Tomas Bietkis apie „Atakos“ komandos komplektaciją ir būsimą sezoną RKL „A“ lygoje

Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšinio bendruomenė plečiasi. Klubo partneriu tapo Kauno kolegija, todėl nuo šiol, jau ketvirtą sezoną RKL pirmenybėse skaičiuosianti komanda vadinsis Kazlų Rūdos SC „Ataka“-Kauno Kolegija. Tikimąsi, kad atakiečių krepšinio bendruomenei tai bus rimta paspirtis, skatinsianti didinti ir komandos gerbėjų būrį, ir užtikrinsianti didesnį klubo stabilumą. Šiame sezone Tomo Bietkio vadovaujama kariauna atsinaujino. Nors komandos branduolį pavyko išlaikyti, būsimame sezone matysime ir naujų veidų. RKL „A“ lygos startas spalio viduryje ir šiuo metu vyksta intensyvus komandos rengimąsis jam. Apie visai tai kalbamės su komandos strategu, darbščiu ir kruopščiu, mylinčiu savo darbą Tomu Bietkiu:

 – Kokios Jūsų kaip trenerio ambicijos šiame sezone ir kokį potencialą matote iš atsinaujinusios komandos pusės tai įgyvendinti?

– Mano ambicijos visada didžiausios. Jei ambicijų nebūtų, tai reikėtų tuomet mesti krepšinį. Komandos potencialas pasirodys tuomet, kai pradėsime žaisti draugiškas rungtynes ir susitiksime su stipresnėmis komandomis. Visada tikiu savo žaidėjais ir einu už juos. Kai kurie iš jų manau pasitemps lyginant su praėjusiais metais. Kartu su komanda sieksime maksimumo.

– Vasaromis laiko neleidžiate tuščiai, šie metai ne išimtis. Gal galite plačiau papasakoti, kaip Jums praėjo vasara? Kur teko pabuvoti kalbant apie krepšinį? Kokie patirti įspūdžiai, prisiminimai?

– Mano vasaros tikslas visada būna suderinti ir žinių gilinimą, ir atrasti naujas vietas. Šiais metais teko pabuvoti Belgrade trenerių seminare, kuriame paskaitas vedė dabartinis pasaulio čempionas Gordon Herbert ir kiti elitiniai treneriai. Žinoma buvo proga pamatyti miestą bei susipažinti su vietine kultūra. Geresnių atostogų neįsivaizduoju.

– Kaip vertinate komandos komplektaciją? Ar ji stipresnė nei praėjusiame sezone? Ką norėtųsi daugiausia sustiprinti?

– Komanda truputį atjaunėjo. Iš naujokų tikimės, kad sieks jie įrodyti tai ką gali ir atskleisti maksimaliai savo potencialą, tuo pačiu privers ir „senbuvius“ kovoti kiekvienam dėl savo vietos rungtynėse. Kas liečia komandos pajėgumą, jis atsiskleis, kuomet pradėsime rungtyniauti. Tuomet matysime, ar mums reikia pastiprinimo ar ne. Komandos naujokams tikrai norime sukurti erdvės atsiskleisti ir įrodyti, kad jie gali žaisti.

– Laukia naujasis sezonas RKL „A“ lygoje? Žinome jau visas komandas? Koks Jūsų vertinimas: ar lyga dar labiau sustiprėjo? Kurias komandas įvardintumėte lygos favoritais? Kas gali nustebinti..?

– Na, komandas žinome, tačiau jų pilnos sudėtys dar tikrai nėra aiškios. Žinome, kad kelios komandos turi didelių ambicijų, tikslų, lūkesčių, kaip ir visais metais. Šiuo metu, kuomet komandos tik pradeda sportuoti, sunku kažką pasakyti. Aišku viena, kaip visada RKL „A“ divizione laukia įtemptas ir įdomus sezonas.

– Pasirengimas sezonui. Kokie didžiausi iššūkiai? Kiek ketinate sužaisti kontrolinių rungtynių? Su kokiomis komandomis?

