar keturis įvarčius.

Na, ir paskutinės turo rungtynės buvo apskritai kone gražiausias futbolo spektaklis šiame sezone tiek atkaklumo, tiek estetikos atžvilgiu tarp Kazlų Rūdos „Čilo“ ir Vilkaviškio „Bruklino“ komandų. Per rungtynes buvo parodyta vos viena geltona kortelė, nors dvikova vyko labai permainingai ir nugalėtojas paaiškėjo iš esmės tik rungtynių pačioje pabaigoje.

Rungtynės išsiskyrė ir itin dideliu rezultatyvumu. Per jas iš viso buvo įmušta 18 įvarčių. Dar 1-ąją minutę brukliniečius į priekį išvedė D.Karpavičius, tačiau jau po minutės padėtį ištaisė su kamuoliu prie varžovų vartų atsidūręs „Čilo“ vartininkas G.Zenkevičius ir rezultatą išlygino – 1:1.

Netrukus vilkaviškiečiai paleido pora taiklių šūvių ir įgijo poros įvarčių pranašumą – 3:1. Tai neišmušė „Čilo“ iš vėžių ir dar iki kėlinio pabaigos Kazlų Rūdos komanda 18-ąją minutę, po puikaus D.Isodos smūgiuoto kamuolio, šiam nuo virpsto įskriejus į vartus, pati išsiveržė į priekį 4:3. Tokia padėtis vėlgi ilgai neužsitęsė ir 19-ąją minutę individualiu reidu rezultatą išlygino galingai užsimojęs į kamuolį M.Grigalevičius – 4:4.

Antrame kėlinyje įtampa ir toliau neslūgo. Per pirmas penkias minutes jau „Čilas“ spėjo įgyti poros įvarčių pranašumą, bet čia pat, tame pačiame laiko intervale, „Bruklinas“ rezultatą išlygino – 6:6. Dar kartą čiliniams pirmaujančios komandos statusą buvo sugrąžinęs R.Beniušis – 7:6. Ir tai buvo dar 27-oji rungtynių minutė. Tuomet puikų išlyginamąjį įvartį įmušė vienintelė šiose pirmenybėse dalyvaujanti mergina D.Dockaitė, kuri, atlikdama šuolį prie „Čilo“ vartų, vienu lietimu sugebėjo meistriškai „uždaryti“ kamuolį – 7:7.

Rungtynes stebėjusiems sirgaliams ir toliau adrenalinas sunkėsi per kraštus. Abiems komandoms tai buvo žūtbūtiniai taškai. Visa kortų kaladė buvo išdėliota jau paskutinėmis rungtynių minutėmis. 36-ąją minutę, didžiajam Benui vėl išvedus Kazlų Rūdos komandą į priekį 8:7, „Bruklinas“ buvo priverstas rizikuoti ir į žaidimą „įjungti“ vietoj vartininko penktąjį žaidėją.

Kazlų Rūdos komanda sėkmingai išlaikė šį egzaminą, ir per paskutines pora minučių, pasinaudodami situacija, sugebėjo varžovams atseikėti dar tris įvarčius. Ir visų jų autorius buvo kas…? Ričardas Beniušis! “Čilas“ įveikė vienus iš potencialių pirmenybių lyderių Vilkaviškio ekipą rezultatu 11:7.

Na ir žadėtas epilogas. Kas gi būtų jeigu būtų… Taigi, ateinantį sekmadienį jau paskutinis reguliaraus sezono turas. Kelialapiai į pusfinalius trys, norinčių komandų keturios. Trys komandos („Sveikata“, „Artistai“ ir „Čilas“) šiuo metu turi po 13 taškų ir turnyrinėje lentelėje dalijasi 3-5 vietomis. Visoms komandoms laimėjus paskutines rungtynes, pagal tarpusavio rungtynių rezultatus, pirmojo ketverto užribyje lieka… „Čilas“. Visa tai priklausys ir nuo „Kazlų Rūdos“ ir „Bruklino“ rungtynių baigties. Brukliniečiai šiuo metu turi 15 taškų. Jeigu Kazlų Rūdos komanda įveiktų Vilkaviškį, tuomet pastarieji liktų keturių komandų užribyje. Žinoma, tik tuo atveju, jei aukščiau minėtos trys komandos iškovotų „savas“ pergales.. Tai štai kiek visokių „jeigu“ bus paskutiniame ture… Ir tai ne viskas. Jeigu „Bruklinas“ sužais lygiosiomis…? Visi taškai ant „i“ bus sudėlioti sekmadienį!