Solidus Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų pasirodymas Marijampolėje

Praėjusį šeštadienį, gegužės 14 d., Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynių specialisto Aleksandro Kolkatovo ugdomi sportininkai viešėjo Marijampolėje, kurioje vyko atviros vaikų ir jaunučių dziudo varžybos. Jose be šeimininkų, Suvalkijos sostinės dziudo imtynininkų, ant tatamio jėgas išmėgino ir sportininkai iš Jurbarko, Šakių bei Vilkaviškio. Varžybose startavo beveik šimtas sportininkų. Vaisingos jos buvo jauniesiems kazlųrūdiečiams. Prieš varžovus skirtingose svorio kategorijose kovėsi 9 sporto centro dziudo imtynininkai. A.Kolkatovo treniruojamų sportininkų laimikis išties nemenkas – iškovotos 4 pirmos, dvi antros ir trys trečios pozicijos.

Jauniausias Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkas šiose varžybose buvo 2015 m.g. M.Beloded, kuris svorio kategorijoje iki 25 kg iškovojo trečiąją vietą. Pora kilogramų sunkesnėje kategorijoje antroje pozicijoje buvo T.Dauginas. Svorio kategorijoje iki 30 kg nugalėtoju tapo dvi kovas laimėjęs S.Beloded.

Dar didesnėje, svorio kategorijoje iki 38 kg, prizininkų gretose buvo trečiąją vietą iškovojęs J.Okmantas. Solidžiai sporto centro dziudo imtynininkų komandoje pasirodė D.Čalkevičius, kuris laimėjęs gražiais metimais keturias dvikovas svorio kategorijoje iki 66 kg tapo šių varžybų nugalėtoju.

Ne blogiau sekėsi ir sporto centro dziudo imtynininkėms. Svorio kategorijoje iki 25 kg G.Degutytė pranokdama visas varžoves ir įveikdama jas gražiais metimais jau per pirmąsias dvikovų sekundes, ji iškovojo pirmąją vietą. Svorio kategorijoje iki 50 kg A.Buragaitė kovų virtinėje įveikė tris varžoves ir nusileidusi tik varžybų nugalėtojai iškovojo antrąją vietą. Kiek didesnio kalibro, svorio kategorijoje iki 52 kg, P.Besarabovaitė iškovojo trečią poziciją. Puikiai šiose varžybose pasirodė T.Kamičaitytė. Ji svorio kategorijoje iki 57 kg laimėjo dvi kovas ir tapo varžybų nugalėtoja.

Sporto centro dziudo specialisto A.Kolkatovo vertinimu, jaunieji kazlųrūdiečiai pasirodė šiose varžybose išties gerai. Treneris džiaugėsi, kad kai kurie sportininkai, turėdami dar nedaug varžybinės patirties, sugebėdavo įveikti kur kas didesnę patirtį turinčius varžovus. Pasak A.Kolkatovo, ypač gerą techniką šiose varžybose sugebėjo pademonstruoti S.Beloded, kuris prieš varžovus per keletą sekundžių sugebėdavo atlikti, dziudo kalba kalbant „topinį pasodinimą“. Akivaizdu, kad reguliarios treniruotės, tikslo siekimas, motyvacija siekti kuo aukštesnio rezultato nelieka be pėdsako…