– Didžiausi įššūkiai – tinkamai pasiruošti RKL „A“ diviziono startui. Planuojame sužaisti 6-7 kontrolines rungtynes. Būsimų varžovų repertuare yra ir šios lygos komandos kaip Tauragės „Tauragė“, Kauno „Žalgiris-3“, taip pat išmėginsime jėgas ir NKL klubu, Vilkaviškio „Perlu“. Tai bus įvairaus lygio ir stiliaus komandos, kurios manau parodys mūsų silpnas vietas, kurias turėsime laiko rengiantis sezonui ištaisyti.

– Šįmet nematysime komandoje Ugniaus Nikitino, Ernesto Barkaus, kitų krepšininkų.. Ko labiausiai pasigesite? Kodėl?

– Tenka jau priprasti, kad jų nėra. Abu minėti krepšininkai duodavo savotiško žavesio šia komanda. Deja, taip jau yra, kad atėjo laikas juos paleisti. Ugnius buvo 3 metus komandoje, Ernestas du. Kiekvienam mūsų komandos žaidėjui ir man yra puikių prisiminimų su jais. Kas gali žinoti, gal dar kažkuris sugrįš, bet jau kitame komandos vaidmenyje.

– Kaip sekasi apskritai šis rengimąsis sezonui, ar jis klostosi geriau nei praeiti ar užpraeiti metai? Ar kas nors kitaip?

– Na šįmet truputėlį sudėtingiau nei prieš tai, kelios krepšininkų gautos traumos neleido kai kuriems žaidėjams tinkamai pasiruošti, bet turime dar laiko. Manau pakaks jo tinkamai pasiruošti.

– Jeigu draugiškų rungtynių cikle būtų vien NKL komandos ir nei vienos RKL ekipos, kokius pliusus ir minusus tokiame pasirengime matytumėte?

– Man visada smagu žaisti su stipriomis komandomis. Tai parodo silpnas savos komandos vietas ir tuomet lengviau dirbti pasiruošimo cikle. Iš kitos pusės, reikia ir lengvesnių rungtynių, kad žaidėjai pajustų pasitikėjimą savimi.

– Jeigu sugrįžtume į praeitą sezoną, jei būtų ta pati komandos sudėtis, ar sunkiau būtų siekti to paties rezultato..? Klausiama todėl, kad pvz. futbole yra toks dalykas, kad komandai, pasiekusiai aukščiausius rezultatus, kitam sezonui rekomenduojama gerokai atsinaujinti, nes kitaip daugumai žaidėjų nebelieka motyvacijos siekti to paties… Kaip yra krepšinyje?

– Viskas logiška, gal ir taip, bet jei nėra ambicijų, tai kam iš viso žaisti. Negaliu pasakyti apie žaidėjus, jiems į galvą neįlįsi. Tik apie save galiu pasakyti, jog treneris geras tiek, kiek geros jo paskutinės rungtynės… Taip, kad motyvacijos turiu.

– Turime atsinaujinusią komandos sudėtį. Kokius privalumus naujuose žaidėjuose matote..?

– Iš naujokų noriu matyti jaunatviškumą, veržimąsi į aikštę, „lipimą per galvas“ ir autoritetų nepaisymą, vardan maksimalaus rezultato. Jeigu taip bus, manau, kad bus labai puikus mišinys mūsų komandoje.

– Kokią komandos būsimo sezono baigtį laikytumėte fiasko..?

– Tai klausimas daugiau vadovams, ne man. Krepšinyje daug ką nulemia maži dalykai, vienas metimas, vienas gynybos fragmentas, vienas nesusikalbėjimas. Man fiasko būna tai, jeigu komanda nekovoja ir būna apatiška. Tai labai blogi dalykai.

– Pabaigai, Tomai, esate kasdienybėje kultūringas ir labai kuklus žmogus, o aikštelėje, prasidėjus varžyboms, aibė emocijų ir pan… Kodėl tokie kontrastai..?

– Tikrai nepatogus klausimas. Gal esu toks pat kaip krepšininkas: gyvenime turi būti geras žmogus, o aikštelėje „naglas“, kovingas, o gal dar tiesiog per jaunas ramiai į viską reaguoti…